See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zawarcie umów ramowych na świadczenie usług wycen nieruchomości wraz z częściami składowymi będących w Zasobie KOWR
Beschreibung: Zawarcie umów ramowych na świadczenie usług wycen nieruchomości wraz z częściami składowymi będących w Zasobie KOWR: Zakres zamówienia obejmuje następujące części: Część I: Określenie wartości nieruchomości niezabudowanej lub udziału w gruncie w nieruchomości wspólnej (o różnym przeznaczeniu) dla potrzeb zbycia z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa z terenu następujących powiatów województwa wielkopolskiego: chodzieski, czarnkowsko-trzcianecki, pilski, złotowski. - nieruchomość niezabudowana o pow. do 2 ha – szacunkowa liczba operatów: 460, - nieruchomość niezabudowana o pow. od 2,0001 ha do 15 ha – szacunkowa liczba operatów: 84, - nieruchomość niezabudowana o pow. od 15,0001 ha do 50 ha – szacunkowa liczba operatów: 44, - nieruchomość niezabudowana o pow. od 50,0001 ha – szacunkowa liczba operatów: 15, Część II: Określenie wartości nieruchomości niezabudowanej lub udziału w gruncie w nieruchomości wspólnej (o różnym przeznaczeniu) dla potrzeb zbycia z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa z terenu następujących powiatów województwa wielkopolskiego: gnieźnieński, gostyński, grodziski, jarociński, kaliski, kępiński, kolski, koniński, kościański, krotoszyński, leszczyński, międzychodzki, nowotomyski, obornicki, ostrowski, ostrzeszowski, pleszewski, poznański, rawicki, słupecki, szamotulski, średzki, śremski, turecki, wągrowiecki, wolsztyński, wrzesiński oraz teren Miasta Kalisz, Miasta Leszno, Miasta Poznań, Miasta Konin. - nieruchomość niezabudowana o pow. do 2 ha – szacunkowa liczba operatów: 830, - nieruchomość niezabudowana o pow. od 2,0001 ha do 15 ha – szacunkowa liczba operatów: 105, - nieruchomość niezabudowana o pow. od 15,0001 ha do 50 ha – szacunkowa liczba operatów: 70, - nieruchomość niezabudowana o pow. od 50,0001 ha – szacunkowa liczba operatów: 30, Część III: Określenie wartości nieruchomości zabudowanej, zorganizowanej wraz z częściami składowymi, nakładami (np. drzewostan, ogrodzenia, inne) oraz obiektami i urządzeniami trwale związanymi z gruntem, dla potrzeb zbycia z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa z terenu następujących powiatów województwa wielkopolskiego: chodzieski, czarnkowsko-trzcianecki, pilski, złotowski. - nieruchomość zabudowana o pow. do 2 ha – szacunkowa liczba operatów: 56, - nieruchomość zabudowana o pow. od 2,0001 ha do 15 ha – szacunkowa liczba operatów: 30, - nieruchomość zabudowana o pow. od 15,0001 ha do 50 ha – szacunkowa liczba operatów: 30, - nieruchomość zabudowana o pow. od 50,0001 ha – szacunkowa liczba operatów: 21, Część IV: Określenie wartości nieruchomości zabudowanej, zorganizowanej wraz z częściami składowymi, nakładami (np. drzewostan, ogrodzenia, inne) oraz obiektami i urządzeniami trwale związanymi z gruntem, dla potrzeb zbycia z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa z terenu następujących powiatów województwa wielkopolskiego: gnieźnieński, gostyński, grodziski, jarociński, kaliski, kępiński, kolski, koniński, kościański, krotoszyński, leszczyński, międzychodzki, nowotomyski, obornicki, ostrowski, ostrzeszowski, pleszewski, poznański, rawicki, słupecki, szamotulski, średzki, śremski, turecki, wągrowiecki, wolsztyński, wrzesiński oraz teren Miasta Kalisz, Miasta Leszno, Miasta Poznań, Miasta Konin. - nieruchomość zabudowana o pow. do 2 ha – szacunkowa liczba operatów: 115, - nieruchomość zabudowana o pow. od 2,0001 ha do 15 ha – szacunkowa liczba operatów: 45, - nieruchomość zabudowana o pow. od 15,0001 ha do 50 ha – szacunkowa liczba operatów: 30, - nieruchomość zabudowana o pow. od 50,0001 ha – szacunkowa liczba operatów: 27, Część V: Określenie wartości nieruchomości z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa z terenu województwa wielkopolskiego w celu ustalenia lub aktualizacji opłat za użytkowanie wieczyste, sprzedaży na rzecz użytkownika wieczystego, ustalenia lub aktualizacji opłat z tyt. trwałego zarządu, sprzedaży w trybie art. 231 kodeksu cywilnego. - ustalenia/aktualizacja opłat z tyt. użytkowania wieczystego - szacunkowa liczba operatów: 75, - sprzedaż na rzecz użytkownika wieczystego - szacunkowa liczba operatów: 9, - ustalenie/aktualizacja opłat z tyt. trwałego zarządu - szacunkowa liczba operatów: 7, - sprzedaż w trybie art. 231 kodeksu cywilnego - szacunkowa liczba operatów: 9, Zamawiający zawrze umowy ramowe z Wykonawcami w zakresie części I, II, III, IV, V w następującej ilości: część I – 10 wykonawców, część II – 15 wykonawców, część III – 5 wykonawców, część IV – 10 wykonawców, część V – 7 wykonawców, W ramach zawartych umów ramowych Zamawiający będzie zlecał wykonanie wycen w miarę pojawienia się bieżących potrzeb w procedurze za kończącej się zawarciem umowy cząstkowej. Podana liczba operatów szacunkowych w częściach I do V jest szacunkowa i może ulec zmniejszeniu. Rozliczenie zamówienia zostanie dokonane w oparciu o liczbę operatów szacunkowych faktycznie zleconych przez Zamawiającego i wykonanych przez Wykonawcę.
