2. Verfahren
Verfahren
Titel: Budowa Delfinka przy ZSO w Grudziądzu
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest: 1)Część nr 1 budowa basenu Delfinek wraz z drogą pożarową: a)I przedmiot odbioru - wykonanie części robót budowlanych dotyczących budowy basenu typu Delfinek do łącznej wartości 21% łącznego wynagrodzenia za wykonanie Przedmiotu umowy, które należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową oraz specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót stanowiącymi załączniki do SWZ, b)II przedmiot odbioru - wykonanie części robót budowlanych dotyczących budowy basenu typu Delfinek, do łącznej wartości 40% łącznego wynagrodzenia za wykonanie Przedmiotu umowy, które należy wykonać zgodnie z dokumentacja projektową oraz specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót stanowiącymi załączniki do SWZ; c)III przedmiot odbioru - wykonanie części robót budowlanych dotyczących budowy basenu typu Delfinek, do łącznej wartości 65% łącznego wynagrodzenia za wykonanie Przedmiotu umowy, które należy wykonać zgodnie z dokumentacja projektową oraz specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót stanowiącymi załączniki do SWZ; d)IV przedmiot odbioru – wykonanie robót budowlanych dotyczących budowy basenu typu Delfinek w pozostałym zakresie, nieobjętym I, II i III przedmiotem odbioru; e)V przedmiot odbioru - wykonanie dokumentacji projektowej oraz specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót w zakresie drogi pożarowej prowadzącej do basenu ( kamień milowy) oraz wykonanie robót budowlanych w zakresie drogi pożarowej prowadzącej do basenu; 2)Część nr 2 pełnienie kompleksowego nadzoru inwestycyjnego: a)Nadzór nad robotami budowlanymi w zakresie budowy basenu typu Delfinek wykonywanymi zgodnie z dokumentacją projektową oraz specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót stanowiącymi załączniki do SWZ; b)Nadzór nad robotami budowlanymi w zakresie budowy drogi pożarowej, które będą wykonywane na podstawie dokumentacji projektowej przygotowanej w ramach realizacji w/w zadania. 3.Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określają w szczególności: 1)Dokumentacja projektowa; 2)Specyfikacje techniczne; 3)Program funkcjonalno-użytkowy, specyfikacja projektowania, warunki wykonania i odbioru robót budowlanych budowy drogi pożarowej; 4)Decyzja o ustalenie lokalizacji celu publicznego; 5)Warunki przyłączenia Energa; 6)Warunki przyłączenia Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnie w Grudziądzu; 7Decyzja o wycince drzew i wykonanie nowych nasadzeń, stanowiące załączniki do SWZ. 4.Zamawiający informuje, iż zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia znajdzie się odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. 5.Zaleca się, aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej terenu związanego z realizacją przedmiotu zamówienia. Wizja lokalna może być dokonana tylko w dni robocze tj. od poniedziałku do piątku, jednak nie później niż na 3 dni przed terminem składania ofert. Wykonawca zobowiązany jest powiadomić Zamawiającego pisemnie o zamiarze przeprowadzenia wizji. Osoby po stronie Zamawiającego, które będą okazywać teren, nie są upoważnione do prowadzenia jakichkolwiek ustaleń – dotyczy części nr 1. 6.Szczegółowy opis warunków realizacji przedmiotu zamówienia zawarty został we Wzorze Umowy stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ. 7.Zgodnie z art. 257 pkt 1 ustawy Pzp Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 8.Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest gmina-miasto Grudziądz reprezentowana przez Prezydenta Grudziądza z siedzibą w Grudziądzu przy ul. Ratuszowej 1. Kontaktować się z administratorem można w następujący sposób: listownie - ul. Ratuszowa 1, 86-300 Grudziądz, telefonicznie - 56 45 10 200, e-mail:bip@um.grudziadz.pl lub sekretariat@um.grudziadz.pl Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w zakresie i celu związanym z przedmiotowym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonym na podstawie ustawy Pzp oraz przesłance wynikającej z art. 6 ust. 1 lit. c RODO. Pozostałe informacje w zakresie przetwarzania