848268-2025 - Ergebnis
Polen – Computeranlagen und Zubehör – DOSTAWA KOMPUTERÓW POLEASINGOWYCH DLA UNIWERSYTETU ŁÓDZKIEGO
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDOSTAWA KOMPUTERÓW POLEASINGOWYCH DLA UNIWERSYTETU ŁÓDZKIEGO
Beschreibung4.1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa komputerów poleasingowych dla Uniwersytetu Łódzkiego. 4.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zamieszczony jest w Arkuszu cenowym stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ. 4.3. Pod pojęciem „dostawa” należy rozumieć dostarczenie na własny koszt i ryzyko urządzeń wymaganych przez Zamawiającego. 4.4. Dostawa obejmuje sprzęt używany. Zamawiający posiada wiedzę że ilość jednolitego sprzętu który chce zamówić może nie być dostępna w całości na rynku. W związku z powyższym przedmiot zamówienia został podzielony na 5 części. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych. Zatem Wykonawca ma możliwość złożenia oferty w stosunku do jednej, kilku lub wszystkich części przedmiotu zamówienia określonego w Arkuszu cenowym stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ. Zamawiający nie dopuszcza jednak dzielenia zamówienia w ramach pojedynczej części, co będzie traktowane jako złożenie oferty niepełnej i spowoduje odrzucenie oferty w ramach danej pozycji.
Vorherige Bekanntmachung603156-2025
Interne Kennung65/ZP/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZamieszczono ogłoszenie wstępne 36413-2025 z dnia 20 stycznia 2025 r.
Zentrale Elemente des Verfahrens11.3. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim w formie elektronicznej za pośrednictwem platformazakupowa.pl, zwanej dalej Platformą, dostępnej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1168701 11.4. Wykonawca przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego: 11.4.a) akceptuje warunki korzystania z platformy zakupowej, określone w Regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/strona/1-regulamin, w zakładce „Regulamin" oraz uznaje go za wiążący 11.4.b) zapoznał się i stosuje do Instrukcji składania ofert dostępnej pod linkiem https://drive.google.com/file/d/1Kd1DttbBeiNWt4q4slS4t76lZVKPbkyD/view INFORMACJE O SPOSOBIE KOMUNIKOWANIA SIĘ ZAMAWIAJCEGO z WYKONAWCAMI SĄ w PKT 11 SWZ // 13.1. Oferty, oświadczenia, o których mowa w art. 125 ust. 1 Ustawy (JEDZ), podmiotowe środki dowodowe, w tym oświadczenie, o którym w art. 117 ust. 4 Ustawy, oraz zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o których mowa w art. 118 ust. 3 Ustawy, przedmiotowe środki dowodowe, pełnomocnictwo, sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach określonych w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 21 maja 2024 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (t.j. Dz.U. z 2024r. poz. 773 z późn. zm.). Wśród formatów powszechnych a NIE występujących w rozporządzeniu występują: .rar .gif .bmp .numbers .pages. Dokumenty złożone w takich plikach zostaną uznane za złożone nieskutecznie. FORMA SKŁADANYCH DOKUMENTÓW i OŚWIADCZEŃ ZOSTAŁA OPISANA w PKT 13 SWZ // 10.1. Do oferty wykonawca zgodnie z art. 125 ust. 1 Ustawy dołącza oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu, spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w zakresie wskazanym przez Zamawiającego: 10.1.1. Oświadczenie, o którym mowa w pkt 10.1. SWZ, składa się na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (dalej JEDZ), sporządzonym zgodnie ze wzorem określonym w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016r. ustanawiającym standardowy formularz europejskiego dokumentu zamówienia (Dz. Urz. UE L 3 z 06.01.2016, str. 16). Oświadczenie to stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia i spełnianie warunków udziału w postępowaniu na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez zamawiającego podmiotowe środki dowodowe. 10.1.2. Dodatkowo, w celu wykazania braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 5k rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576, Wykonawca składa oświadczenie, którego wzór stanowi Załącznik nr 3a do SWZ. 10.2. