848328-2025 - Ergebnis
Polen – Verwaltung von Müllhalden – Świadczenie usług odbioru, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstających na terenie Gminy Smołdzino w 2026 r.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelŚwiadczenie usług odbioru, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstających na terenie Gminy Smołdzino w 2026 r.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest świadczenie usług odbioru, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstających na terenie Gminy Smołdzino w 2026 r., szczegółowo opisany w Opisie Przedmiotu Zamówienia stanowiącego Załącznik nr 9 do SWZ. Zamawiający dokonał podziału przedmiotu zamówienia na następujące części:  Pakiet Nr 1 – Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstających na terenie cmentarzy komunalnych w Smołdzinie i Gardnie Wielkiej oraz z Urzędu Gminy Smołdzino;  Pakiet Nr 2 – Zagospodarowanie odpadów komunalnych odebranych od właścicieli nieruchomości i Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych z terenu Gminy Smołdzino;  Pakiet Nr 3 – Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu gminy Smołdzino oraz z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów. Wymienione w Formularzu Cenowym ilości są ilościami szacunkowymi. W przypadku wytworzenia przez Zamawiającego mniejszej ilości odpadów Wykonawcy nie przysługuje wobec Zamawiającego roszczenie odszkodowawcze z tytułu zmniejszenia zamówienia, jak również żadne inne roszczenia z tym związane.
Vorherige Bekanntmachung641181-2025
Interne KennungZP1.271.11.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
LosLOT-0001
TitelPakiet Nr 1 – Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstających na terenie cmentarzy komunalnych w Smołdzinie i Gardnie Wielkiej oraz z Urzędu Gminy Smołdzino
Beschreibung1.Przedmiotem zamówienia jest „Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstających na terenie cmentarzy komunalnych w Smołdzinie i Gardnie Wielkiej oraz z Urzędu Gminy Smołdzino w okresie od dnia 01.01.2026r. do dnia 31 grud-nia 2026r.” 1)Odpadów o kodach 20 02 03, 15 01 06 oraz 15 01 07 gromadzonych w pojemnikach z cmentarzy komunalnych w Smołdzinie i Gardnie Wielkiej 2)Odpadów o kodach 20 03 01, 15 01 01, 15 01 06, 15 01 07 oraz 20 02 001 gromadzonych w pojemnikach z Urzędu Gminy Smołdzino 2.Wykonawca zobowiązany jest do odbierania odpadów zgodnie z treścią poniżej: 1)po napełnieniu pojemników o pojemności 10 m3 na odpady 20 02 03 w terminie do dwóch dni od wezwania telefonicznego lub pisemnego Zamawiającego, 2)dla pojemników z odpadami o kodach 15 01 01, 15 01 06, 15 01 07, 20 03 01 oraz 20 02 01 zgodnie z poniższym harmonogramem odbioru odpadów z Urzędu Gminy Smołdzino i Cmentarzy Komunalnych. 3)w okresie od 13.10.2026 r. do 17.11.2026r. Wykonawca dostarczy po 1 pojemniku o pojemności 10 m3 na Cmentarz w Smołdzinie i Cmentarz w Gardnie Wielkiej na odpady 20 02 03. HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW Z URZĘDU GMINY I CMENTARZY KOMUNALNYCH Kod odpadu/Pojemność pojemnika,kontenera/Częstotliwość wywozu/Ilość pojemników,kontenerów/Ilość pojemników, kontenerów w roku 20 03 01 1100 l raz w miesiącu 1 12 15 01 01 1100 l raz na dwa miesiące 1 6 15 01 06 1100 l raz na dwa miesiące 1 6 15 01 07 360 l raz na kwartał 1 4 20 02 01 360 l raz na dwa miesiące 1 6 Cmentarz Komunalny w Smołdzinie 15 01 06 1100 l raz w miesiącu 2 24 15 01 07 360 l raz w miesiącu 2 24 20 02 03 10 m3 na zgłoszenie (min. raz w miesiącu) 1 12 Cmentarz Komunalny w Gardnie Wielkiej 15 01 06 1100 l raz w miesiącu 2 24 15 01 07 360 l raz w miesiącu 4 48 20 02 03 10 m3 na zgłoszenie (min. raz w miesiącu) 2 24 3. Zamawiający zapewni pojemniki na odpady o kodzie 1)150106 o pojemności 1100 l (w kolorze żółtym), 2)150101 o pojemności 1100 l (w kolorze niebieskim), 3)150107 o pojemności 360 l (w kolorze zielonym), 4)20 02 01 o pojemności 360 l ( w kolorze brązowym) w ilości: a)2 pojemników żółtych 1100 l i 4 pojemników zielonych 360 l na terenie cmentarza komunalnego w Gardnie Wielkiej, b)2 pojemników żółtych 1100 l i 2 pojemników zielonych 360 l na terenie cmentarza komunalnego w Smołdzinie, c)1 pojemnika żółtego 1100 l, 1 pojemnika niebieskiego 1100 l, 1 pojemnika zielonego 360 l i 1 pojemnika brązowego 360 l przy Urzędzie Gminy w Smołdzinie. 