danych osobowych znajdują się na stronie internetowej https://bip.grudziadz.pl/strony/23108.dhtml . Zmiany umowy-cz. 1 1.Zamawiający przewiduje możliwość wprowadzenia zmian postanowień umowy zgodnie z art. 455 ust.1pkt1 Pzp na następ. warunkach: 1)zmiana terminów wykonania umowy o czas opóźnienia, jeżeli takie opóźnienie jest lub będzie miało wpływ na wykonanie przedmiotu umowy w przypadku: a)wystąpienia wykopalisk uniemożliwiających wykonanie robót lub wykopalisk archeolog. nieprzewidzianych w SWZ, b)zaistnienia szczególnie niesprzyjających warunków atmosfer. uniemożliwiających prowadzenie robót budowlanych, przeprowadzanie prób i sprawdzeń,dokonywanie odbiorów, c)wystąpienia siły wyższej, w szczególności w postaci klęski żywiołowej, przerwy w dostawie prądu,wody,trwającej ponad 7 dni, d)w zakresie I przedmiotu odbioru-ujawnienia błędów w dokumentacji projektowej, których usunięcie będzie poprzedzać konieczność konsultacji z projektantem i naniesienia przez niego poprawek lub zmian w projekcie, e)konieczności wykonania dodatkowych badań i ekspertyz z przyczyn nieleżących po stronie Wykonawcy, f)konieczności zrealizowania jakiejkolwiek części robót, objętej Przedmiotem umowy, przy zastosowaniu odmiennych rozwiązań techn. lub technologicznych, niż wskazane w Dokumentacji projektowej, a wynikających ze stwierdzonych wad tej dokumentacji lub zmiany stanu prawnego w oparciu,o który je przygotowano, gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem Przedmiotu umowy,(...)
Vorherige Bekanntmachung: 308481-2024
Interne Kennung: WIR.271.50.2023
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część nr 1 - Budowa basenu Delfinek wraz z drogą pożarową.
Beschreibung: 1)Część nr 1 - Budowa basenu Delfinek wraz z drogą pożarową: a)I przedmiot odbioru - wykonanie części robót budowlanych dotyczących budowy basenu typu Delfinek do łącznej wartości 21% łącznego wynagrodzenia za wykonanie Przedmiotu umowy, które należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową oraz specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót stanowiącymi załączniki do SWZ, b)II przedmiot odbioru - wykonanie części robót budowlanych dotyczących budowy basenu typu Delfinek, do łącznej wartości 40% łącznego wynagrodzenia za wykonanie Przedmiotu umowy, które należy wykonać zgodnie z dokumentacja projektową oraz specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót stanowiącymi załączniki do SWZ; c)III przedmiot odbioru - wykonanie części robót budowlanych dotyczących budowy basenu typu Delfinek, do łącznej wartości 65% łącznego wynagrodzenia za wykonanie Przedmiotu umowy, które należy wykonać zgodnie z dokumentacja projektową oraz specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót stanowiącymi załączniki do SWZ; d)IV przedmiot odbioru – wykonanie robót budowlanych dotyczących budowy basenu typu Delfinek w pozostałym zakresie, nieobjętym I, II i III przedmiotem odbioru; e)V przedmiot odbioru - wykonanie dokumentacji projektowej oraz specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót w zakresie drogi pożarowej prowadzącej do basenu ( kamień milowy) oraz wykonanie robót budowlanych w zakresie drogi pożarowej prowadzącej do basenu; 2)Część nr 1 - Najpóźniej w dniu podpisania umowy, jednakże przed dokonaniem samej czynności podpisania umowy, Wykonawca przedłoży Zamawiającemu kopię aktualnej polisy ubezpieczeniowej od odpowiedzialności cywilnej Wykonawcy. 3)Polisa ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej Wykonawcy musi obejmować następujący zakres ochrony: a)odpowiedzialność cywilną deliktową, kontraktową (z włączeniem szkód podczas wykonywania kontraktu jak również po przekazaniu przedmiotu kontraktu w użytkowanie odbiorcy) oraz pozostającą w zbiegu co najmniej do limitu w wysokości 46 000 000,00 PLN; b)szkody wyrządzone przez Podwykonawców – co najmniej do limitu w wysokości 23 000 000,00 PLN – jeżeli Wykonawca planuje wykonanie robót przy udziale Podwykonawców. 4)Wykonawca zobowiązany jest do posiadania ubezpieczenia w całym okresie realizacji przedmiotu zamówienia, co najmniej w wyżej wymienionym zakresie. Zmiany umowy-cz.1, c.d. 2.Wniosek o dokonanie zmiany cen elem. przedm. umowy,o którym mowa w ust.2: 1)dotyczący okoliczn. wymienionych w ust.1pkt 2 lub 3 powinien zostać złożony w terminie 30 dni od dnia wejścia w życie przepisów będących przyczyną ich zmian.Jeżeli Wykonawca w terminie,o którym mowa w zdaniu poprzednim nie wystąpi z wnioskiem o dokonanie zmian cen elem. przedmiotu umowy,to wówczas Strony przyjmować będą,że zmiana przepisów nie ma wpływu na koszty wykonania umowy przez Wykonawcę; 2)dotyczący okoliczności wymienionych w ust.1pkt4 powinien zostać wniesiony przez Wykonawcę w terminie 30 dni od dnia zawarcia umowy o prowadzenie PPK będącego przyczyną ich zmian.Jeżeli Wykonawca w terminie,o którym mowa w zdaniu poprzednim nie wystąpi z wnioskiem o dokonanie zmian cen elem. przedm. umowy,to wówczas Strony przyjmować będą, że zmiana przepisów nie ma wpływu na koszty wykonania Przedm.Umowy. 3.Ciężar dowodu,że okoliczności wymienione w ust.1pkt 2-4 mają wpływ na koszty wykonania prac objętych daną ceną elementu przedmiotu umowy spoczywa na Wykonawcy. 4.Zmiana wysokości cen elementu przedmiotu umowy w wysokości wskazanej odpowiednio w ust.1pkt 2-4,pod warunkiem ich wykazania przez Wykonawcę w sposób opisany w niniejszym paragrafie,nastąpi począwszy od zaistnienia zdarzenia,o który, mowa w ust.1pkt 2-4. Zmiany wysokości cen elementów przedmiotu umowy zostaną potwierdzone przez Strony poprzez zawarcie aneksu do umowy. 5.W przypadku,gdy dana okoliczność wskazana w ust.1pkt 1-4 dotyczyć będzie Podwykonawcy, przy pomocy którego Wykonawca realizuje świadczenia wchodzące w skład Przedm. Umowy, to w takim przypadku Wykonawca do wniosku,obowiązany jest dołączyć dowody potwierdz.,iż zmiana wysokości cen elem. przedm. umowy w wysokości wskazanej odpowiednio w ust.1pkt 1–4 została uwzględniona w umowie łączącej Wykonawcę z takim Podwykonawcą. 6.Zmiany postanowień Umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności. 1.Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmiany wysokości wynagrodz. Wykonawcy za wykonanie prac projekt. w przypadkach umów przewidujących okres wykonania zamówienia dłuższy niż 6 m-cy(z uwzględn. aneksów zmieniających termin wykonania umowy) w zakresie,o którym mowa w art. 439 PZP,na następujących zasadach: 1)Strony mogą żądać waloryzacji wynagrodz. wyłącznie,gdy wartość bezwzględna Z, obliczonego zgodnie z wzorem:Z = Ww-1, gdzie:Ww – wskaźnik waloryzacji, obliczony zgodnie z punktem 7) niniejszego ustępu wyniesie co najmniej 0,06 tj. │Z│≥ 0,06; 2)zmiana wynagrodz. będzie miała zastosowanie pod warunkiem spełnienia wymagania,o którym mowa w pkt1) powyżej; pierwsze żądanie waloryzacji wynagrodz. może zostać złożone nie wcześniej,niż po upływie 6 m-cy od dnia zawarcia umowy,a kolejne żądania zmiany wynagrodz. mogą być składane po upływie co najmniej 6 m-cy od daty złożenia drugiej stronie poprzedniego,zgodnego z umową żądania zmiany wynagrodz.; 3)waloryzacji podlegać będzie wyłącznie wynagrodz. Wykonawcy za części Przedm. Umowy(wyodrębnione w Umowie przedm. odbioru),które nie zostały wykonane i przekazane Zamawiającemu przed dniem złożenia drugiej stronie zgodnego z umową żądania waloryzacji wynagrodz.; 4)waloryzacji nie będzie podlegać wynagrodz. Wykonawcy za prace związane ze zmianą sposobu świadczenia (w szczególności prace dodatkowe lub zamienne); 5)żądanie zmiany wynagrodz. w odniesieniu do danej części Przedm. Umowy (wyodrębnionego w Umowie przedm. odbioru) nie może zostać złożone po umownym terminie jej wykonania;
Interne Kennung: Część nr 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45330000 Installateurarbeiten, 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten, 45232460 Sanitäre Anlagen, 45320000 Abdichtungs- und Dämmarbeiten, 45321000 Wärmedämmarbeiten, 45331100 Installation von Zentralheizungen, 45400000 Baufertigstellung, 45410000 Putzarbeiten, 45421100 Einbau von Türen und Fenstern sowie Zubehör, 45442100 Anstricharbeiten, 45500000 Vermietung von Hoch- und Tiefbaumaschinen und -geräten mit Bedienungspersonal, 45233120 Straßenbauarbeiten, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
Los: LOT-0002
Titel: Część nr 2 - Pełnienie kompleksowego nadzoru inwestycyjnego.
