2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af pavilloner
Beschreibung: Det forventes at blive nødvendigt, at Etablissement- og Tærrenkommandoen (ETK) i de kommende år skal opsætte en række midlertidige pavillonfaciliteter, så ETK kan understøtte den kommende kapacitetsopbygning i Forsvaret. I den forbindelse ønsker ETK at indgå en rammeaftale med en række leverandører af pavilloner, så pavillonerne kan opstilles efterhånden som behovet opstår. Rammeaftalen vil dække hele Rigsfællesskabet, altså Danmark, Færøerne og Grønland, og alle kontrakter under rammeaftalen vil blive tildelt på baggrund af mini-udbud, jf. udbudslovens § 100. Udbuddet forventes gennemført i første kvartal 2026, så kontrakt kan indgås inden 1. maj 2026.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45212600 Bau von Pavillons