See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Fornyelse af sidespor ved Holte St og Hellerup St
Beschreibung: Arbejdet omfatter i hovedtræk sporfornyelse af sidesporene ved henholdsvis Holte st. og Hellerup st. Projektet er en del af det større projekt Sporfornyelse af strækningen mellem Svanemøllen og Hillerød. Formålet med dette projekt er at sikre, at sidesporene ved Holte st. og Hellerup st. er fuldt operationelle og kan anvendes som bygge- og oplagsplads under det omfattende arbejde med sporfornyelsen mellem Svanemøllen og Hillerød. I kontrakten indgår følgende arbejdere: - Skinne og svelleudveksling DMP UIC60 +S99 - Ny sporkasse - Afgravning af gruslag og ballastsupplering - Sporskifter svelleudveksles - Sporskifter erstattes med sporramme - Sporskifter fjernes - Sporstopper udskiftes - Spor fjernes - Etablering af overkørsler og påsætningssteder - Asfaltarbejder ifm. skinne og svelleudveksling, da asfalten kan ligge helt op til sporet.
Vorherige Bekanntmachung: 437945-2016
Vorherige Bekanntmachung: 439816-2016
Interne Kennung: NFSP0523 SAM-HI-Sidespor
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: I overensstemmelse med reglerne i forsyningsvirksomhedsdirektivet og i henhold til kvalifikationsordning for entreprenører, jf. udbudsbekendtgørelse 2016/S 240-437945, og tilhørende bekendtgørelse om ændring eller supplerende oplysninger 2016/S 241-439816, har Banedanmark gennemført nærværende udbud.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45230000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, für Autobahnen, Straßen, Flugplätze und Eisenbahnen; Nivellierungsarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45232451 Entwässerungs- und Oberflächenarbeiten, 45234100 Bauarbeiten für Eisenbahnlinien, 45234115 Arbeiten für Eisenbahnsignalanlagen, 45234160 Fahrleitungsbauarbeiten, 90522000 Dienstleistungen für verseuchten Boden, 98342000 Dienstleistungen in Bezug auf das Arbeitsumfeld
5. Los
Los: LOT-0000