84778-2025 - Ergebnis
Dänemark – Müllsäcke und -beutel aus Polyethylen – Indkøb af bioposer til Dragør, Tårnby, Frederiksberg, Hvidovre og Københavns Kommune
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Indkøb af bioposer til Dragør, Tårnby, Frederiksberg, Hvidovre og Københavns Kommune
Beschreibung: Udbuddet omfatter indkøb af bioposer til borgerne i Dragør, Tårnby, Frederiksberg, Hvidovre, Københavns Kommune.Omfanget af leverancen forventes i kontraktperioden at udgøre 46.300.000 poser pr. år. Poserne skal pakkes på to forskellige måder; ”Enhed” og ”Flowpak”. En Enhed består af 60 poser pakket i 3 ruller med 20 poser i hver i en neutral omslagspose. Flowpak består af 1 rulle med 20 poser pakket i special fremstillet neutral omslagspose.Forventet maksimalt forbrug på rammeaftalerne:For Dragør og Tårnby Kommune: 13.000.000 poserFor Frederiksberg Kommune: 22.000.000 poserFor Hvidovre Kommune 14.500.000 poserFor Københavns Kommune 154.000.000 poser
Interne Kennung: A281532
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som offentligt udbud efter udbudsloven.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 19640000 Müllsäcke und -beutel aus Polyethylen
5. Los
Los: LOT-0000