2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa paliwa i dzierżawa dystrybutora dla Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o. w Raciborzu
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: 1.1. Zakup oleju napędowego wraz z dostawą do zbiornika Zamawiającego. 1.2. Dzierżawa dystrybutora z systemem zarządzania paliwem i flotą pojazdów do bezobsługowego poboru oleju napędowego, obsługiwanego poprzez kartę identyfikującą pracowników oraz identyfikator pojazdu/maszyny/urządzenia. 1.3. Dystrybutor winien być podłączony do zbiornika metalowego o pojemności 10 000 litrów, którego właścicielem jest Zamawiający. Lokalizacja zbiornika magazynowego: 47-400 Racibórz ul. Adamczyka 10. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania Zamawiającego względem przedmiotu zamówienia zostały określone w: 2.1. Załączniku nr 2 do SWZ: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (OPZ), 2.2. Załączniku nr 3 do SWZ: Projektowane postanowienia umowy,
Interne Kennung: PK/08/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09134100 Dieselöl
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38424000 Mess- und Steuergeräte
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedsiębiorstwo Komunalne sp. z o.o. w Raciborzu realizuje zadania własne gminy w zakresie m.in. utrzymania czystości, gospodarki odpadami, utrzymania dróg, zieleni miejskiej oraz transportu. W związku z eksploatacją floty pojazdów i sprzętu zasilanego olejem napędowym zachodzi stała potrzeba zapewnienia dostępu do paliwa w sposób ciągły i bezpieczny. Celem zamówienia jest zapewnienie bieżącej i nieprzerwanej dostawy oleju napędowego do tankowania pojazdów i maszyn spółki oraz wydzierżawienie dystrybutora paliwowego, umożliwiającego kontrolowany i ewidencjonowany pobór paliwa w miejscu jego użytkowania. 1. Dostawa paliwa – oleju napędowego: Szacowana roczna ilość: ok. 350 000 litrów. Paliwo musi spełniać wymagania jakościowe określone w rozporządzeniu Ministra Gospodarki w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych z dnia 09 października 2015 r. (Dz.U. z 2015r. Poz. 1680 z późn. zm.). Dostawy realizowane sukcesywnie, na wezwanie Zamawiającego, do zbiornika zlokalizowanego na terenie bazy Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o. w Raciborzu. 2. Dzierżawa dystrybutora paliwowego z systemem ewidencji wydań, obejmująca: montaż, uruchomienie i serwis urządzenia, zapewnienie możliwości odczytu danych o wydaniach paliwa (np. z identyfikacją pojazdu i kierowcy), połączenie z systemem komputerowym (np. eksport danych w formacie CSV lub XML), wyposażenie w licznik elektroniczny, filtr paliwa, wąż dystrybucyjny, pistolet nalewowy, układ odpowietrzania i zabezpieczenia przed wyciekiem, możliwość magazynowania paliwa zgodnie z przepisami UDT, PPOŻ i BHP. Wymagania jakościowe i techniczne Olej napędowy musi spełniać normy PN-EN 590 oraz aktualne przepisy dotyczące parametrów jakościowych paliw. Dostawca powinien posiadać koncesję na obrót paliwami ciekłymi. Dystrybutor musi posiadać aktualne dopuszczenia techniczne, legalizację i certyfikaty bezpieczeństwa. System dystrybucyjny musi umożliwiać: identyfikację użytkownika, raportowanie ilości wydanego paliwa, zabezpieczenie przed poborem przez osoby nieuprawnione.