4. Wykonawca zobowiązany jest: 1)posiadać co najmniej dwa pojazdy przystosowane do odbierania zmieszanych odpadów komunalnych, oraz co najmniej dwa pojazdy przystosowane do odbierania selektywne zebranych odpadów komunalnych przed ich transportem, a także co najmniej jeden pojazd do odbierania odpadów bez frakcji kompaktującej, każdy ze środków transportu wyposażony jest w system monitoringu bazujący na systemie pozycjonowania satelitarnego, umożliwiający stałe monitorowanie tras ich przejazdu oraz pracy (GPS) 2)trwale i czytelnie oznakować pojazdy, w widocznym miejscu, z nazwą firmy oraz z danymi adresowymi i numerem telefonu, 3)przeprowadzać okresową dezynfekcję kontenerów używanych do wykonania zadania zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarno – porządkowymi, 4)zabezpieczyć kontenery stanowiące jego własność przed przypadkową utratą lub uszkodzeniem w miejscu ustawienia, 5)konserwować, naprawiać i malować kontenery stanowiące własność Wykonawcy obciąża Wykonawcę, 6)wyposażyć własnych pracowników zajmujących się wywozem odpadów w odzież ochronną z widocznym logo firmy, 7)garażować pojazdy do realizacji przedmiotu zamówienia wyłącznie na terenie posiadanej bazy magazynowo – transportowej, 8)wyposażyć na koszt własny, wskazane przez Zlecającego miejsca w ilościach: a)1 pojemnika o pojemności 10m3 na terenie cmentarza komunalnego w Smołdzinie na odpady 20 02 03, b)2 pojemników o pojemności 10 m3 na terenie cmentarza komunalnego w Gardnie Wielkiej na odpady 20 02 03, c)1 pojemnika o pojemności 1100 l umiejscowionego przy budynku Urzędu Gminy w Smołdzinie w kolorze czarnym na odpady o kodzie 20 03 01, 9)Wykonawca w okresie wykonywania usługi na rzecz Zamawiającego winien posiadać ważny wpis do Rejestru Działalności Regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych, prowadzonego przez właściwy ze względu na miejsce odbierania odpadów organ 10)Wykonawca zobowiązany jest do odbioru całej ilości odpadów komunalnych zgłaszanych przez Zamawiającego. 11)Wykonawca zobowiązany jest do przekazania odpadów do właściwej regio-nalnej instalacji przetwarzania odpadów komunalnych. Wykonawca musi po-siadać umowę z instalacją komunalną zapewniającą przetwarzanie, o którym mowa w art. 35 ust. 6 pkt. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.) na przekazywanie niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, jeżeli sam nie posiada instalacji za-pewniającej przetwarzanie" 12)Wykonawca zobowiązany jest przedkładać Zamawiającemu karty przekaza-nia odpadów. 5.Odbiór odpadów odbywać się będzie po napełnieniu pojemników nie rzadziej jednak niż raz w miesiącu w terminie do dwóch dni od wezwania telefonicznego lub pisemnego Za-mawiającego. 6. Zamawiający zastrzega, iż w przypadku przepełnienia pojemnika lub rozsypania odpadów dookoła pojemnika, Wykonawca zobowiązany będzie do ich zebrania i uporządkowania te-renu w odległości 1,5 m od pojemnika. 7.W toku realizacji umowy zawartej w wyniku niniejszego postępowania Zamawiający rozli-czać się będzie z Wykonawcą za faktyczne wykonane usługi w oparciu o potwierdzone ra-porty odebranych odpadów i ceny jednostkowe zadeklarowane w ofercie. 8. W przypadku stwierdzenia, że usługi wykonywane są niezgodnie z obowiązującymi przepi-sami Zamawiający może odmówić zapłaty i żądać ich ponownego wykonania lub odstąpić od umowy z winy Wykonawcy z naliczeniem kary umownej. 9.Zamawiający dopuszcza możliwości składania ofert częściowych oraz składania ofert wariantowych. Pozostałe warunki okrślone BT-300-Lot
Interne KennungPakiet nr 1.
