2. Verfahren
Verfahren
Titel: Modyfikacja inwestycji pn. "Budowa bloku energetycznego opalanego paliwem wytworzonym na bazie pozostałości z sortowania odpadów komunalnych"
Beschreibung: Zamawiający jest w trakcie realizacji przedsięwzięcia inwestycyjnego pod nazwą „Budowa bloku energetycznego opalanego paliwem wytworzonym na bazie pozostałości z sortowania odpadów komunalnych” – dalej „Instalacja”. Wstępnie planuje się przekazanie do eksploatacji Inwestycji w II kwartale 2026. Zamawiający rozważa wprowadzenie do realizowanej Inwestycji modyfikacji, które umożliwią: 1) zwiększenie wydajności termicznej i masowej realizowanej Instalacji, przy wykorzystaniu już dostarczonych w ramach Inwestycji urządzeń i instalacji, o ile będzie to technicznie wykonalne, ekonomicznie uzasadnione oraz dopuszczalne ze względów formalno-prawnych, 2) kierowanie do procesu termicznego przekształcania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, Prace projektowe, dostawy i roboty budowlane i instalacyjne, niezbędne do osiągnięcia wyżej określonych celów Zamawiającego określa się mianem „Modyfikacji”.
Interne Kennung: DZ-2300-34/EK/2025
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen, Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42164000 Hilfskesselanlagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 51900000 Installation von Lenk- und Steuersystemen, 48151000 Computersteuerungssystem, 45300000 Bauinstallationsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Określenie przedmiotu zamówienia, opis potrzeb Zamawiającego i cechy charakterystyczne dostaw: Zamawiający jest w trakcie realizacji przedsięwzięcia inwestycyjnego pod nazwą „Budowa bloku energetycznego opalanego paliwem wytworzonym na bazie pozostałości z sortowania odpadów komunalnych” – dalej „Instalacja”. Wstępnie planuje się przekazanie do eksploatacji Inwestycji w II kwartale 2026. Zamawiający rozważa wprowadzenie do realizowanej Inwestycji modyfikacji, które umożliwią: 1) zwiększenie wydajności termicznej i masowej realizowanej Instalacji, przy wykorzystaniu już dostarczonych w ramach Inwestycji urządzeń i instalacji, o ile będzie to technicznie wykonalne, ekonomicznie uzasadnione oraz dopuszczalne ze względów formalno-prawnych, 2) kierowanie do procesu termicznego przekształcania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, Prace projektowe, dostawy i roboty budowlane i instalacyjne, niezbędne do osiągnięcia wyżej określonych celów Zamawiającego określa się mianem „Modyfikacji”. Stan obecny (zakontraktowany, projektowany, w trakcie realizacji): 1) Paliwo w postaci odpadów o kodach: 19 12 10, 19 12 12, 19 05 01, 19 05 99. 2) Średnia (nominalna) wartość opałowa odpadów ok. 13,0 MJ/kg, przy dopuszczalnym zakresie zmienności 9,5-15,0 MJ/kg. 3) Nominalna moc paleniska 10,65 MW, moc cieplna bloku 6,4 MWt, moc elektryczna 1,6 MWe. 4) Wydajność instalacji (ilość spalanych odpadów): 2,95 Mg na godzinę oraz 25 842 Mg rocznie. Oczekiwany przez Inwestora efekt końcowy związany ze zwiększeniem wydajności Bloku: 1) Wykonanie modernizacji bloku energetycznego, skutkującej zwiększeniem wydajności instalacji (ilości spalanych odpadów) przy założeniu pracy 8000 h/rok do 3,74 Mg/h oraz 29 900 Mg rocznie, w trybie pracy normalnej (ciągłej). 2) W związku ze zwiększeniem wydajności masowej - dostosowanie Instalacji do wymagań Konkluzji BAT w wymaganym zakresie. 3) Przystosowanie instalacji do spalania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych o kodzie 20 03 01; przy zakładanej wartości opałowej niesegregowanych zmieszanych odpadów komunalnych na poziomie około 8,5 MJ/kg – oznacza to możliwą, średnią (nominalną) wartość opałową Wsadu po Modyfikacji na poziomie ok. 10,5 MJ/kg. 4) Efektem dodatkowym Modyfikacji, a w szczególności zwiększenia wydajności masowej Instalacji, który należy uwzględnić, będzie zwiększenie mocy termicznej paleniska do 10 %, ponad wartość zakontraktowaną i pierwotnie zaprojektowaną. Przy założeniu, że zachowane zostaną parametry sprawnościowe Bloku, odpowiedniemu zwiększeniu winna zatem ulec nominalna moc elektryczna oraz cieplna Bloku. Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia, opis potrzeb Zamawiającego i cechy charakterystyczne dostaw zostały zawarte w rozdziale IV OPiW.
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen