See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa kształtek i koszulek, złącz, adapterów i wtyków, kabli i przewodów oraz oplotów ekranujących dla Wojskowego Instytutu Łączności – Państwowego Instytutu Badawczego
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: „Dostawa kształtek i koszulek, złącz, adapterów i wtyków, kabli i przewodów oraz oplotów ekranujących dla Wojskowego Instytutu Łączności – Państwowego Instytutu Badawczego”. Zamawiający dokonał podziału zamówienia na dziewięć niezależnych części nazywając je odpowiednio: 1) Część I – Kształtki i koszulki termokurczliwe; 2) Część II – Złącza, adaptery i wtyki; 3) Część III - Kable optyczne; 4) Część IV - Przewody i kable; 5) Część V – Oploty ekranujące Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają: 1) Załącznik nr 3 do SWZ – dla Części I; 2) Załącznik nr 3a do SWZ – dla Części II; 3) Załącznik nr 3b do SWZ – dla Części III; 4) Załącznik nr 3c do SWZ – dla Części IV; 5) Załącznik nr 3d do SWZ – dla Części V; będące jednocześnie Formularzem techniczno - cenowym, które należy prawidłowo wypełnić. Pozycje cenowe umożliwią Zamawiającemu sprawdzenie poprawności obliczenia ceny oraz poprawienia oczywistych omyłek rachunkowych, jeżeli takie zaistnieją.
Vorherige Bekanntmachung: 685928-2025
Interne Kennung: ZP-34-25-ZWiPD
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Przedmiotem zamówienia jest dostawa podzespołów niezbędnych do produkcji transporterów opancerzonych wykonywanych na potrzeby Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej. Przedmiotem umowy wykonawczej zawartej pomiędzy Skarbem Państwa reprezentowanym przez Agencję Uzbrojenia a AMZ KUTNO S.A., jest dostawa 28 egzemplarzy transporterów wraz z pakietem logistycznym i szkoleniowym z terminem realizacji w latach 2026-2028. Wojskowy Instytut Łączności im. prof. dr. hab. Janusza Groszkowskiego – Państwowy Instytut Badawczy w umowie wykonawczej został wskazany jako Podwykonawca do zakresu czynności będących elementem w ramach produkcji pojazdów. Stąd też, została zawarta umowa podwykonawcza pomiędzy AMZ KUTNO S.A a Instytutem. Realizacja umowy podwykonawczej polega na dostawie urządzeń według zatwierdzonej Dokumentacji Konstrukcyjnej oraz wymagań normy NO-06-A101:2021. Zgodnie z przyjętą dokumentacją, WIŁ-PIB zobowiązany jest do stosowania ściśle określonych i wskazanych elementów montażowych, bez możliwości zastępowania ich produktami zamiennymi. Według harmonogramu realizacji umowy podwykonawczej wynika, że koniecznym jest zakup części podzespołów objętych niniejszym zamówieniem w terminie do 31 grudnia 2025 r, Tak przyjęty terminarz realizacji umowy podwykonawczej pozwoli zapewnić ciągłość jej dostaw oraz terminowość. Mając na uwadze trudności w dostępności podzespołów komputerowych, złącz, adapterów, kabli oraz uszczelek ekranujących, wynikające m.in. napięć politycznych na świecie oraz konfliktów zbrojnych realizacja przedsięwzięć związanych z pozyskaniem ww. elementów jest poważnie utrudniona. Producenci oferują dostępność komponentów jedynie w czasie rzeczywistym, a większe partie zamówień wiążą się z wydłużonymi terminami dostaw, sięgającymi wielu miesięcy. W związku z powyższym, skrócenie terminu składania ofert umożliwi WIŁ-PIB szybsze przeprowadzenie procedury przetargowej i dokonanie zamówienia niezbędnych komponentów z odpowiednim wyprzedzeniem. Ma to kluczowe znaczenie dla zapewnienia terminowego wywiązywania się z zawartej umowy. Jednocześnie skrócenie terminu składania ofert nie powinno w żaden sposób wpłynąć na konkurencyjność postępowania. Mając powyższe na uwadze, niezbędne jest zastosowanie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, tj. skróconego terminu składania ofert. W związku z powyższym, Komisja Przetargowa proponuje jak na wstępie.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 32522000 Fernmeldetechnische Geräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32562000 Glasfaserkabel, 32562000 Glasfaserkabel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I - Kształtki i koszulki ekranujące
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia dla części I jest dostawa kształtek i koszulek termokurczliwych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 3 do SWZ – dla Części I, będący jednocześnie Formularzem techniczno - cenowym, który należy prawidłowo wypełnić. Pozycje cenowe umożliwią Zamawiającemu sprawdzenie poprawności obliczenia ceny oraz poprawienia oczywistych omyłek rachunkowych, jeżeli takie zaistnieją. Przedmiot zamówienia dla części I - "Kształtki i koszulki termokurczliwe" realizowany będzie w terminie: a) etap I - ilość zgodna z kolumną 4 załącznika nr 3 do SWZ, maksimum do 8 tygodni od dnia podpisania umowy, b) etap II - ilość zgodna z kolumną 4a załącznika nr 3 do SWZ, maksimum do 20 tygodni od dnia podpisania umowy, jednak nie wcześniej niż 1 luty 2026r.
Interne Kennung: Część I
Los: LOT-0002
Titel: Część II - Złącza, adaptery i wtyki
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia dla części II jest dostawa złącz, adapterów i wtyków. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 3a do SWZ – dla Części II, będący jednocześnie Formularzem techniczno - cenowym, który należy prawidłowo wypełnić. Pozycje cenowe umożliwią Zamawiającemu sprawdzenie poprawności obliczenia ceny oraz poprawienia oczywistych omyłek rachunkowych, jeżeli takie zaistnieją. Przedmiot zamówienia dla części II - "Złącza, adaptery i wtyki" realizowany będzie w terminie: a) etap I - ilość zgodna z kolumną 4 załącznika nr 3a do SWZ, maksimum do 16 tygodni od dnia podpisania umowy, b) etap II - ilość zgodna z kolumną 4a załącznika nr 3a do SWZ, maksimum do 24 tygodni od dnia podpisania umowy, jednak nie wcześniej niż 1 czerwiec 2026r.
Interne Kennung: Część II
Los: LOT-0003
Titel: Część III - Kable optyczne
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia dla części III jest dostawa kabli optycznych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 3b do SWZ – dla Części III, będący jednocześnie Formularzem techniczno - cenowym, który należy prawidłowo wypełnić. Pozycje cenowe umożliwią Zamawiającemu sprawdzenie poprawności obliczenia ceny oraz poprawienia oczywistych omyłek rachunkowych, jeżeli takie zaistnieją. Przedmiot zamówienia dla części III - "kable optyczne" realizowany będzie w terminie: a) etap I - ilość zgodna z kolumną 4 załącznika nr 3b do SWZ, maksimum do 32 tygodni od dnia podpisania umowy, b) etap II - ilość zgodna z kolumną 4a załącznika nr 3b do SWZ, maksimum do 54 tygodni od dnia podpisania umowy, jednak nie wcześniej niż 1 grudzień 2026r.
Interne Kennung: Część III
Haupteinstufung (cpv): 32562000 Glasfaserkabel
Los: LOT-0004
Titel: Część IV - Przewody i kable
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia dla części IV jest dostawa przewodów i kabli. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 3c do SWZ – dla Części IV, będący jednocześnie Formularzem techniczno - cenowym, który należy prawidłowo wypełnić. Pozycje cenowe umożliwią Zamawiającemu sprawdzenie poprawności obliczenia ceny oraz poprawienia oczywistych omyłek rachunkowych, jeżeli takie zaistnieją. Przedmiot zamówienia dla części IV - "przewody i kable" realizowany będzie w terminie: a) etap I - ilość zgodna z kolumną 4 załącznika nr 3c do SWZ, maksimum do 8 tygodni od dnia podpisania umowy, b) etap II - ilość zgodna z kolumną 4a załącznika nr 3c do SWZ, maksimum do 24 tygodni od dnia podpisania umowy, jednak nie wcześniej niż 1 czerwiec 2026r.
Interne Kennung: Część IV
Los: LOT-0005
Titel: Część V - Oploty ekranujące
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia dla części V jest dostawa oplotów ekranujących. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 3d do SWZ – dla Części V, będący jednocześnie Formularzem techniczno - cenowym, który należy prawidłowo wypełnić. Pozycje cenowe umożliwią Zamawiającemu sprawdzenie poprawności obliczenia ceny oraz poprawienia oczywistych omyłek rachunkowych, jeżeli takie zaistnieją. Przedmiot zamówienia dla części V - "oploty ekranujące" realizowany będzie w terminie: a) etap I - ilość zgodna z kolumną 4 załącznika nr 3d do SWZ, maksimum do 8 tygodni od dnia podpisania umowy, b) etap II - ilość zgodna z kolumną 4a załącznika nr 3d do SWZ, maksimum do 24 tygodni od dnia podpisania umowy, jednak nie wcześniej niż 1 czerwiec 2026r.
Interne Kennung: Część V