LosLOT-0002
TitelPakiet Nr 2 – Zagospodarowanie odpadów komunalnych odebranych od właścicieli nieruchomości i Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych z terenu Gminy Smołdzino
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest „Zagospodarowanie odpadów komunalnych odebranych od właścicieli nieruchomości i Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych z terenu Gminy Smołdzino w okresie od dnia 01.01.2026r. do dnia 31 grudnia 2026r.” 2. Przedmiot zamówienia określają następujące kody Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): Kod CPV 90533000-2 Usługi gospodarki odpadami Kod CPV 90500000-2 Usługi związane z odpadami Kod CPV 90514000-3 Usługi recyklingu odpadów Kod CPV 90511200-4 Usługi gromadzenia odpadów pochodzących z gospodarstw domowych 3. Zakres przedmiotu zamówienia Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje zagospodarowanie poniżej wymienionych frakcji odpadów ze wskazaniem szacunkowej ilości odpadów w okresie od 01.01.2026r. do dnia 31 grudnia 2026r.: Kod odpadu Rodzaj odpadu Ilość (Mg) 150101 papier i tektura 33,384 150106 opakowania z tworzyw sztucz-nych, opakowania wielomateria-łowe 163,704 150107 szkło 124,368 160103 zużyte opony 18,672 170107 Zmieszane odpady z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów ceramicznych i ele-mentów wyposażenia inne niż wymienione w 170106 24 170182 Inne niewymienione odpady 2,4 170203 Tworzywa sztuczne 4,8 170604 Materiały izolacyjne inne niż wymienione w 170601 i 170603 3,528 170802 Materiały budowlane zawierają-ce gips inne niż wymienione w 170801 15,6 170904 Zmieszane odpady z budowy, remontów i demontażu inne niż wymienione w 170901,170902,170903 0,6 200110 Odpady odzieży i tekstyliów 10,224 200128 Farby, tusze, farby drukarskie, kleje, lepiszcze i żywice inne niż wymienione w 20 01 27 1,2 200132 Leki inne niż wymienione w 200131 0,6 200133 Baterie i akumulatory łącznie z bateriami i akumulatorami wy-mienionymi w 16 06 01, 16 06 02 lub 16 06 03 oraz niesorto-wane baterie i akumulatory za-wierające te baterie o kodzie 200133 w szacunkowej ilości 0,6 200136 Zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne inne niż wymie-nione w 200121, 200123, 200135 8,592 200199 Inne niewymienione frakcje zbierane w sposób selektywny (powstające w wyniku przyjmo-wania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi) o kodzie 200199 2,4 200201 Odpady ulegające biodegradacji 213,504 200301 Zmieszane odpady komunalne 493,104 200307 Odpady wielkogabarytowe 85,512 RAZEM w MG 1206,792 4. Sposób świadczenia usług a) W przypadku przetwarzania zmieszanych odpadów komunalnych, odpadów zielonych i innych bioodpadów Wykonawca powinien posiadać status instalacji komunalnej zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zgodnie z ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 733.) dla instalacji mechaniczno-biologicznej przetwarzania odpadów (MBP), instalacji biologicznego przetwarzania odpadów ulegających biodegradacji (kompostowania), składowania odpadów powstałych w procesie mechaniczno-biologicznego przetwarzania zmieszanych odpadów komunalnych oraz pozostałości z sortowania odpadów. Przetwarzanie odpadów zebranych w sposób selektywny w tym odpadów opakowaniowych nie może być realizowane poza instalacjami i urządzeniami art. 30 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.)przy czym wspomniane instalacje nie muszą posiadać statusu instalacji regionalnej. b) Zagospodarowanie odpadów ma zostać potwierdzone przekazaną fakturą VAT za miesiąc, wystawioną na podstawie zbiorczego potwierdzenia