844111-2025 - Ergebnis
Polen – Krankenwagen – Zakup ambulansów z wyposażeniem, na potrzeby ewakuacji – 2 sztuki.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup ambulansów z wyposażeniem, na potrzeby ewakuacji – 2 sztuki.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa 2 szt. fabrycznie nowych, wolnych od wad fizycznych i prawnych, samochodów specjalistycznych, tj. ambulansów typu C dla zespołów ratownictwa medycznego wraz z dodatkowym wyposażeniem, na potrzeby ewakuacji dla potrzeb SP ZOZ w Myszkowie. Zamówienie podzielone jest na 2 pakiety (części). Umowy w zakresie poszczególnych pakietów zostaną zawarte po zakończeniu niniejszego postępowania z terminem realizacji do dnia 30.11.2025 r. Specyfikację dostawy zawiera załącznik nr 1 do niniejszej specyfikacji warunków zamówienia („Formularz oferty”), natomiast przedmiot zamówienia dla obu pakietów został szczegółowo opisany w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia - Ambulans drogowy typ C (Załącznik nr 1.1.A do SWZ), Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia - Wyposażenie dodatkowe ambulansu typu C (Załącznik nr 1.1.B do SWZ) oraz Formularzu cenowym – Załącznik nr 1.1 do SWZ. Pozostałe warunki i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określone zostały w Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści umowy - Załącznik nr 2 do SWZ. Do oferty należy dołączyć: 1. Oświadczenie na formularzu Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ) w formacie pdf sporządzone zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/17 z dnia 5 stycznia 2016 r. lub przy wykorzystaniu systemu dostępnego poprzez stronę internetową https://espd.uzp.gov.pl/ lub za pośrednictwem innych dostępnych narzędzi lub oprogramowania, które umożliwiają wypełnienie JEDZ i utworzenie dokumentu elektronicznego. Zamawiający udostępnia w Załączniku nr 3 do SWZ edytowalną wersję JEDZ do wykorzystania. 2. Oświadczenie dot. braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 5k Rozp. Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014r. oraz art. 7 ust 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. W przypadku składania oferty przez Wykonawców występujących wspólnie - oświadczenia, o których mowa w pkt 1 i 2 musi złożyć osobno każdy z Wykonawców. – wzór Załącznika nr 4 do SWZ. W celu potwierdzenia umocowania osoby wykonujących czynności w imieniu Wykonawcy, wymaga się złożenia odpisu z KRS lub CEIDG, a jeżeli umocowanie nie wynika z dokumentów rejestrowych - także pełnomocnictwa. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia, następujących podmiotowych środków dowodowych dotyczących braku podstaw do wykluczenia: 1) informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie: a) art. 108 ust. 1 pkt. 1 i 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, b) art. 108 ust. 1 pkt. 4 ustawy, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, - sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; 2) oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej w postępowaniu niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – wzór Załącznika nr 5 do SWZ. UWAGA! W przypadku złożenia w niniejszym postępowaniu jednej oferty w zakresie danego pakietu Zamawiający odstąpi od wzywania wykonawcy do złożenia oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp. 3) oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji: - zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa w: a) art. 108 ust. 1 pkt 3 ustaw Pzp, b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, c) art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji, d) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp - zawartych w oświadczeniu na podstawie art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, dodanym Rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 z dnia 23 października 2025 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.U.UE.L.2025.2033) i art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego - wzór Załącznika nr 6 do SWZ. Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (tj. w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym). Informacje o sposobie przygotowania i wymaganych warunkach technicznych składania ofert zawiera SWZ. Klauzula informacyjna z art. 13 RODO zawarta jest w SWZ.
Vorherige Bekanntmachung715127-2025
Interne KennungSPZOZ/DZ/365/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensSkrócenie terminu uzasadnione jest wystąpieniem pilnej potrzeby udzielenia zamówienia, wynikającej z okoliczności, których Zamawiający nie mógł przewidzieć i za które nie ponosi odpowiedzialności. Z uwagi na konieczność zapewnienia ciągłości i bezpieczeństwa udzielania świadczeń zdrowotnych oraz utrzymania gotowości operacyjnej Ratownictwa Medycznego, niezbędne jest możliwie szybkie uzupełnienie taboru ratowniczego, szczególnie, że w ostatnim czasie doszło do istotnych awarii karetek pogotowia, będących w dyspozycji Zamawiającego, w stopniu uniemożliwiającym ich eksploatację, a to z kolei znacznie ogranicza dostępność zespołów ratownictwa medycznego, a tym samym naraża na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia mieszkańców powiatu myszkowskiego. Okoliczności powodujące konieczność udzielenia zamówienia w trybie przyspieszonym nie wynikają z zaniedbań ani działań Zamawiającego, lecz mają charakter nagły i nieprzewidywalny. Dodatkową okolicznością uzasadniającą skrócenia terminu składania ofert, jest kwestia pozyskania dodatkowego zabezpieczenia, na okoliczność wystąpienia ewentualnego konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej (celem zabezpieczenia jak największej liczby ludności cywilnej). Ponadto w ocenie Zamawiającego skrócenie terminu nie naruszy zasady uczciwej konkurencji – przedmiot zamówienia stanowi standardową dostawę ambulansów sanitarnych określonego typu, szeroko dostępną na rynku, a dokumentacja postępowania zawiera wszystkie niezbędne informacje umożliwiające wykonawcom przygotowanie ofert w skróconym terminie. Mając na uwadze powyższe okoliczności należy uznać, że skrócenie terminu składania ofert jest niezbędne, proporcjonalne oraz zgodne z delegacją ustawową określona wart. 138 ust 2 pkt 1 ustawy Pzp.
Zentrale Elemente des VerfahrensPełen opis procedury postępowania zawiera Specyfikacja Warunków Zamówienia ( SWZ ), zamieszczona na stronie prowadzonego postępowania pod linkiem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1191066 Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych, spełniających warunki dotyczące przedmiotu zamówienia zawarte w niniejszej SWZ. Za asortyment równoważny Zamawiający uzna ten, który posiada te same lub lepsze od opisanych w SWZ parametry techniczne, jakościowe i funkcjonalne, a jego zastosowanie w żaden sposób nie wpłynie na prawidłowe funkcjonowanie zgodne z jego przeznaczeniem. Zamawiający opisując przedmiot zamówienia określił szczegółowo asortyment opisany w załącznikach nr 1.1.A i 1.1.B zgodnie ze swoimi potrzebami, dopuszcza także możliwość złożenia ofert równoważnych o parametrach nie gorszych, niż określone przez zamawiającego, jeśli z opisu przedmiotu zamówienia mogłoby wynikać, iż przedmiot zamówienia został określony przez wskazanie znaku towarowego, patentu lub pochodzenia. Przez rozwiązania równoważne zamawiający rozumie takie, które co najmniej spełniają wymagania określone w specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz charakteryzują się parametrami technicznymi, jakościowymi i użytkowymi nie gorszymi niż określone w opisie przedmiotu zamówienia. Wykonawca, który zaoferuje rozwiązania równoważne opisanym przez zamawiającego, jest obowiązany dołączyć do oferty zestawienie wszystkich zaoferowanych rozwiązań równoważnych oraz wykazać ich równoważność w stosunku do rozwiązań opisanych w dokumentacji przetargowej, wskazując nazwę i pozycję opisu przedmiotu zamówienia, których to dotyczy. Opis zaoferowanych rozwiązań równoważnych powinien być na tyle szczegółowy, żeby na jego podstawie zamawiający mógł ocenić ofertę i rozstrzygnąć, czy zaoferowane rozwiązanie jest równoważne. Jednocześnie zamawiający opisując przedmiot zamówienia w załączniku nr 1.1.A i 1.1.B i powołując się na określone normy dopuszcza normy równoważne (zgodnie z wytycznymi, o których jest mowa w normach, na które powołuje się zamawiający w załącznikach 1.1.A i 1.1.B). Zamawiający przewiduje wniesienie wadium, kwota wraz z warunkami zostały określone w SWZ. Zakup realizowany ze środków dotacji celowej otrzymanej z budżetu państwa na realizację inwestycji i zakupów inwestycyjnych własnych powiatu w ramach zadania: Zakupu ambulansów w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026 (POLiOC). Zamawiający na podstawie art. 257 ww. ustawy zastrzega sobie możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie całości zamówienia nie zostaną mu przyznane.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34114121 Krankenwagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42415320 Ausrüstung für Rettungsfahrzeuge
5. Los
LosLOT-0001
Titel1. Ambulans typu C dla zespołów ratownictwa medycznego wraz z dodatkowym wyposażeniem, na potrzeby ewakuacji
BeschreibungSpecyfikację dostawy zawiera załącznik nr 1 do niniejszej specyfikacji warunków zamówienia („Formularz oferty”), natomiast przedmiot zamówienia dla obu pakietów został szczegółowo opisany w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia - Ambulans drogowy typ C (Załącznik nr 1.1.A do SWZ), Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia - Wyposażenie dodatkowe ambulansu typu C (Załącznik nr 1.1.B do SWZ) oraz Formularzu cenowym – Załącznik nr 1.1 do SWZ. Pozostałe warunki i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określone zostały w Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści umowy - Załącznik nr 2 do SWZ.
Interne KennungPakiet 1
LosLOT-0002
Titel2. Ambulans typu C dla zespołów ratownictwa medycznego wraz z dodatkowym wyposażeniem, na potrzeby ewakuacji
Interne KennungPakiet 2