844805-2025 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz z PSZOK – w Gminie Jerzmanowice-Przeginia od 01.01.2026r. do 31.12.2026r.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOdbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz z PSZOK – w Gminie Jerzmanowice-Przeginia od 01.01.2026r. do 31.12.2026r.
BeschreibungI. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi pn. Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – w Gminie Jerzmanowice-Przeginia od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r. Przedmiot zamówienia szczegółowo określa Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ) stanowiący załącznik nr 1 do SWZ.3. Niniejsze postępowanie objęte jest prawem opcji. Zamawiający na podstawie art. 441 Pzp przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji. 1)Zastosowanie prawa opcji oznacza, że prognozowana w OPZ ilość odpadów może ulec zwiększeniu o 20%, zwiększając do wysokości maksymalnie 20% wynagrodzenie brutto Wykonawcy, określone w Umowie. 2)Zasady i warunki uruchomienia prawa opcji zostały określone w projekcie umowy (załącznik nr 5 do SWZ). 3)Zamawiający może skorzystać z opcji, gdyż przewidział opcję w ogłoszeniu o zamówieniu i w dokumentach zamówienia w postaci zrozumiałych, precyzyjnych i jednoznacznych postanowień umownych. II. OPIS SPOSOBU PRZYGOTOWANIA OFERT ORAZ WYMAGANIA FORMALNE DOTYCZĄCE SKŁADANYCH OŚWIADCZEŃ I DOKUMENTÓW: 1.Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę. 2.Treść oferty musi odpowiadać treści SWZ. 3.Ofertę sporządza się w języku polskim na Formularzu Ofertowym - zgodnie z Załącznikiem nr 2 do SWZ. Wraz z ofertą Wykonawca jest zobowiązany złożyć: 1)oświadczenie w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (ESPD), o którym mowa w Rozdziale IX ust. 1 SWZ; 2) zobowiązanie innego podmiotu oraz oświadczenie w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (ESPD) (jeżeli dotyczy); 3) przedmiotowe środki dowodowe; 4) oświadczenie Wykonawcy/Wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego – załącznik nr 9A do SWZ. 5) oświadczenia podmiotu udostępniającego zasoby dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego – załącznik nr 9B do SWZ. 6) dowód wniesienia wadium (w przypadku wadium złożonego w formie poręczeń lub gwarancji); 7) dokumenty, z których wynika prawo do podpisania oferty, tj. odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, odpowiednie pełnomocnictwa (jeżeli dotyczy). 4. Oferta oraz pozostałe oświadczenia i dokumenty, dla których Zamawiający określił wzory w formie formularzy zamieszczonych w załącznikach do SWZ, powinny być sporządzone zgodnie z tymi wzorami. 5. W przypadku gdy oferta nie została podpisana przez osobę uprawnioną do reprezentacji Wykonawcy określoną w odpowiednim rejestrze lub innym dokumencie właściwym dla danej formy organizacyjnej Wykonawcy, do oferty należy dołączyć dokument pełnomocnictwa, złożony w postaci elektronicznej, opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub elektronicznej kopii, poświadczonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez notariusza. 6. Ofertę, w tym Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (ESPD), sporządza się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym). 7) Instrukcja wypełniania jednolitego dokumentu stanowi Załącznik nr 4 do SWZ. 8) Dodatkowo wraz z oświadczeniem w formie JEDZ Wykonawca zobligowany jest do złożenia oświadczenia na druku stanowiącym Załącznik nr 9A do SWZ - wzór oświadczenia Wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu w związku z przeciwdziałaniem agresji na Ukrainie. 9) Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą następujących przedmiotowych środków dowodowych: a) na potwierdzenie oznaczenia pojazdu w widocznym miejscu: nazwą firmy, danymi adresowymi, numerem telefonu Wykonawcy – 3 fotografie dla każdego z samochodów (w tym jedna z widokiem całego pojazdu od przodu) z opisem, którego samochodu fotografia dotyczy; b) na potwierdzenie posiadanej przez pojazd normy emisji spalin Wykonawca przedłoży dokument, z którego będzie jednoznacznie wynikać, że wykorzystywany przez niego pojazd przystosowany do odbioru odpadów posiada normę emisji spalin EURO 6 lub równoważną. W szczególności Wykonawca może złożyć jeden z dokumentów, jeśli potwierdza on ww. normę emisji spalin: Certyfikat EURO, dowód rejestracyjny pojazdu, karta pojazdu, wyciąg ze świadectwa homologacji lub odpisu decyzji zwalniającej pojazd z homologacji, oświadczenie producenta lub autoryzowanego przedstawiciela producenta, dokument o zgodności CE – dokument wystawiany przez producenta pojazdu albo jego upoważnionego przedstawiciela, stanowiący wiążące prawnie przyrzeczenie stwierdzające zgodność pojazdu z wymaganiami zasadniczymi właściwych Dyrektyw Unii Europejskiej wraz z kopią dowodu rejestracyjnego o tym samym numerze VIN (możliwość jednoznacznej identyfikacji pojazdu); c) na potwierdzenie, że minimum jeden pojazd przystosowany do odbioru odpadów komunalnych wykorzystywany przez Wykonawcę na potrzeby realizacji niniejszego zamówienia jest pojazdem napędzanym paliwami alternatywnymi Wykonawca przedłoży dokument, z którego będzie jednoznacznie wynikać, że wykorzystywany pojazd spełnia wymagania wynikające z art. 68a i 68b ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych.