przyjęcia partii odpadów do Instalacji, wraz z wykazaną wagą odpadów. c) Jeżeli instalacja komunalna Wykonawcy nie będzie w stanie przyjąć odpadów z terenu gminy Smołdzino, Wykonawca będzie musiał wskazać inną instalację komunalną, która przyjmie odpady na koszt Wykonawcy w takim samym terminie jak przewidziano ich dostarczenie do instalacji. W tej sytuacji w przypadku konieczności transportu odpadów do innej instalacji na odległość od Gminy Smołdzino większą niż odległość instalacji Wykonawcy, Wykonawca pokryje on różnicę w kosztach transportu odpadów komunalnych na większą odległość. Wykonawca powiadomi podmiot dostarczający odpady, że nie jest w stanie przyjąć odpadów na instalacje komunalną oraz wskaże inną instalację (dni i godziny przyjmowania odpadów komunalnych) najpóźniej w pierwszym dniu okresu, w którym nie będzie w stanie przyjąć odpadów. 5. Do obowiązków wykonawcy będzie należało: a) Ważenie odrębnie dla każdej frakcji odebranych odpadów w punkcie wagowym zlokalizowanym w miejscu przetwarzania odpadów. b) Dokumentowania przez Wykonawcę dostawy odpadów. Każdy wjazd będzie zarejestrowany i potwierdzony dokumentem zawierającym datę przewozu, rodzaj, kod, wagę odpadów, nr rejestracyjny pojazdu i dane identyfikacyjne dostawcy. c) Przekazanie zamawiającemu wszystkich wymaganych sprawozdań określonych obowiązującymi przepisami w sprawie zagospodarowania odpadów w terminach wskazanych w tychże przepisach.
Interne KennungPakiet nr 2.
LosLOT-0003
TitelPakiet Nr 3 – Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu gminy Smołdzino oraz z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest „Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nie-ruchomości z terenu gminy Smołdzino oraz z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunal-nych do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów okresie od 01.01.2026r. do dnia 31 grudnia 2026r.” a) zgodnie z wykazem nieruchomości, który będzie ulegał zmianie poprzez składanie nowych deklaracji na nowo powstałe budynki jak również już istniejące, b) w zakresie wyposażenia w pojemniki i odbioru odpadów z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) dla mieszkańców gminy Smołdzino, c) wyposażenie nieruchomości zamieszkałych oraz nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe i domków letniskowych w worki w kolorze żółtym (z przezna-czeniem na plastik, metal, opakowania wielomateriałowe), niebieskim (z przeznaczeniem na papier), zielonym (z przeznaczeniem na szkło) i brązowym (z przeznaczeniem na biood-pady- resztki żywności) oraz harmonogram wywozu odpadów komunalnych. d) Usługa odbierania i transportu w całym okresie realizacji zamówienia - zgodnie z wytycz-nymi zapisanymi w obowiązującym w czasie trwania umowy: Uchwale Rady Gminy Smoł-dzino w sprawie uchwalenia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gmi-ny Smołdzino oraz w Uchwale Rady Gminy Smołdzino w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług na terenie Gminy Smołdzino w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi : • tektura i papier, • szkło, • metale, tworzywa sztuczne, odpady opakowaniowe wielomateriałowe, • bioodpady, • zmieszane odpady komunalne, • oraz frakcje gromadzone w PSZOK: zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe, odpady z tekstyliów i odzieży, odpady budowlane i rozbiórko-we, zużyte opony. 