2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zawarcie umowy ramowej na dostawę samochodów typu furgon do przewozu osób w wersji nieoznakowanej
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest Zawarcie umowy ramowej na dostawę samochodów typu furgon do przewozu osób w wersji nieoznakowanej. 2. Postępowanie nie zostało podziel. na części. Umowa ramowa obejmuje dostawę pojazdów maksym. do 30 sztuk w okresie 24 miesięcy obowiązyw. umowy ramowej. 3. Zamawiający wymaga, aby oferowane i dostarczane przez Wykonawcę pojazdy spełniały warunki określ. w załączn. nr 1.1, 1.2, 1.3 i 1.4 do SWZ, oraz w ofercie Wykon. złożonej w postępowaniu na zawarcie umowy ramowej, stanowiącej załączn. do umowy ramowej. 4. Zamaw. wymaga, aby oferowane i dostarczane przez Wykon. pojazdy były wyprodukow. w roku ich dostawy lub były wyprodukow. w roku poprzedzającym ich dostawę oraz: a) posiadały świadectwa homologacji odpowiednie dla danego typu pojazdu, wystawione zgodnie z przepis. ustawy z dn. 14.04.2023 r. o systemach homologacji pojazdów oraz ich wyposażenia (Dz.U. z 2023 poz. 919) lub świadectwo zgodności WE dla kompletnego pojazdu, b) były wolne od wad, c) pochodziły z legalnego źródła i były przeznacz. do użytkow. w UE oraz na terytorium RP, d) stanowiły wyłączną własność Wykon., nie były obciążone zastawem, zastawem rejestrowym, ani innymi prawami osób trzecich, e) nie toczyło się żadne postępowanie, którego przedmiotem są pojazdy. 5. Zamaw. przewiduje zawarcie umowy ramowej z 5 Wykonawcami, których oferty okażą się najkorzystn. spośród wszystkich złożonych ofert, po przyznaniu punktów zgodnie z kryteriami oceny ofert określ. w rozdz. XIX SWZ. 6. Warunki realizacji zamówienia opisano w załączn. nr 2 do SWZ – PPU oraz załączn. do PPU. 7. W kontekście warunku określ. w art. 100 ustawy Pzp, dotycz. dostępności dla osób niepełnosprawnych, o których mowa w Dyrektywie PE i Rady 2014/24/UE z dn. 26.022014 r. w sprawie zamówień publicznych (Dz.U.UE.L Nr 94, s. 65), realizacja przewozu tych osób realizowana będzie innymi pojazdami przystosow. do takich przewozów w ramach posiadanego w Policji sprzętu lub poprzez uprawnioną do transportu osób niepełnosprawnych pomoc medyczną. Zamaw. uwzględnił w opisie przedmiotu zamówienia wymagane cechy produktu (pojazdu), w tym dostosow. do potrzeb wszystkich użytkowników. Pracownicy Zamaw., którzy będą użytkować pojazd nie są osobami niepełnosprawnymi. 8. Wymagania w zakresie zatrudn. na podstawie stosunku pracy (art. 95 ustawy Pzp). Czynności związane z realizacją zamów. nie polegają na wykonyw. pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dn. 26.06.1974 r. Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 277, 807). 9. Miejsce dostawy: Wydział Transportu KWP we Wrocławiu, ul. gen. I. Połbina 1, 54-151 Wrocław. 10. Oferty równoważne: Ilekroć w SWZ i załączn., przedmiot zamówienia lub jego część został określ. poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, ocen technicz. o których mowa w art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykon., jeśli mogłoby to prowadzić do uprzywilejow. lub wyeliminow. niektórych Wykon. lub produktów, intencją Zamaw. było przedstawienie „typu” materiału bądź technologii, źródła lub szczególnego procesu. W takim przypadku Zamaw. dopuszcza składanie ofert równoważnych jednocześnie wskazując w opisie przedmiotu zamów. wyrażenie „lub równoważne” oraz kryteria stosowane w celu oceny równoważności. W przypadku opisu przedmiotu zamów. za pomocą norm, ocen technicz., specyfikacji technicz. i systemów referencji technicz. należy przyjąć, że określ. wymagania minimalne (wzorzec techniczny, jakościowy lub funkcjonalny) i jednocześnie dopuszczono przyjęcie przez Wykon. rozwiązań równoważnych opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. 11. Wykon. może powierzyć wykonanie zamów. podwykonawcom. Zamaw. nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykon. kluczowych części zamówienia. W przypadku realizacji przedmiotu zamów. z wykorzystaniem podwykonawców, Zamaw. wymaga wskazania przez Wykon. tych części zamów., których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom oraz podania proponowanych firm podwykonawców (część II sekcja D dokumentu JEDZ) – o ile są mu wiadome na tym etapie. 12. Zasady udzielania zamówień wykonawczych wskazano w § 2 PPU ramowej. Patrz też rozdz. V, ust. 13 SWZ. 13. Termin obowiązyw. umowy ramowej: 24 miesiące od daty jej zawarcia. 14. Terminy realiz. umów wykonawczych w ramach poszczególnych zaproszeń wskazane będą w postępowaniach wykonawczych. 15. Postępowanie prowadzone jest w celu zawarcia umowy ramowej w trybie art. 132 – tryb przetargu nieograniczonego, w zw. z art. 311 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp. 16. Zamawiający: a) nie przewiduje zastosow. procedury, o której mowa w art. 139 ustawy Pzp, tzw. „procedury odwróconej”, b) nie dopuszcza składania ofert wariantowych, c) nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp, d) nie przewiduje ani nie wymaga przeprowadz. przez Wykon. wizji lokalnej lub sprawdzenia przez niego dokumentów, o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy Pzp, e) nie przewiduje wyboru najkorzystn. oferty z zastosow. aukcji elektronicznej (art. 308 ust. 1 ustawy Pzp), f) nie przewiduje zastosowania prawa opcji, g) nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu, h) przewiduje udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamów. wg zasad określ. w § 2 ust. 8 projektu umowy wykonawczej, i) nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykon., o których mowa w art. 94 ustawy Pzp, j) nie określa wymagań w zakresie zatrudnienia osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt. 2 Pzp. 17. Wykon. będzie związany ofertą przez okres 90 dni kalendarzowych. Pierwszym dniem terminu związania ofertą jest dzień, w którym upływa termin składania ofert. 18. Wymagane wadium 60000,00 zł. 19. Zamaw. nie wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 20. Klauzula informacyjna RODO - rozdz. II SWZ. 21. Dopuszczalne zmiany: a) umowy ramowej - rozdz. XXIII SWZ, b) umowy wykonawczej - § 5 PPU wykonawczej.
Vorherige Bekanntmachung: 595736-2025
Interne Kennung: PU-2380-121-065-119/2025/DZ
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34114200 Polizeifahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest Zawarcie umowy ramowej na dostawę samochodów typu furgon do przewozu osób w wersji nieoznakowanej. 2. Postępowanie nie zostało podziel. na części. Umowa ramowa obejmuje dostawę pojazdów maksym. do 30 sztuk w okresie 24 miesięcy obowiązyw. umowy ramowej. 3. Zamawiający wymaga, aby oferowane i dostarczane przez Wykonawcę pojazdy spełniały warunki określ. w załączn. nr 1.1, 1.2, 1.3 i 1.4 do SWZ, oraz w ofercie Wykon. złożonej w postępowaniu na zawarcie umowy ramowej, stanowiącej załączn. do umowy ramowej. 4. Zamaw. wymaga, aby oferowane i dostarczane przez Wykon. pojazdy były wyprodukow. w roku ich dostawy lub były wyprodukow. w roku poprzedzającym ich dostawę oraz: a) posiadały świadectwa homologacji odpowiednie dla danego typu pojazdu, wystawione zgodnie z przepis. ustawy z dn. 14.04.2023 r. o systemach homologacji pojazdów oraz ich wyposażenia (Dz.U. z 2023 poz. 919) lub świadectwo zgodności WE dla kompletnego pojazdu, b) były wolne od wad, c) pochodziły z legalnego źródła i były przeznacz. do użytkow. w UE oraz na terytorium RP, d) stanowiły wyłączną własność Wykon., nie były obciążone zastawem, zastawem rejestrowym, ani innymi prawami osób trzecich, e) nie toczyło się żadne postępowanie, którego przedmiotem są pojazdy. 5. Zamaw. przewiduje zawarcie umowy ramowej z 5 Wykonawcami, których oferty okażą się najkorzystn. spośród wszystkich złożonych ofert, po przyznaniu punktów zgodnie z kryteriami oceny ofert określ. w rozdz. XIX SWZ. 6. Warunki realizacji zamówienia opisano w załączn. nr 2 do SWZ – PPU oraz załączn. do PPU. 7. Zasady udzielania zamówień wykonawczych wskazano w § 2 Projektowanych postanowień umowy ramowej – dalej PPU ramowej. Zamawiający przewiduje następujący tryb zawarcia umowy wykonawczej i udzielenia zamówienia publicznego: 7.1. W przypadku zawarcia umowy ramowej z kilkoma Wykonawcami, udzielenie zamówienia nastąpi poprzez zaproszenie do składania ofert wszystkich Wykonawców, z którymi Zamawiający zawarł umowę ramową na podstawie art. 314 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp na zasadach określonych w art. 314 ust. 4 w związku z art. 314 ust. 3 ustawy Pzp. Oferta Wykonawcy złożona w wyniku zaproszenia do złożenia ofert o którym mowa w § 2 ust. 3 PPU ramowej, nie może być mniej korzystna niż oferta złożona w postępowaniu o zawarcie umowy ramowej. Zamawiający udzieli zamówienia i zawrze umowę wykonawczą z tym Wykonawcą, który zaoferuje najniższą cenę za wykonanie przedmiotu zamówienia. 