Interne Kennung: POZ.WO.260.95.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71319000 Gutachterische Tätigkeit
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: zawarcie umów ramowych na świadczenie usług wycen nieruchomości wraz z częściami składowymi będących w Zasobie KOWR
Beschreibung: Określenie wartości nieruchomości niezabudowanej lub udziału w gruncie w nieruchomości wspólnej (o różnym przeznaczeniu) dla potrzeb zbycia z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa z terenu następujących powiatów województwa wielkopolskiego: chodzieski, czarnkowsko-trzcianecki, pilski, złotowski.
Interne Kennung: Część I
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W ramach zawartych umów cząstkowych Zamawiający przewiduje jako opcję możliwość zlecenia jednorazowego potwierdzenia aktualności wykonanego operatu szacunkowego przed lub po upływie 12 miesięcy od daty jego wykonania, zgodnie z art. 156 ust. 3 i 4 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami, za wynagrodzeniem w wysokości określonej w przedziale od 30 % do 60 % ceny brutto za operat szacunkowy. Termin wykonania potwierdzenia aktualności wynosi 5 dni od daty otrzymania zlecenia. W ramach zlecenia należy wykonać analizę rynku nieruchomości, uwarunkowań prawnych i sprawdzić istotne czynniki mające wpływ na określenie wartości, o których mowa w art. 154 ww. ustawy. Po wykonanej ww. czynności Wykonawca dostarczy Zamawiającemu klauzulę o aktualności operatu będącą osobnym od operatu dokumentem, zawierającą m.in.: - oświadczenie o aktualności operatu; - analizę potwierdzającą, że od daty jego sporządzenia nie wystąpiły zmiany uwarunkowań prawnych lub istotne zmiany czynników, o których mowa w art. 154 ustawy o gospodarce nieruchomościami; - kopię dokumentu ubezpieczenia, o którym mowa w art. 175 ust. 4 ww. ustawy. W przypadku stwierdzenia, iż potwierdzenie aktualności operatu szacunkowego nie jest możliwe, Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć Zamawiającemu pisemną odmowę potwierdzenia aktualności operatu wraz z uzasadnieniem i wykonaną analizą rynku nieruchomości. W celu realizacji zlecenia potwierdzenia aktualności operatu szacunkowego bądź operatu dodatkowego Zamawiający dostarczy Wykonawcy dokumentację geodezyjno – prawną oraz kopię dokumentu dotyczącego przeznaczenia nieruchomości w dokumentacji planistycznej uzyskanego z właściwej Gminy.
Los: LOT-0002
Beschreibung: Określenie wartości nieruchomości niezabudowanej lub udziału w gruncie w nieruchomości wspólnej (o różnym przeznaczeniu) dla potrzeb zbycia z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa z terenu następujących powiatów województwa wielkopolskiego: gnieźnieński, gostyński, grodziski, jarociński, kaliski, kępiński, kolski, koniński, kościański, krotoszyński, leszczyński, międzychodzki, nowotomyski, obornicki, ostrowski, ostrzeszowski, pleszewski, poznański, rawicki, słupecki, szamotulski, średzki, śremski, turecki, wągrowiecki, wolsztyński, wrzesiński oraz teren Miasta Kalisz, Miasta Leszno, Miasta Poznań, Miasta Konin.
Interne Kennung: Część II
Los: LOT-0003
Beschreibung: Określenie wartości nieruchomości zabudowanej, zorganizowanej wraz z częściami składowymi, nakładami (np. drzewostan, ogrodzenia, inne) oraz obiektami i urządzeniami trwale związanymi z gruntem, dla potrzeb zbycia z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa z terenu następujących powiatów województwa wielkopolskiego: chodzieski, czarnkowsko-trzcianecki, pilski, złotowski.
Interne Kennung: Część III
Los: LOT-0004
Beschreibung: Określenie wartości nieruchomości zabudowanej, zorganizowanej wraz z częściami składowymi, nakładami (np. drzewostan, ogrodzenia, inne) oraz obiektami i urządzeniami trwale związanymi z gruntem, dla potrzeb zbycia z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa z terenu następujących powiatów województwa wielkopolskiego: gnieźnieński, gostyński, grodziski, jarociński, kaliski, kępiński, kolski, koniński, kościański, krotoszyński, leszczyński, międzychodzki, nowotomyski, obornicki, ostrowski, ostrzeszowski, pleszewski, poznański, rawicki, słupecki, szamotulski, średzki, śremski, turecki, wągrowiecki, wolsztyński, wrzesiński oraz teren Miasta Kalisz, Miasta Leszno, Miasta Poznań, Miasta Konin.
Interne Kennung: Część IV
Los: LOT-0005
Beschreibung: Określenie wartości nieruchomości z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa z terenu województwa wielkopolskiego w celu ustalenia lub aktualizacji opłat za użytkowanie wieczyste, sprzedaży na rzecz użytkownika wieczystego, ustalenia lub aktualizacji opłat z tyt. trwałego zarządu, sprzedaży w trybie art. 231 kodeksu cywilnego.
Interne Kennung: Część V