2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszystkich decyzji administracyjnych niezbędnych do przeprowadzania robót budowlanych oraz wykonanie robót polegających na budowie punktu czerpania wody, zbiornika podziemnego wraz z utwardzonym placem manewrowym realizowanych na terenie Nadleśnictwa Opole - Leśnictwo Krasiejów
Beschreibung: „Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszystkich decyzji administracyjnych niezbędnych do przeprowadzania robót budowlanych oraz wykonanie robót polegających na budowie punktu czerpania wody, zbiornika podziemnego wraz z utwardzonym placem manewrowym realizowanych na terenie Nadleśnictwa Opole - Leśnictwo Krasiejów w ramach projektu pn. „Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – zapobieganie, przeciwdziałanie oraz ograniczanie skutków zagrożeń związanych z pożarami lasów (PPOŻ2)””. 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej (zwanej dalej dokumentacją) wraz z uzyskaniem wymaganych przepisami prawa budowalnego opinii, uzgodnień i decyzji administracyjnych oraz wykonanie na jej podstawie robót polegających na budowie punktu czerpania wody, zbiornika podziemnego wraz z utwardzonym placem manewrowym na terenie Leśnictwa Krasiejów oddz. 263 g-zgodnie z Programem Funkcjonalno- Użytkowym( Załącznik nr 13 ) . Celem budowy obiektu jest poprawa bezpieczeństwa pożarowego lasów. Zgodnie z art. 91 ust. 2 PZP oraz motywem 78 dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/24/UE z dnia 26 lutego 2014 r. w sprawie zamówień publicznych, publicznych, uchylającej dyrektywę 2004/18/WE, Zamawiający informuje, że nie dokonuje podziału niniejszego zamówienia na części. Decyzja ta wynika z charakteru oraz przedmiotu zamówienia, które obejmuje zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Zakres rzeczowy zamówienia stanowi funkcjonalną, organizacyjną i technologiczną całość, w której poszczególne elementy są ze sobą ściśle powiązane. Podział zamówienia na odrębne części skutkowałby koniecznością angażowania kilku wykonawców, co mogłoby prowadzić do poważnych trudności w koordynacji prac, utrzymaniu spójności rozwiązań projektowych i wykonawczych, a także do ryzyka wystąpienia opóźnień w realizacji poszczególnych etapów oraz wzrostu kosztów realizacji. Powierzenie realizacji całego zamówienia jednemu wykonawcy pozwoli na zachowanie ciągłości procesu inwestycyjnego oraz pełnej odpowiedzialności za prawidłowe wykonanie wszystkich robót objętych przedmiotem zamówienia. Jeden wykonawca zapewni jednolite standardy wykonawcze, odpowiednią koordynację działań projektowych i budowlanych oraz spójną odpowiedzialność z tytułu rękojmi i gwarancji jakości. Brak konieczności uzgadniania działań pomiędzy różnymi wykonawcami zminimalizuje ryzyko techniczne i organizacyjne, które mogłoby negatywnie wpływać na terminową i prawidłową realizację zadania. Zamawiający wskazuje również, że brak podziału zamówienia nie ogranicza konkurencji ani nie uniemożliwia ubiegania się o jego realizację podmiotom z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Zakres przedmiotu zamówienia oraz jego szacunkowa wartość nie przekraczają potencjału wykonawczego typowych przedsiębiorstw działających na rynku. Lokalizacja budowanego punktu czerpania wody: Leśnictwo Krasiejów, dz. ew. nr 260/1, woj. opolskie, powiat opolski, gmina Ozimek Ob. wiejski, obręb Grodziec 2. Wymagania w zakresie projektowania i budowy punktu czerpania wody: Wykonanie robót budowlanych polegających na dostawie oraz montażu zbiornika podziemnego o minimalnym zapasie wody w ilości 50 m3. Zbiornik ten musi być szczelny i wykonany z metalu zabezpieczonego przed korozją wewnątrz i na zewnątrz oraz zabezpieczony przed przemarzaniem. W celu zabezpieczenia przed ewentualnym zniszczeniem zbiornika i innych elementów projektowanego punktu czerpania wody konieczne jest zabezpieczenie tego terenu w formie nasypu. W projekcie niezbędne jest uwzględnienie wykonania utwardzenia nawierzchni w miejscach poboru wody oraz zaplanowanie i wybudowanie placu manewrowego o wymiarach co najmniej 20 x 20 m lub objazdu pętlicowego do istniejącego dojazdu przeciwpożarowego. W dokumentacji projektowej nie należy używać nazw własnych materiałów i urządzeń zgodnie z art. 99 ust. 4 PZP, należy określić jedynie oczekiwane minimalne parametry jakościowe oraz wymagany standard i wygląd. Roboty budowlane należy opisać w kolejności zgodnej z technologią ich wykonywania i pogrupować je zgodnie z rodzajami robót. 