Beschreibung: Część nr 2 - Pełnienie kompleksowego nadzoru inwestycyjnego: a)Nadzór nad robotami budowlanymi w zakresie budowy basenu typu Delfinek wykonywanymi zgodnie z dokumentacją projektową oraz specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót stanowiącymi załączniki do SWZ; b)Nadzór nad robotami budowlanymi w zakresie budowy drogi pożarowej, które będą wykonywane na podstawie dokumentacji projektowej przygotowanej w ramach realizacji w/w zadania. Zamiany umowy-cz.2, c.d. 12.Strony dopuszczają również możliwość zmiany podwykonawcy, na którego zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej polegał Wykonawca ubiegając się o zawarcie umowy, w sytuacji gdy nie dysponuje on już zasobami wskazanego w ofercie podmiotu - jeżeli wykaże on, że zastępujący podmiot spełnia określone w dokumentacji zamówienia warunki udziału w postępowaniu. Zmiana taka nie stanowi zmiany umowy i nie wymaga zawarcia aneksu, a jedynie zawiadomienia Zamawiającego. Do zawiadomienia należy dołączyć dokumenty mające na celu potwierdzenie posiadane przez ten podmiot zdolności techniczne lub zawodowe lub sytuację finansową lub ekonomiczną określonych w SWZ. 13.Niezależnie od powyższego, Zamawiający i Wykonawca dopuszczają możliwość zmian redakcyjnych umowy oraz zmian będących następstwem zmian danych stron ujawnionych w rejestrach publicznych. 14.Zamawiający dopuszcza możliwość wprowadzenia robót zamiennych, których wartość nie zwiększa wynagrodzenia umownego, o którym mowa w § 4 ust. 1 umowy. Podstawą wprowadzenia robót zamiennych będzie protokół konieczności robót zamiennych sporządzony przez Inspektora nadzoru inwestorskiego na zasadach określonych w niniejszym paragrafie. 7.Zamawiający na podst. art436 pkt4 Pzp., przewiduje możliwość dokonania zmiany Wynagrodz. w przypadku wystąpienia: 1)zmiany stawki podat. od towarów i usług; 2)zmiany wysokości minim. wynagrodz.za pracę albo wysokości minim. stawki godz., ustalonych na podst. ustawy z dn 10.10.2002r. o minim. wynagrodz. za pracę; 3)zmiany zasad podlegania ubezpiecz. społ. lub ubezpiecz. zdrow. lub wys. stawki składki na ubezpiecz. społ. lub zdrow. lub; 4)zmiany zasad gromadzenia i wys. wpłat do PPK,o których mowa w ustawie z dn 4.10.18r. o PPK-jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania przedm umowy przez Wykonawcę. 8.Zmiany wysokości Wynagrodz. na podst. ust. 1 będą dokonywane według zasad opisanych poniżej: 1)w przypadku wystąpienia okoliczn.,o której mowa w ust.1pkt1 cena brutto danego elemen. przedm. umowy ulegnie zmianie o wartość różnicy pomiędzy nową wartością podatku od towarów i usług,a dotychczasową wartością podatku od towarów i usług.W takiej sytu. cena brutto,o której mowa w zdaniu poprzednim będzie obejmowała stawkę i wartość podatku,wynikającą z przepisów obowiązujących w dniu wystawienia f-ry. Cena netto Przedm. Umowy nie ulegną zmianie; 2)w przypadku wystąpienia okoliczn., o której mowa w ust.1pkt2 cena danego elemen. przedm.umowy zostanie zmieniona o kwotę