Interne KennungIR.271.1.9.2025.AK
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten Verfahrensart. 138 ust. 4 ustawy PZP. W niniejszym postępowaniu składanie ofert odbywa się przy użycie komunikacji elektronicznej wobec powyższego Zamawiający może skrócić termin składania ofert o 5 dni.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
5. Los
LosLOT-0001
TitelOdbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – w Gminie Jerzmanowice-Przeginia od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi pn. Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – w Gminie Jerzmanowice-Przeginia od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r. Przedmiot zamówienia szczegółowo określa Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ) stanowiący załącznik nr 1 do SWZ.3. Niniejsze postępowanie objęte jest prawem opcji. Zamawiający na podstawie art. 441 Pzp przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji. 1)Zastosowanie prawa opcji oznacza, że prognozowana w OPZ ilość odpadów może ulec zwiększeniu o 20%, zwiększając do wysokości maksymalnie 20% wynagrodzenie brutto Wykonawcy, określone w Umowie. 2)Zasady i warunki uruchomienia prawa opcji zostały określone w projekcie umowy (załącznik nr 5 do SWZ). 3)Zamawiający może skorzystać z opcji, gdyż przewidział opcję w ogłoszeniu o zamówieniu i w dokumentach zamówienia w postaci zrozumiałych, precyzyjnych i jednoznacznych postanowień umownych. OPIS SPOSOBU PRZYGOTOWANIA OFERT ORAZ WYMAGANIA FORMALNE DOTYCZĄCE SKŁADANYCH OŚWIADCZEŃ I DOKUMENTÓW: 1.Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę. 2.Treść oferty musi odpowiadać treści SWZ. 3.Ofertę sporządza się w języku polskim na Formularzu Ofertowym - zgodnie z Załącznikiem nr 2 do SWZ. Wraz z ofertą Wykonawca jest zobowiązany złożyć: 1)oświadczenie w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (ESPD), o którym mowa w Rozdziale IX ust. 1 SWZ; 2) zobowiązanie innego podmiotu oraz oświadczenie w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (ESPD) (jeżeli dotyczy); 3) przedmiotowe środki dowodowe; 4) oświadczenie Wykonawcy/Wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego – załącznik nr 9A do SWZ. 5) oświadczenia podmiotu udostępniającego zasoby dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego – załącznik nr 9B do SWZ. 6) dowód wniesienia wadium (w przypadku wadium złożonego w formie poręczeń lub gwarancji); 7) dokumenty, z których wynika prawo do podpisania oferty, tj. odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, odpowiednie pełnomocnictwa (jeżeli dotyczy). 4. Oferta oraz pozostałe oświadczenia i dokumenty, dla których Zamawiający określił wzory w formie formularzy zamieszczonych w załącznikach do SWZ, powinny być sporządzone zgodnie z tymi wzorami. 5. W przypadku gdy oferta nie została podpisana przez osobę uprawnioną do reprezentacji Wykonawcy określoną w odpowiednim rejestrze lub innym dokumencie właściwym dla danej formy organizacyjnej Wykonawcy, do oferty należy dołączyć dokument pełnomocnictwa, złożony w postaci elektronicznej, opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub elektronicznej kopii, poświadczonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez notariusza. 6. Ofertę, w tym Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (ESPD), sporządza się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym).
Optionen
Beschreibung der OptionenNiniejsze postępowanie objęte jest prawem opcji. Zamawiający na podstawie art. 441 Pzp przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji. 1) Zastosowanie prawa opcji oznacza, że prognozowana w OPZ ilość odpadów może ulec zwiększeniu o 20%, zwiększając do wysokości maksymalnie 20% wynagrodzenie brutto Wykonawcy, określone w Umowie. 2) Zasady i warunki uruchomienia prawa opcji zostały określone w projekcie umowy (załącznik nr 5 do SWZ). 3) Zamawiający może skorzystać z opcji, gdyż przewidział opcję w ogłoszeniu o zamówieniu i w dokumentach zamówienia w postaci zrozumiałych, precyzyjnych i jednoznacznych postanowień umownych.