2. Szacunkowa ilość odpadów przewidziana do odbioru w ramach usługi będącej przedmiotem zamówienia, z podziałem na rodzaje odpadów w okresie od 01.01.2026r. do dnia 31 grudnia 2026r. Kod odpa-du Rodzaj odpadu Ilość (Mg) 150101 papier i tektura 33,384 150106 opakowania z tworzyw sztucz-nych, opakowania wielomateria-łowe 163,704 150107 szkło 124,368 160103 zużyte opony 18,672 170107 Zmieszane odpady z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów ceramicznych i ele-mentów wyposażenia inne niż wymienione w 170106 24 170182 Inne niewymienione odpady 2,4 170203 Tworzywa sztuczne 4,8 170604 Materiały izolacyjne inne niż wymienione w 170601 i 170603 3,528 170802 Materiały budowlane zawierają-ce gips inne niż wymienione w 170801 15,6 170904 Zmieszane odpady z budowy, remontów i demontażu inne niż wymienione w 170901,170902,170903 0,6 200110 Odpady odzieży i tekstyliów 10,224 200128 Farby, tusze, farby drukarskie, kleje, lepiszcze i żywice inne niż wymienione w 20 01 27 1,2 200132 Leki inne niż wymienione w 200131 0,6 200133 Baterie i akumulatory łącznie z bateriami i akumulatorami wy-mienionymi w 16 06 01, 16 06 02 lub 16 06 03 oraz niesorto-wane baterie i akumulatory za-wierające te baterie o kodzie 200133 w szacunkowej ilości 0,6 200136 Zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne inne niż wymie-nione w 200121, 200123, 200135 8,592 200199 Inne niewymienione frakcje zbierane w sposób selektywny (powstające w wyniku przyjmo-wania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi) o kodzie 200199 2,4 200201 Odpady ulegające biodegradacji 213,504 200301 Zmieszane odpady komunalne 493,104 200307 Odpady wielkogabarytowe 85,512 RAZEM w MG 1206,792 Łączna szacunkowa ilość odpadów 1206,792 Mg 3. Wykonawca zobowiązuje się do odbioru rzeczywistej ilości odpadów, różniącej się w dół lub w górę od prognozowanej ilości odpadów. 4. Wykonawca zobowiązany jest do wykonywania przedmiotu zamówienia zgodnie z obowiązującymi przepisami: 1) ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 r. prawo ochrony środowiska(Dz. U. z 2025 r. poz. 647 tj.) 2) ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach, (Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.) 3) ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2025 r. poz. 733 tj.). 4) rozporządzeniem Ministra Środowiska w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie od-bierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. poz. 122), 5) obowiązującą w trakcie realizacji zamówienia uchwałą Rady Gminy Smołdzino w sprawie uchwalenia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Smołdzino; 6) obowiązującą w trakcie realizacji zamówienia uchwałą Rady Gminy Smołdzino w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług na terenie Gminy Smołdzi-no w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospo-darowania tych odpadów w zamian za uiszczoną opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi, 5. Wymagania w zakresie odbierania odpadów komunalnych 1) Wykonawca zobowiązany jest do odbierania odpadów z punktów wywozowych w sposób ciągły, w terminach wynikających z harmonogramu wywozu odpadów, przygotowanego przez Wykonawcę, oraz zgodnie ze złożonymi przez właścicieli nieruchomości deklaracja-mi, niezależnie od utrudnień wynikających z warunków drogowych (np. remonty, przebu-dowy dróg itp.) lub warunków atmosferycznych. W takich przypadkach Wykonawcy nie przysługują roszczenia z tytułu wzrostu kosztów realizacji przedmiotu umowy. 2) Wykonawca będzie odbierał poszczególne frakcje odpadów komunalnych zgodnie z lista-mi punktów wywozowych objętych przedmiotem zamówienia, który Zamawiający dostar-czy Wykonawcy w terminie 5 dni od dnia zawarcia umowy na odbiór odpadów komunal-nych. Część dalsza w BT-300-Lot
Interne KennungPakiet 3.