2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup sprzętu do rehabilitacji leczniczej dla pacjentów onkologicznych w ramach realizacji programu wieloletniego pn. „Narodowa Strategia Onkologiczna" w zakresie zadania pn. "Zakupu sprzętu do rehabilitacji leczniczej dla pacjentów onkologicznych w 2025 r."
Beschreibung: Przedmiotem umowy jest zakup sprzętu do rehabilitacji leczniczej dla pacjentów onkologicznych w ramach realizacji programu wieloletniego pn. „Narodowa Strategia Onkologiczna" w zakresie zadania pn. "Zakupu sprzętu do rehabilitacji leczniczej dla pacjentów onkologicznych w 2025 r." w rodzaju i ilości zgodnej z Załącznikiem nr 1 do SWZ i umowy – Formularz asortymentowo-cenowy oraz z Załącznikiem nr 2 do SWZ i umowy - Zestawienie warunków parametrów granicznych, który stanowi integralną część SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 781519-2025
Interne Kennung: MSS-DN-ZPP-26-64/25
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Mazowiecki Szpital Specjalistyczny im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce zwany dalej „Zamawiającym” wszczął postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie zadania w ramach realizacji programu wieloletniego pn. „Narodowa Strategia Onkologiczna" w zakresie "Zakupu sprzętu do rehabilitacji leczniczej dla pacjentów onkologicznych w 2025 r." Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie ww. zadania jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego. Zgodnie z art. 138 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.) Termin składania ofert nie może być krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, w następujących przypadkach: 1)opublikowania wstępnego ogłoszenia informacyjnego, o którym mowa w art. 89, o ile zawierało ono wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili publikacji wstępnego ogłoszenia informacyjnego, które zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej lub zamieszczone na stronie internetowej zamawiającego na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy przed dniem przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej; 2) jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. W ocenie Zamawiającego, po dokonaniu analizy całokształtu okoliczności faktycznych i prawnych zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia, a skrócenie terminu składania ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest w pełni uzasadnione. Zamawiający uznaje, że spełnione zostały przesłanki wynikające z art. 138 ust 2 pkt) 2 ustawy Pzp. Pilna potrzeba wynika z okoliczności niezależnych od Zamawiającego, które uniemożliwiły przeprowadzenie postępowania w standardowych terminach, a jednocześnie wymagają niezwłocznego zawarcia umowy w celu zapewnienia zabezpieczenia interesu publicznego. Opóźnienie w udzieleniu zamówienia mogłoby spowodować negatywne skutki dla interesu publicznego, dlatego skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione i proporcjonalne do zaistniałych okoliczności. Zgodnie z ogłoszeniem konkursu ofert przez Ministra Zdrowia, Realizator zadania zobowiązany będzie do zapłaty za zakup sprzętu wykonawcy wyłonionemu w drodze postępowania o udzielenie zamówienia publicznego do dnia 31 grudnia 2025 r. oraz rozliczenia otrzymanych środków do dnia 15 stycznia 2026 r. Zamawiający w dniu 21.11.2025r. zawarł umowę ze Skarbem Państwa – Ministrem Zdrowia na realizację programu wieloletniego pn. Narodowa Strategia Onkologiczna, w zakresie zadania pn. "Zakupu sprzętu do rehabilitacji leczniczej dla pacjentów onkologicznych w 2025 r." Zgodnie z postanowieniami umowy zawartymi w paragrafie 9 ustęp. 1 pkt. 2 Minister może odstąpić od umowy w przypadku gdy Realizator (Zamawiający) rozpoczął przygotowanie lub realizację zadania przed dniem jej zawarcia. W związku z powyższym postanowieniem Zamawiający nie miał możliwości wcześniejszego przystąpienia do przeprowadzenia postępowania przetargowego. Skrócenie terminu składania ofert nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w tym postępowaniu. Zamawiający zapewnia, że pomimo skróconego terminu, okres 15 dni umożliwia wykonawcom należyte przygotowanie i złożenie ofert, a tym samym zachowane zostają zasady uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców. Każdy z Wykonawców jako profesjonalny podmiot jest w stanie przygotować i złożyć ofertę, gdy termin będzie nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu. Reasumując, należy stwierdzić, że zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33150000 Geräte für die Strahlentherapie, Mechanotherapie, Elektrotherapie und Physiotherapie, 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Sprzęt do rehabilitacji leczniczej dla pacjentów onkologicznych
Beschreibung: Sprzęt do rehabilitacji leczniczej dla pacjentów onkologicznych - STÓŁ DO PIONIZACJI, PLATFORMA WIBRACYJNA, MULTISENSORYCZNY SYSTEM TERAPEUTYCZNY DO KOŃCZYN, SZYNY REHABILITACYJNE DO KOŃCZYN GÓRNYCH I DOLNYCH – do stawu kolanowego i biodrowego, SZYNY REHABILITACYJNE DO KOŃCZYN GÓRNYCH I DOLNYCH – do stawu skokowego, SZYNY REHABILITACYJNE KOŃCZYN GÓRNYCH I DOLNYCH – do stawu barkowego, APARAT DO TERAPII UCISKOWEJ, URZĄDZENIA DO KINEZYTERAPII, URZĄDZENIA DO KINEZYTERAPII, APARAT DO KRIOTERAPII MIEJSCOWEJ, APARAT DO GŁĘBOKIEJ OSCYLACJI
Interne Kennung: Sprzęt do rehabilitacji leczniczej dla pacjentów onkologicznych