7.2. Oferta Wykonawcy zawierająca: 1) ceny jednostkowe netto pojazdów wyższe od cen maksymalnych określonych w ofercie złożonej przez Wykonawcę w ramach postępowania na zawarcie umowy ramowej, 2) terminy gwarancji krótsze niż określone w ofercie złożonej przez Wykonawcę w ramach postępowania na zawarcie umowy ramowej, 3) o parametrach technicznych i wyposażeniu o niższych parametrach niż określone w ofercie złożonej przez Wykonawcę w ramach postępowania na zawarcie umowy ramowej, - nie będzie podlegała rozpatrzeniu. 7.3. Jeżeli Zamawiający zawrze umowę ramową tylko z jednym Wykonawcą na podstawie art. 313 ust. 1 ustawy Pzp (w wyniku złożenia jednej oferty) w celu udzielenia zamówienia wykonawczego Zamawiający może pisemnie wezwać Wykonawcę do uzupełnienia oferty. Wezwanie zostanie przesłane Wykonawcy za pomocą poczty elektronicznej. 7.4. W ramach postępowania – zaproszenia do składania ofert (kilku Wykonawców) lub wezwania do uzupełnienia oferty (jeden Wykonawca), Zamawiający określi przedmiot, ilości i termin dostawy, termin związania ofertą wykonawczą. Wykonawca wskaże cenę za dostawę pojazdów, poda markę i model pojazdów. Podane informacje muszą umożliwić Zamawiającemu identyfikację wskazanego przez Wykonawcę konkretnego pojazdu pod kątem spełnienia wymagań jakościowych określonych w SWZ. 7.5. Zaproszenia (wezwanie do uzupełnienia) do składania ofert na realizację zamówienia wykonawczego będą wysyłane mailowo poprzez https://platformazakupowa.pl/pn/kwp_wroclaw na skrzynkę elektroniczną Wykonawcy. W zaproszeniu do składania ofert, Zamawiający określi miejsce oraz termin składania i otwarcia ofert. 7.6. Wykonawca składa ofertę, zgodnie z przekazanym przez Zamawiającego zaproszeniem w terminie określonym w zaproszeniu do składania ofert w formie elektronicznej (oferta podpisana kwalifikowanym podpisem elektronicznym) za pośrednictwem https://platformazakupowa.pl/pn/kwp_wroclaw. 7.7. Cena (brutto) oferty określona przez Wykonawcę w ramach oferty wykonawczej musi zawierać wszystkie koszty związane z dostawą pojazdów do miejsca wskazanego przez Zamawiającego, w tym w szczególności koszty transportu, ubezpieczenie na czas dostawy oraz wyładunku. 7.8. W przypadku zastrzeżeń Zamawiającego co do parametrów technicznych oferowanych w postępowaniu wykonawczym pojazdów, lub jeżeli Wykonawca zaoferował inny model/typ pojazdów o parametrach i wyposażeniu nie gorszym niż określone w ofercie złożonej przez Wykonawcę w ramach postępowania na zawarcie umowy ramowej, Zamawiający zastrzega możliwość żądania ponownie przedmiotowych środków dowodowych potwierdzających, że oferowane dostawy spełniają wymagania, w celu ich weryfikacji. 7.9. Miejscem dostawy pojazdów będzie Wydział Transportu KWP we Wrocławiu, ul. gen. I. Połbina 1, 54-151 Wrocław. 7.10. Terminy realizacji umów wykonawczych w ramach poszczególnych zaproszeń wskazane będą w postępowaniach wykonawczych. 7.11. Zamawiający zawrze umowę wykonawczą z Wykonawcą, którego oferta okaże się najkorzystniejszą pod względem kryterium cenowym. 7.12. Projektowane postanowienia umowy wykonawczej – dalej PPU wykonawczej, stanowią załącznik nr 2.1 do SWZ i będą stanowić załącznik nr 2 do umowy ramowej zawartej z Wykonawcą. 7.13. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zaliczek na poczet wykonania zamówienia wg zasad określonych w § 2 ust. 8 PPU wykonawczej. 8. Termin obowiązyw. umowy ramowej: 24 miesiące od daty jej zawarcia. 9. Wymagane wadium 60000,00 zł. 10. Zamaw. nie wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.