2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Józefów i PSZOK oraz opróżnianie i odbiór odpadów z koszy ulicznych w roku 2026.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Józefów i PSZOK oraz opróżnianie i odbiór odpadów z koszy ulicznych w roku 2026. 5.2. Całość zamówienia zgodnie z art. 91 ust. 1 ustawy Pzp podzielona jest na 2 części, wyszczególnione poniżej. 5.3. Część 1 zamówienia – „Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Józefów oraz z PSZOK”. 5.4 Charakterystyka Gminy Józefów 1) Powierzchnia Gminy Józefów wynosi 12643,5 ha 2) Liczba mieszkańców Gminy Józefów wynosi: 6 393 na dzień 30.09.2025 r. 5.5 Szczegółowe dane charakteryzujące zamówienie. Liczba gospodarstw domowych 1936 w tym 113 zamieszkujące w budynkach wielorodzinnych w miejscowości Długi Kąt Osada oraz przy ul. Kościuszki w Józefowie. Liczba gospodarstw jednorodzinnych znajdujących się na terenie miejscowości Józefów – 700, w pozostałych miejscowościach – 1123. Powyższe dane o ilości gospodarstw domowych mogą ulec zmianie w wyniku zasiedlenia nowych budynków lub wyludnienia budynków. Usługa świadczona będzie w okresie od 01.01.2026 r. (lub daty podpisania umowy) do dnia 31.12.2026 r. Część 2 zamówienia – „Opróżnianie i odbiór odpadów z koszy ulicznych z terenu Gminy Józefów oraz odbiór i zagospodarowanie odpadów z jednostek organizacyjnych w roku 2026”. 5.7.1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi polegającej na opróżnianiu, zagospodarowaniu i utrzymaniu w należytym stanie koszy ulicznych zlokalizowanych na terenie Gminy Józefów należących do Zamawiającego oraz odbiór i zagospodarowanie odpadów z jednostek organizacyjnych. 5.7.1. Kosze uliczne. 1) Usługa opróżniania koszy ulicznych świadczona będzie w okresie od 01.01.2026 r. (lub daty podpisania umowy) do dnia 31.12.2026 r. 2) Kosze uliczne zlokalizowane są na terenie miasta i gminy Józefów. Łączna liczba koszy ulicznych wynosi 214 sztuk (betonowe, metalowe i z tworzywa sztucznego). Kosze zlokalizowane są przy drogach publicznych, na przystankach komunikacyjnych, terenach zieleni i placach zabaw; 3) Wykonawca zaopatrzy kosze betonowe w worki foliowe; 4) Częstotliwość odbioru śmieci z koszy ulicznych – minimum 4 razy w miesiącu, średnio 1 raz w tygodniu; 5) Dodatkowo w miesiącach lipiec-sierpień odbiór i wywóz odpadów z koszy ulicznych zlokalizowanych przy zalewie kąpieliskowym w Józefowie – minimum 12 razy w miesiącu, średnio 3 razy w tygodniu. Liczba koszy przy zalewie kąpieliskowym 36 sztuk. 6) Lokalizacja koszy ulicznych: a) Wzgórze Kamień tzw. Piekiełko; b) Świetlice w Józefowie, Długim Kącie; c) Miejsca wsparcia rodzin i osób starszych w Hamerni, Długim Kącie, Stanisławowie i Górnikach; d) Place zabaw w Majdanie Nepryskim, Długim Kącie, Samsonówce, Stanisławowie, Górnikach, Górecku Starym, Górecku Kościelnym, Hamerni, Długi Kąt – Osada, Tarnowoli, Brzezinach, Szopowym oraz przy ulicy 29 Marca; e) Baszta widokowa w Józefowie, wiata przy ul. Batalionów Chłopskich i wiata w Stanisławowie; f) Dworzec autobusowy w Józefowie; g) Stadion sportowy w Długim Kącie - Osada, kompleks boisk Orlik w Józefowie; h) Przystanki autobusowe zlokalizowane na terenie gminy; i) Zamawiający przekaże dokładną lokalizację koszy ulicznych po podpisaniu umowy; j) Na Wykonawcy ciąży obowiązek utrzymywania koszy ulicznych w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym.