3. Wykonanie dokumentacji projektowej obejmuje w szczególności: a)uzyskanie kompletu wymaganych przepisami projektów, opinii, decyzji i uzgodnień koniecznych do uzyskania ostatecznej i prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę zgodnie z Ustawą Prawo Budowlane z dnia 7 lipca 1994 r. (Dz. U. 2025 poz. 418) (działając w imieniu Zamawiającego), składającej się z projektu zagospodarowania działki lub terenu oraz projektu architektoniczno-budowlanego z informacją dotyczącą bezpieczeństwa i ochrony zdrowia BIOZ. W celu uzyskania pozwolenia na budowę Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia dokumentacji projektowo-technicznej wraz z załącznikami, b)projekt techniczny (PT) obejmujący dokumentację wykonawczą w zakresie zagospodarowania terenu, architektury, konstrukcji oraz wszystkich niezbędnych instalacji wewnętrznych i zewnętrznych obejmujący w szczególności specyfikacje techniczne wykonania i robót budowlanych (ST), c)przedmiar robót (PR), d)pełnienie Nadzoru Autorskiego przez cały okres trwania robót budowlanych, w tym kontrolowanie zgodności prowadzonych prac z dokumentacją projektową, obowiązującymi przepisami prawa i normami, wyjaśnianie wątpliwości, dotyczących projektu budowlanego i wykonawczego oraz zawartych w nich rozwiązań oraz ewentualne uzupełnienie szczegółów dokumentacji projektowej, uzgadnianie z Zamawiającym i Wykonawcą robót budowlanych możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w dokumentacji projektowej w odniesieniu do materiałów i konstrukcji oraz rozwiązań technicznych i technologicznych, a zgłoszonych przez kierownika budowy lub Inspektora Nadzoru Inwestorskiego. e)koszt uzyskania niezbędnych pozwoleń i decyzji leży po stronie Wykonawcy, a Zamawiający przekaże niezbędne upoważnienia. Szczegóły zawarto w SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 847334-2025
Interne Kennung: ZG.270.2.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: „Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszystkich decyzji administracyjnych niezbędnych do przeprowadzania robót budowlanych oraz wykonanie robót polegających na budowie punktu czerpania wody, zbiornika podziemnego wraz z utwardzonym placem manewrowym realizowanych na terenie Nadleśnictwa Opole - Leśnictwo Krasiejów w ramach projektu pn. „Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – zapobieganie, przeciwdziałanie oraz ograniczanie skutków zagrożeń związanych z pożarami lasów (PPOŻ2)””. 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej (zwanej dalej dokumentacją) wraz z uzyskaniem wymaganych przepisami prawa budowalnego opinii, uzgodnień i decyzji administracyjnych oraz wykonanie na jej podstawie robót polegających na budowie punktu czerpania wody, zbiornika podziemnego wraz z utwardzonym placem manewrowym na terenie Leśnictwa Krasiejów oddz. 263 g-zgodnie z Programem Funkcjonalno- Użytkowym( Załącznik nr 13 ) . Celem budowy obiektu jest poprawa bezpieczeństwa pożarowego lasów. Zgodnie z art. 91 ust. 2 PZP oraz motywem 78 dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/24/UE z dnia 26 lutego 2014 r. w sprawie zamówień publicznych, publicznych, uchylającej dyrektywę 2004/18/WE, Zamawiający informuje, że nie dokonuje podziału niniejszego zamówienia na części. Decyzja ta wynika z charakteru oraz przedmiotu zamówienia, które obejmuje zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Zakres rzeczowy zamówienia stanowi funkcjonalną, organizacyjną i technologiczną całość, w której poszczególne elementy są ze sobą ściśle powiązane. Podział zamówienia na odrębne części skutkowałby koniecznością angażowania kilku wykonawców, co mogłoby prowadzić do poważnych trudności w koordynacji prac, utrzymaniu spójności rozwiązań projektowych i wykonawczych, a także do ryzyka wystąpienia opóźnień w realizacji poszczególnych etapów oraz wzrostu kosztów realizacji. Powierzenie realizacji całego zamówienia jednemu wykonawcy pozwoli na zachowanie ciągłości procesu inwestycyjnego oraz pełnej odpowiedzialności za prawidłowe wykonanie wszystkich