846052-2025 - Ergebnis
Dänemark – Schienengleise – Udbud af kontrakt på levering af skinner til Banedanmark i 2026
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud af kontrakt på levering af skinner til Banedanmark i 2026
BeschreibungI overensstemmelse med reglerne i direktiv 2014/25/EU (Forsyningsvirksomhedsdirektivet implementeret ved bekendtgørelse nr. 1624 af 15. december 2015 om fremgangsmåderne ved indgåelse af kontrakter inden for vand- og energiforsyning, transport samt posttjenester) udbydes en kontrakt vedrørende levering af skinner i året 2026.
Interne Kennung2025-6814
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34941200 Schienengleise
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34941000 Schienen und Zubehör, 34946120 Eisenbahnausrüstung, 34946200 Oberbaumaterial für Eisenbahnen
5. Los
LosLOT-0001
TitelLeverance 1: Udbud af kontrakt på levering af skinner til Banedanmark i 2026 (1)
Interne Kennung1-68762b4d7037854dc7db120d
LosLOT-0002
TitelLeverance 2: Udbud af kontrakt på levering af skinner til Banedanmark i 2026 (1)
Interne Kennung2-68762b4d7037854dc7db1210
LosLOT-0003
TitelLeverance 3: Udbud af kontrakt på levering af skinner til Banedanmark i 2026 (1)
Interne Kennung3-68762b4d7037854dc7db1211
LosLOT-0004
TitelLeverance 4: Udbud af kontrakt på levering af skinner til Banedanmark i 2026 (1)
Interne Kennung4-68762b4e7037854dc7db1212
LosLOT-0005
TitelOPTION - Leverance 5: Udbud af kontrakt på levering af skinner til Banedanmark i 2026 (1)
Interne Kennung5-68762b4e7037854dc7db1213
LosLOT-0006
TitelOPTION - Leverance 6: Udbud af kontrakt på levering af skinner til Banedanmark i 2026 (1)
Interne Kennung6-68762b4e7037854dc7db1214