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenia, o których mowa w pkt. 10.1. składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału. WYKAZ OŚWIADCZEŃ i PODMIOTOWYCH ŚRODKÓW DOWODOWYCH ZOSTAŁ OPISANY w PKT 10 SWZ // WYKAZ PRZEDMIOTOWYCH ŚRODKÓW DOWODOWYCH ZOSTAŁ OPISANY W PKT 4a SWZ // WYKONAWCA SKŁADA OFERTĘ POSIADAJĄCĄ ZAŁĄCZONE DOKUMENTY: a) Wypełniony Formularz oferty, stanowiący Załącznik nr 2 do SWZ. b) Wypełniony Arkusz cenowy, stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ. Niedopuszczalne jest wprowadzanie przez Wykonawców zmian do treści ww. załącznika. Wprowadzenie zmian skutkować będzie odrzuceniem oferty zgodnie z przepisami ustawy. Zamawiający zaleca wykorzystanie formularza załącznika nr 1 przekazanego przez Zamawiającego. Dopuszcza się w ofercie złożenie załącznika opracowanego przez Wykonawców pod warunkiem, że będzie on identyczny co do treści z arkuszem przygotowanym przez Zamawiającego. c) Oświadczenie wykonawcy potwierdzające, że przedmiot zamówienia posiada oznakowanie zgodności, zgodnie z ustawą o systemie oceny zgodności z dnia 30.08.2002r. (t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 215) – stanowiący Załącznik nr 1a do SWZ. d) Oświadczenie Wykonawcy potwierdzające, że dostarczone oprogramowanie jest legalne, posiada autoryzowane kody aktywacyjne i jest autentyczne – stanowiący Załącznik nr 1b do SWZ. e) Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ) ( oświadczenia, o których mowa w art. 125 ust. 1 Ustawy) – stanowiący Załącznik nr 3 do SWZ. Wykonawca wypełnia JEDZ, tworząc dokument elektroniczny. Może korzystać z narzędzia ESPD lub innych dostępnych narzędzi lub oprogramowania, które umożliwiają wypełnienie JEDZ i utworzenie dokumentu elektronicznego. Aktualną wersję instrukcji wypełniania JEDZ/ESPD można znaleźć pod linkiem https://www.gov.pl/web/uzp/jednolity-europejski-dokument-zamowienia f) Oświadczenie o braku podstaw wykluczenia przewidziana w art. 5k rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576 (Załącznik nr 3a do SWZ) g) Odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania chyba, że zamawiający może je pozyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów. UWAGA: W przypadku Wykonawców figurujących w KRS lub CEIDG, Zamawiający uzna, że podanie w Formularzu Oferty w pkt 1 nr NIP i REGON Wykonawcy będzie wystarczające do uzyskania dostępu do w/w dokumentów. // OFERTA SKŁADANA ELEKTRONICZNIE MUSI BYĆ PODPISANA KWALIFIKOWANYM PODPISEM ELEKTRONICZNYM. // WYKONAWCA MOŻE ZŁOŻYĆ TYLKO JEDNĄ OFERTĘ, W KAŻDEJ Z CZĘŚCI
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść 1
Beschreibung4.1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa komputerów poleasingowych dla Uniwersytetu Łódzkiego. 4.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zamieszczony jest w Arkuszu cenowym stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ. 4.3. Pod pojęciem „dostawa” należy rozumieć dostarczenie na własny koszt i ryzyko urządzeń wymaganych przez Zamawiającego. 4.4. Dostawa obejmuje sprzęt używany. Zamawiający posiada wiedzę że ilość jednolitego sprzętu który chce zamówić może nie być dostępna w całości na rynku. W związku z powyższym przedmiot zamówienia został podzielony na 5 części. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych. Zatem Wykonawca ma możliwość złożenia oferty w stosunku do jednej, kilku lub wszystkich części przedmiotu zamówienia określonego w Arkuszu cenowym stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ. Zamawiający nie dopuszcza jednak dzielenia zamówienia w ramach pojedynczej części, co będzie traktowane jako złożenie oferty niepełnej i spowoduje odrzucenie oferty w ramach danej pozycji. 4.5. Złożenie oferty na przedmiot zamówienia nie spełniający wszystkich parametrów lub posiadający parametry gorsze niż zapisane w załączniku nr 1 skutkować będzie odrzuceniem oferty. 4.6. Wykonawca dostarczy do sprzętów wszystkie niezbędne sterowniki w wersji elektronicznej. 4.7. Zamawiający nie przewiduje możliwości składania ofert wariantowych. 4.8. Zamawiający nie zamierza zawrzeć umowy ramowej. 4.9. Zamawiający nie zamierza ustanowić dynamicznego systemu zakupów. 4.10. Zamawiający nie zamierza dokonać wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej. 4.11. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych na poszczególne pozycje przedmiotu zamówienia. Ofertą równoważną jest przedmiot o takich samych lub lepszych parametrach technicznych, jakościowych, funkcjonalnych spełniający minimalne parametry określone przez Zamawiającego w załączniku nr 1 do SWZ (Arkusz cenowy). W takim przypadku Wykonawca zobowiązany jest przedstawić wraz z ofertą szczegółową specyfikację, w której w sposób niebudzący wątpliwości Zamawiającego będzie wynikać, iż zaoferowany asortyment jest o takich samych parametrach technicznych, jakościowych, funkcjonalnych w odniesieniu do asortymentu określonego przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia. Zamawiający informuje, iż w razie, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdują się znaki towarowe, za ofertę równoważną uznaje się ofertę spełniającą parametry indywidualnie wskazanego asortymentu określone przez jego producenta. 4.12. W przypadku zaproponowania przez Wykonawcę sprzętu równoważnego o równoważnej wydajności Zamawiający będzie weryfikował równoważność za pomocą następujących mierników: a) w przypadku procesorów (do komputerów stacjonarnych, zestawów komputerowych) - za pomocą testu PassMark - CPU Mark publikowany na stronie: http://www.cpubenchmark.net/cpu_list.php - według wyników testu z dnia 07.07.2025 r. Wszystkie wyniki ww. testów znajdują się w Arkuszu cenowym stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ. 4.13. Zamawiający informuje, że przedmiot zamówienia określony w załączniku nr 1 do SWZ (Arkusz cenowy) przeznaczony będzie do użytku wewnętrznego dla celów dydaktycznych w związku z tym Zamawiający wymaga spełnienia parametrów minimalnych określonych w ww. załączniku, które zostały podyktowane specyfiką Uczelni. 4.14. Zgodnie z art. 139 Ustawy, Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 4.15. Jeżeli wobec wykonawcy, o którym mowa w pkt. 4.14, zachodzą podstawy wykluczenia, wykonawca ten nie spełnia warunków udziału w postępowaniu, nie składa podmiotowych środków dowodowych lub oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Ustawy, potwierdzających brak podstaw wykluczenia lub spełnienia warunków udziału w postępowaniu, zamawiający dokona ponownego badania i oceny ofert pozostałych wykonawców, a następnie dokonuje kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 4.16. Zamawiający będzie kontynuował procedurę ponownego badania i oceny ofert, o której mowa w pkt 4.15 w odniesieniu do ofert wykonawców pozostałych w postępowaniu, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, do momentu wybory najkorzystniejszej oferty albo unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia. 4.18. Ilości wskazane w Arkuszu cenowym stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ są ilościami przyjętymi w celu porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Zamawiający zastrzega, że zrealizuje 100 % zamówienia (w każdej części postępowania).
Interne Kennung65/ZP/2025/1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30211400 Computerkonfigurationen
Optionen
Beschreibung der Optionen4.17. Zamawiający informuje, że działając na podstawie art. 31 ust. 2 w zw. z art. 441 ust. 1 Ustawy przy realizacji przedmiotu zamówienia przewiduje wykorzystanie prawa opcji w częściach 1 - 5. Zamówienia opisane szczegółowo w Załączniku nr 1 do SWZ będą stanowić 100% wartości całości zamówienia w danej części (tzw. zamówienie podstawowe). Ponadto Zamawiający przewiduje realizację zamówienia opcjonalnego jako dodatkowe 100% wartości umowy. Z prawa opcji Zamawiający będzie korzystał, gdy zajdzie taka konieczność, w zależności od potrzeb jedynie w przypadku wykorzystania całości zamówienia podstawowego w danej części postępowania w czasie obowiązywania umowy. Realizacja prawa opcji będzie następowała w ramach warunków dostawy określonych w umowie jako zamówienie podstawowe. Zamówienia realizowane w ramach opcji będą tożsame z opisem przedmiotu zamówienia podstawowego.
LosLOT-0002
TitelCzęść 2
Interne Kennung65/ZP/2025/2
LosLOT-0003
TitelCzęść 3
Interne Kennung65/ZP/2025/3
LosLOT-0004
TitelCzęść 4
Interne Kennung65/ZP/2025/4
LosLOT-0005
TitelCzęść 5
Interne Kennung65/ZP/2025/5
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30213100 Tragbare Computer