odpowiadającą wartości udokumentow. zmiany kosztu Wykonawcy przypadającego na daną cenę elemen.przedm. umowy,wynikającej ze zmiany kwoty wynagrodzeń osób bezpośre. wykonują. czynności objęte daną ceną elemen. przedm. umowy do wysokości aktualnie obowiązują. minim.wynagrodz. za pracę albo wysokości minim. stawki godz.,z uwzględnieniem wszystkich obciążeń publicznoprawnych od kwoty zmiany minima. wynagrodz. albo wysokości minima. stawki godz. tych osób; 3)w przypadku wystąpienia okoliczn.,o której mowa w ust.1pkt3 ceny danego elemen. przedm. umowy, zostaną zmienione o kwotę odpowiadającą zmianie kosztu Wykonawcy przypadającego na daną cenę elemen. przedm. umowy,jaką będzie on zobowiązany dodatkowo ponieść w celu uwzględn. tej zmiany, przy zachowaniu dotychczasowej kwoty netto wynagrodz. os. bezpośrednio wykonujących czynności objęte daną ceną elem. przedm. umowy; 4)w przypadku wystąpienia okolicz.,o której mowa w ust.1pkt4 ceny danego elementu zostaną zmienione o kwotę odpowiadającą zmianie kosztu Wykonawcy przypadającego na daną cenę elementu przedmiotu,jaką będzie on zobowiązany dodat. ponieść w celu uwzględnie. tej zmiany,przy zachowaniu dotychcza kwoty netto wynagrodz. os. bezpośrednio wykonuj. czynno. objęte daną ceną elemen. przedm. umowy. 9.W przypadku wystąpienia okoliczn.,o której mowa ust.1 pkt2-4 warunkiem dokonania zmiany cen elementu przedmiotu umowy jest złożenie przez Wykonawcę Zamawiającemu wniosku o dokonanie ich zmian wraz z dokumen. potwierdza. zasadność zmiany danej ceny, a w szczególności: 1)szczegółową kalkul. kosztów pracy ponoszonych na realiz. prac objętych daną ceną obejmującą: a)imienny wykaz os. bezpoś wykon. prace objęte daną ceną elem. przedm. umowy wraz ze wskazaniem wielk. ich zaangażow. czasowego w wykonyw. tych prac na rzecz Zamawiającego,tj. udziału procent. prac wykonywan. przez te os.w łącznym czasie pracy tych os.; b)wys. wynagrodz. za pracę albo wys. stawki godz. os.,o których mowa powyżej i związane z tym obciążenia publicznoprawne lub wys. zmiany składek na ubezp. społ. bądź zdrow. uiszczanych dla os.,będącą konsekwencją zmiany obowiązuj. minim. wynagrodz. albo minim. stawki godz. lub wys.zmiany kosztów wynikających z wpłat na PPK i łączną kwotę wynagrodz należnego Wykonawcy w związku z ww. zmianami mającymi wpływ na wykonanie przedm. umowy; c)określenie procent. udziału elemen. cenotwórczych składaj. się na daną cenę elem. przed. umowy, ze szczeg. wykazaniem procent. udziału kosztów pracy w danej cenie elem. przed. umowy; 2)kopiami dokumen. potwierdz. ponoszenie kosztów pracy w kwotach wykazanych powyżej. 10.Na podst. dokum. przedłożonych wraz z wnioskiem,o którym mowa powyżej,Wykonawca powinien wykazać,że zaistniała zmiana ma bezpośredni wpływ na koszty wykonania prac objętych daną elem.przedm. umowy oraz określić stopień,w jakim wpłynie ona na wys. danej ceny elem.przedm.umowy.
Interne Kennung: Część nr 2
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71247000 Beaufsichtigung der Bauarbeiten