Interne Kennung: IN.271.25.2025.RC
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Do oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie, że nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu oraz przedmiotowe środki dowodowe. Przedmiotowe oświadczenie Wykonawca składa w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (ESPD), stanowiącego Załącznik nr 2 do Rozporządzenia Wykonawczego Komisji (EU) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającego standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia. Informacje zawarte w ESPD stanowią wstępne potwierdzenie, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. Zamawiający informuje, iż instrukcję wypełnienia ESPD oraz edytowalną wersję formularza ESPD można znaleźć pod adresem: https://www.uzp.gov.pl/e-uslugi/jedz Zamawiający zaleca wypełnienie ESPD za pomocą serwisu dostępnego pod adresem: https://espd.uzp.gov.pl/. W tym celu przygotowany przez Zamawiającego Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (ESPD) w formacie *.xml, stanowiący Załącznik nr 2 do SWZ, należy zaimportować do wyżej wymienionego serwisu oraz postępując zgodnie z zamieszczoną tam instrukcją wypełnić wzór elektronicznego formularza ESPD, z zastrzeżeniem poniższych uwag: Oświadczenie składa się na formularzu Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ), pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym); W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia Wykonawca na wezwanie Zamawiającego składa: a) zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem podatków lub opłat wraz z zaświadczeniem składa dokumenty potwierdzające, że przed upływem terminu składania ofert Wykonawca dokonał płatności należnych podatków lub opłat wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności; b) zaświadczenie albo inny dokument właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub właściwego oddziału regionalnego lub właściwej placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzający, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z zaświadczeniem albo innym dokumentem składa dokumenty potwierdzające, że przed upływem terminu składania ofert Wykonawca dokonał płatności należnych składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności; c) odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzone nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczpospolitej Polskiej, zamiast informacji z KRS składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo w przypadku braku takiego rejestru inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę; d) oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2020 r. poz. 1076 i 1086), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – Załącznik nr 3 e) informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie: art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp; art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, - sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast: 1) zaświadczenia, o którym mowa w pkt. 9.2. lit. a) IDW, zaświadczenia albo innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, o których mowa w pkt. 9.2. lit. b) IDW, lub odpisu albo informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, o których mowa w pkt. 9.2. lit. c) IDW – składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że: a) nie naruszył obowiązków dotyczących płatności podatków, opłat, lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, b) nie otwarto jego likwidacji, nie ogłoszono upadłości, jego aktywami nie zarządza likwidator lub sąd, nie zawarł układu z wierzycielami, jego działalność gospodarcza nie jest zawieszona ani nie znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury. Dokumenty, o których mowa w pkt. 9.3.1 ppkt 1), powinny być wystawione nie wcześniej niż 3 miesięcy przed ich złożeniem. Jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt. 9.3.1. IDW, lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4, art. 109 ust. 1 pkt 1, 2 lit. a) oraz 3 cdn.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I zamówienia ,,Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Józefów oraz z PSZOK”.
Beschreibung: Charakterystyka Gminy Józefów 1) Powierzchnia Gminy Józefów wynosi 12643,5 ha 2) Liczba mieszkańców Gminy Józefów wynosi: 6 393 na dzień 30.09.2025 r. Szczegółowe dane charakteryzujące zamówienie. Liczba gospodarstw domowych 1936 w tym 113 zamieszkujące w budynkach wielorodzinnych w miejscowości Długi Kąt Osada oraz przy ul. Kościuszki w Józefowie. Liczba gospodarstw jednorodzinnych znajdujących się na terenie miejscowości Józefów – 700, w pozostałych miejscowościach – 1123. Powyższe dane o ilości gospodarstw domowych mogą ulec zmianie w wyniku zasiedlenia nowych budynków lub wyludnienia budynków. Liczba i rodzaj pojemników do gromadzenia odpadów zmieszanych i segregowanych o poszczególnych pojemnościach: 1) 120 l – 1 823 szt; 2) 240 l – 10 szt; 3) 360 l – 5 szt; 4) 1200 l – 12 szt; Przewidywana liczba worków do selektywnej zbiórki odpadów potrzebna w okresie trwania umowy (1 rok): żółte – 43 800 szt; niebieskie – 21 800 szt; zielone – 21 800szt; brązowe – 13 500 szt; szare – 6 290 szt; Dopuszczalne jest wystawienie przez właściciela nieruchomości odpadów zmieszanych w worku koloru czarnego, a Wykonawca zobowiązany jest je odebrać. Wskazane ilości worków jakie należy zapewnić mieszkańcom w ramach niniejszego zamówienia są podane w celu ułatwienia wyceny zamówienia. Do określenia szacunkowej ilości worków jaką należy zapewnić mieszkańcom wzięto ilość zużytych worków w latach poprzednich. Powyższe ilości worków mogą ulec zmianie. Usługa świadczona będzie Część 2 zamówienia – „Opróżnianie i odbiór odpadów z koszy ulicznych z terenu Gminy Józefów oraz odbiór i zagospodarowanie odpadów z jednostek organizacyjnych w roku 2026”. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi polegającej na opróżnianiu, zagospodarowaniu i utrzymaniu w należytym stanie koszy ulicznych zlokalizowanych na terenie Gminy Józefów należących do Zamawiającego oraz odbiór i zagospodarowanie odpadów z jednostek organizacyjnych. Kosze uliczne. 1) Usługa opróżniania koszy ulicznych świadczona będzie w okresie od 01.01.2026 r. (lub od podpisania umowy) do dnia 31.12.2026 r. 2) Kosze uliczne zlokalizowane są na terenie miasta i gminy Józefów. Łączna liczba koszy ulicznych wynosi 214 sztuk (betonowe, metalowe i z tworzywa sztucznego). Kosze zlokalizowane są przy drogach publicznych, na przystankach komunikacyjnych, terenach zieleni i placach zabaw; 3) Wykonawca zaopatrzy kosze betonowe w worki foliowe; 4) Częstotliwość odbioru śmieci z koszy ulicznych – minimum 4 razy w miesiącu, średnio 1 raz w tygodniu; 5) Dodatkowo w miesiącach lipiec-sierpień odbiór i wywóz odpadów z koszy ulicznych zlokalizowanych przy zalewie kąpieliskowym w Józefowie – minimum 12 razy w miesiącu, średnio 3 razy w tygodniu. Liczba koszy przy zalewie kąpieliskowym 36 sztuk. 6) Lokalizacja koszy ulicznych: a) Wzgórze Kamień tzw. Piekiełko; b) Świetlice w Józefowie, Długim Kącie; c) Miejsca wsparcia rodzin i osób starszych w Hamerni, Długim Kącie, Stanisławowie i Górnikach; d) Place zabaw w Majdanie Nepryskim, Długim Kącie, Samsonówce, Stanisławowie, Górnikach, Górecku Starym, Górecku Kościelnym, Hamerni, Długi Kąt – Osada, Tarnowoli, Brzezinach, Szopowym oraz przy ulicy 29 Marca; e) Baszta widokowa w Józefowie, wiata przy ul. Batalionów Chłopskich i wiata w Stanisławowie; f) Dworzec autobusowy w Józefowie; g) Stadion sportowy w Długim Kącie - Osada, kompleks boisk Orlik w Józefowie; h) Przystanki autobusowe zlokalizowane na terenie gminy; i) Zamawiający przekaże dokładną lokalizację koszy ulicznych po podpisaniu umowy; j) Na Wykonawcy ciąży obowiązek utrzymywania koszy ulicznych w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym. Wartość II części zamówienia- 107 189,91 zł netto Zamawiający wymaga aby wykonawca złożył oferty na wszystkie części zamówienia. Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego z wnioskiem o wyjaśnienie treści SWZ. Wniosek należy przesłać za pośrednictwem https://ezamowienia.gov.pl. Zamawiający jest obowiązany udzielić wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż na 6 dni przed upływem terminu składania ofert albo nie później niż 4 dni przed upływem terminu składania ofert w przypadku o którym mowa w art.138 ust.2 pkt.2 – pod warunkiem, że wniosek o wyjaśnienie treści SWZ wpłynął do Zamawiającego nie później niż na 14 albo 7dni przed upływem terminu składania ofert. Jeżeli Zamawiający nie udzieli wyjaśnień w terminie, o którym mowa w pkt. przedłuża termin składania ofert o czas niezbędny do zapoznania się wszystkich zainteresowanych Wykonawców z wyjaśnieniami niezbędnymi do należytego przygotowania i złożenia ofert. Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosku o wyjaśnienie treści SWZ, o którym mowa w pkt. 14.2. W przypadku gdy wniosek o wyjaśnienie treści SWZ nie wpłynął w terminie, o którym mowa w pkt. 14.2., Zamawiający nie ma obowiązku udzielania wyjaśnień SWZ oraz obowiązku przedłużenia terminu składania ofert. Treść zapytań wraz z wyjaśnieniami Zamawiający udostępni Wykonawcom, za pośrednictwem strony postępowania, bez ujawniania źródła zapytania. W uzasadnionych przypadkach Zamawiający może przed upływem terminu składania ofert zmienić treść SWZ. Dokonaną zmianę SWZ Zamawiający udostępni na Platformie. W przypadku rozbieżności pomiędzy treścią niniejszej SWZ a treścią udzielonych wyjaśnień lub zmian SWZ, jako obowiązującą należy przyjąć treść późniejszego oświadczenia Zamawiającego. W przypadku gdy zmiany treści SWZ są istotne dla sporządzenia oferty lub wymagają od Wykonawców dodatkowego czasu na zapoznanie się ze zmianą SWZ i przygotowanie ofert, Zamawiający przedłuża termin składania ofert o czas niezbędny na zapoznanie się ze zmianą SWZ i przygotowanie oferty W przypadku gdy zmiany treści SWZ prowadziłyby do istotnej zmiany charakteru zamówienia w porównaniu z pierwotnie określonym, w szczególności prowadziłby do znacznej zmiany zakresu zamówienia, Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 256 ustawy Pzp.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
Menge: 1 084 Tonnen