See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa specjalistycznego wyposażenia dydaktycznego do Laboratorium Inteligentnych Instalacji Elektrycznych PANS w Chełmie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego, specjalistycznego wyposażenia dydaktycznego do Laboratorium Inteligentnych Instalacji Elektrycznych Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie, przeznaczonego do kształcenia praktycznego w obszarze automatyki budynkowej, systemów sterowania, elektrotechniki oraz pomiarów instalacji elektrycznych i fotowoltaicznych. Zakres zamówienia obejmuje m.in.: • zestawy szkoleniowe do ćwiczeń z zakresu automatyki budynkowej i programowania urządzeń Smart Home, • zestawy czujników i mierników kompatybilnych z systemami instalacji niskoprądowych, • wielofunkcyjny miernik parametrów instalacji elektrycznych wraz z akcesoriami pomiarowymi.
Interne Kennung: K-ZP.261.109.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31600000 Elektrische Ausrüstung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31730000 Elektrotechnische Ausstattung, 38900000 Bewertungs- und Testinstrumente
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zestaw do rozbudowy stanowiska do badania ergonomii interfejsów użytkownika, monitoringu wizyjnego, parametrów klimatu oraz zarządzania energetycznego budynkiem, w tym komponenty i urządzenia, wspierające wyżej wymienione funkcje – 10 zestawów
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa 10 zestawów dydaktycznych, przeznaczonych do rozbudowy stanowisk laboratoryjnych, służących badaniu ergonomii interfejsów w środowisku inteligentnych instalacji budynkowych. Zestawy będą wykorzystywane w procesie kształcenia praktycznego z zakresu automatyki budynkowej, programowania oraz integracji urządzeń końcowych w systemach inteligentnego sterowania. 1. Każde urządzenie zestawu musi być w pełni kompatybilne z funkcjonującą w pracowni infrastrukturą techniczną, w szczególności z: - sterownikami systemów i oprogramowaniem: LAN, Modbus TCP, LCN lub rozwiązaniami równoważnymi, - środowiskami systemowymi Windows 10 lub równoważnym oraz Android lub równoważnym, bez konieczności stosowania dodatkowych konwerterów, mostków lub zmian w oprogramowaniu, ani ingerencji w istniejącą konfigurację. Skład każdego zestawu: 1. Sterownik centralny szt. 2 2. Inteligentny panel ścienny szt. 1 3. Moduł scen szt. 1 4. Przekaźniki DIN 4-kanałowe szt. 1 5. Bezprzewodowe włączniki ścienne szt. 1 6. Przekaźnik 2-kanałowy z pomiarem szt. 1 7. Głowice termostatyczne szt. 1 8. Podtynkowy ściemniacz szt. 1 9. Licznik trójfazowy szt. 1 10. Głośnik inteligentny szt. 1 11. Czujnik wieloparametryczny szt. 1 12. Sterownik DALI lub równoważny szt. 1 13. Zestaw 6 przekaźników + logika szt. 1 14. Sterownik LED RGBW z obsługą protokołu DALI lub technologii równoważnej szt. 1 15. Czujnik ścienny wielofunkcyjny szt. 1
Interne Kennung: Część nr 1
Haupteinstufung (cpv): 38900000 Bewertungs- und Testinstrumente
Menge: 10 Stück
Los: LOT-0002
Titel: Zestaw szkoleniowy w postaci walizkowego stanowiska szkoleniowego wraz z instrukcją ćwiczeniową – 10 zestawów
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa 10 przenośnych zestawów szkoleniowych do prowadzenia zajęć dydaktycznych z zakresu: - automatyki budynkowej, - analizy zużycia energii elektrycznej, - integracji z nowoczesnymi protokołami komunikacyjnymi i systemami inteligentnego zarządzania budynkiem. Wymagania ogólne dla każdego zestawu: Każdy zestaw musi: • Spełniać dyrektywy EMC, LVD, RED, RoHS (jeśli dotyczy) oraz odpowiednie normy zharmonizowane, potwierdzone deklaracją zgodności. • Zawierać instrukcję ćwiczeniową: forma: PDF lub edytowalna, język: polski, zakres: konfiguracja, montaż, użytkowanie, schematy. • Zawierać oprogramowanie wizualizacyjne (graficzna prezentacja danych, pulpity sterownicze, wykresy, zdalny dostęp) - 1 licencja, umożliwiająca wykorzystanie na wszystkich dostarczonych zestawach. • Działać w trybie offline z pełną funkcjonalnością zestawu, bez konieczności podłączenia do Internetu. • Być w pełni kompatybilny z istniejącą infrastrukturą techniczną w laboratorium, w szczególności: systemami: Windows 10 lub równoważnym, Android lub równważnym, protokołami: LAN, Modbus TCP, LCN lub rozwiązaniami równoważnymi, bez konieczności stosowania dodatkowych konwerterów, mostków lub zmian w oprogramowaniu, ani ingerencji w istniejącą konfigurację. Funkcjonalności: • Lokalna konfiguracja przez mikrokomputer jednopłytkowy z procesorem minimum dwurdzeniowym, obsługujący system Linux lub równoważny, umożliwiający lokalną konfigurację zestawu. • Sterowanie przez system mobilny (Android lub inny równoważny) lub przeglądarkę (Web UI). • Obsługa scenariuszy Smart Home. • Wizualizacja danych systemowych i środowiskowych z poziomu aplikacji lub interfejsu webowego. Szczegółowy skład każdego zestawu: 1. Walizka ochronna szt. 1 2. Dwukanałowy miernik zużycia energii szt. 1 3. Zestaw modułów automatyki domowej szt. 5 4. Czujniki środowiskowe i detekcyjne szt. 3 5. Mikrokomputer jednopłytkowy szt. 1 6. Miniaturowy router Wi-Fi szt. 1 7. Zasilacz DIN szt. 1 8. Przekaźnik elektromagnetyczny/SSR szt. 1
Interne Kennung: Część nr 2
Los: LOT-0003
Titel: Wielofunkcyjny miernik parametrów instalacji elektrycznych i fotowoltaicznych – 1 szt.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa wielofunkcyjnego miernika do pomiarów w instalacjach elektrycznych (AC) i fotowoltaicznych (DC), umożliwiającego ocenę stanu bezpieczeństwa i sprawności instalacji, zgodnie z normami PN-EN 62446 oraz PN-EN 61557, lub równoważnymi. Miernik musi zapewniać pełen zakres funkcji pomiarowych, określonych w niniejszej specyfikacji, w tym możliwość automatycznego przeliczania wyników do warunków STC.
Interne Kennung: Częśc nr 3
Menge: 1 Stück
Los: LOT-0004
Titel: Zestaw adapterów i akcesoriów pomiarowych do mierników parametrów instalacji elektrycznych i fotowoltaicznych – 1 zestaw
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa zestawu specjalistycznych adapterów i akcesoriów pomiarowych, przeznaczonych do współpracy z miernikami instalacji elektrycznych (AC i DC), w tym systemami fotowoltaicznymi oraz ładowarkami EV. Szczegółowy skład zestawu: 1. Adapter testowy do ładowarek EV (AC) szt. 1 2. Zestaw adapterów napięciowych magnetycznych szt. 4 3. Adapter do automatycznego testu rezystancji izolacji przewodów wielożyłowych szt. 1 4. Zestaw pomiarowy (elastyczne cęgi i sonda napięciowa) szt. 1
Interne Kennung: Część nr 4