robót objętych przedmiotem zamówienia. Jeden wykonawca zapewni jednolite standardy wykonawcze, odpowiednią koordynację działań projektowych i budowlanych oraz spójną odpowiedzialność z tytułu rękojmi i gwarancji jakości. Brak konieczności uzgadniania działań pomiędzy różnymi wykonawcami zminimalizuje ryzyko techniczne i organizacyjne, które mogłoby negatywnie wpływać na terminową i prawidłową realizację zadania. Zamawiający wskazuje również, że brak podziału zamówienia nie ogranicza konkurencji ani nie uniemożliwia ubiegania się o jego realizację podmiotom z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Zakres przedmiotu zamówienia oraz jego szacunkowa wartość nie przekraczają potencjału wykonawczego typowych przedsiębiorstw działających na rynku. Lokalizacja budowanego punktu czerpania wody: Leśnictwo Krasiejów, dz. ew. nr 260/1, woj. opolskie, powiat opolski, gmina Ozimek Ob. wiejski, obręb Grodziec 2. Wymagania w zakresie projektowania i budowy punktu czerpania wody: Wykonanie robót budowlanych polegających na dostawie oraz montażu zbiornika podziemnego o minimalnym zapasie wody w ilości 50 m3. Zbiornik ten musi być szczelny i wykonany z metalu zabezpieczonego przed korozją wewnątrz i na zewnątrz oraz zabezpieczony przed przemarzaniem. W celu zabezpieczenia przed ewentualnym zniszczeniem zbiornika i innych elementów projektowanego punktu czerpania wody konieczne jest zabezpieczenie tego terenu w formie nasypu. W projekcie niezbędne jest uwzględnienie wykonania utwardzenia nawierzchni w miejscach poboru wody oraz zaplanowanie i wybudowanie placu manewrowego o wymiarach co najmniej 20 x 20 m lub objazdu pętlicowego do istniejącego dojazdu przeciwpożarowego. W dokumentacji projektowej nie należy używać nazw własnych materiałów i urządzeń zgodnie z art. 99 ust. 4 PZP, należy określić jedynie oczekiwane minimalne parametry jakościowe oraz wymagany standard i wygląd. Roboty budowlane należy opisać w kolejności zgodnej z technologią ich wykonywania i pogrupować je zgodnie z rodzajami robót. 3. Wykonanie dokumentacji projektowej obejmuje w szczególności: a)uzyskanie kompletu wymaganych przepisami projektów, opinii, decyzji i uzgodnień koniecznych do uzyskania ostatecznej i prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę zgodnie z Ustawą Prawo Budowlane z dnia 7 lipca 1994 r. (Dz. U. 2025 poz. 418) (działając w imieniu Zamawiającego), składającej się z projektu zagospodarowania działki lub terenu oraz projektu architektoniczno-budowlanego z informacją dotyczącą bezpieczeństwa i ochrony zdrowia BIOZ. W celu uzyskania pozwolenia na budowę Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia dokumentacji projektowo-technicznej wraz z załącznikami, b)projekt techniczny (PT) obejmujący dokumentację wykonawczą w zakresie zagospodarowania terenu, architektury, konstrukcji oraz wszystkich niezbędnych instalacji wewnętrznych i zewnętrznych obejmujący w szczególności specyfikacje techniczne wykonania i robót budowlanych (ST), c)przedmiar robót (PR), d)kosztorys inwestorski (KI), e)pełnienie Nadzoru Autorskiego przez cały okres trwania robót budowlanych, w tym kontrolowanie zgodności prowadzonych prac z dokumentacją projektową, obowiązującymi przepisami prawa i normami, wyjaśnianie wątpliwości, dotyczących projektu budowlanego i wykonawczego oraz zawartych w nich rozwiązań oraz ewentualne uzupełnienie szczegółów dokumentacji projektowej, uzgadnianie z Zamawiającym i Wykonawcą robót budowlanych możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w dokumentacji projektowej w odniesieniu do materiałów i konstrukcji oraz rozwiązań technicznych i technologicznych, a zgłoszonych przez kierownika budowy lub Inspektora Nadzoru Inwestorskiego. f)koszt uzyskania niezbędnych pozwoleń i decyzji leży po stronie Wykonawcy, a Zamawiający przekaże niezbędne upoważnienia. Szczegóły zawarto w SWZ.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45233200 Diverse Oberbauarbeiten, 45233220 Oberbauarbeiten für Landstraßen, 45233226 Bau von Zufahrtstraßen, 45240000 Wasserbauarbeiten, 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros, 71220000 Architekturentwurf, 71221000 Dienstleistungen von Architekturbüros bei Gebäuden, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation