See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa artykułów spożywczych dla Ośrodka Reprezentacyjnego MON
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa artykułów spożywczych, w tym: - przetworów warzywnych i owocowych (w zakresie części I), - przetworów zbożowych, strączkowych i ziemniaczanych (w zakresie części II),- sosów, zup i przypraw przetworzonych (w zakresie części III),- olejów i tłuszczów roślinnych (w zakresie części IV), - czekolad, wyrobów cukierniczych i deserów (w zakresie części V),- kaw i herbat (w zakresie części VI) dla Ośrodka Reprezentacyjnego Ministerstwa Obrony Narodowej. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają: 1) załączniki nr: 1a, 1b, 1c, 1d, 1e, 1f do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia (poszczególnych części przedmiotu zamówienia); 2) załączniki nr: 2a, 2b, 2c, 2d, 2e, 2f do SWZ - Formularz asortymentowo-cenowy (poszczególnych części przedmiotu zamówienia); 3)załącznik nr 7 do SWZ - Wzór umowy. 3. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy: 1) nie podlegają wykluczeniu na podstawie: art. 108 ust. 1 ustawy (z zastrzeżeniem, o którym mowa w art. 110 ust. 2 ustawy), art. 109 ust. 1 pkt 1 i 4 ustawy (z zastrzeżeniem, o którym mowa w art. 109 ust. 3 oraz 110 ust. 2 ustawy) oraz w stosunku do którego zachodzą przesłanki wymienione: - w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie; - w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. 2) spełniają warunki udziału w postepowaniu. 4. Do oferty Wykonawca musi dołączyć oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu, spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, w zakresie wskazanym przez Zamawiającego. Oświadczenie składa się na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ), sporządzonym zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz. Urz. UE L 3 z 06.01.2016, str. 16). Oświadczenie stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia, spełnianie warunków udziału w postępowaniu, odpowiednio na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe. 5. Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą oświadczenia Wykonawcy składanego na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy, w związku z: 1) art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022r. w sprawie zmiany Rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie - zgodnie z załącznikiem nr 3A/3B do SWZ; 2) art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego - zgodnie z załącznikiem nr 3A/3B do SWZ. 6. Zamawiający wymaga złożenia podmiotowych środków dowodowych, których wykaz został określony w Rozdziale 6 SWZ w pkt 8. 7. O udzielenie zamówienia, zgodnie z art. 112 ust. 1 ustawy, mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym - Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnienie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny; 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający uzna spełnienie tego warunku, jeżeli Wykonawca posiada: a) obowiązującą decyzję administracyjną właściwego organu Państwowej Inspekcji Sanitarnej w sprawie zatwierdzenia zakładu, warunkowego zatwierdzenia albo przedłużenia zatwierdzenia zakładów, które produkują lub wprowadzają do obrotu żywność pochodzenia nie zwierzęcego lub wprowadzają do obrotu produkty pochodzenia zwierzęcego, nieobjęte urzędową kontrolą organów Inspekcji Weterynaryjnej zgodnie z art. 62 ust. 1 pkt. 2 ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia w zakresie części zamówienia, na którą Wykonawca składa ofertę lub rodzaju żywności (grupy produktów) obejmujących tę część zamówienia, lub obowiązujące zaświadczenie o wpisie do rejestru zakładów wydane przez organa urzędowej kontroli na podstawie art. 62 ust. ust. 1 pkt. 4 ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia, w zakresie części zamówienia, na którą Wykonawca składa ofertę lub rodzaju żywności (grupy produktów) obejmujących tę część zamówienia; b) zgłoszoną działalność gospodarczą w zakresie produkcji, składowania, konfekcjonowania i obrotu artykułami rolno – spożywczymi do Wojewódzkiego Inspektora Jakości Handlowej Artykułów Rolno – Spożywczych zgodnie z ustawą z dnia 21 grudnia 2000 r. o jakości handlowej artykułów rolno – spożywczych w zakresie części zamówienia, na którą Wykonawca składa ofertę lub rodzaju żywności (grupy produktów) obejmujących tę część zamówienia – jeżeli ustawa nakłada obowiązek posiadania takich uprawnień. 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający uzna spełnienie tego warunku, jeżeli Wykonawca wykaże, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, na kwotę nie mniejszą niż: - dla części I : 150 000,00 zł; - dla części II: 25 000,00 zł;- dla części III: 50 000,00 zł;- dla części IV: 25 000,00 zł;- dla części V: 150 000,00 zł;- dla części VI: 100 000,00 zł. W przypadku składania ofert na więcej niż jedną część kwota ta nie może być mniejsza niż suma kwot odpowiadających poszczególnym częściom, w zakresie których realizację zamówienia Wykonawca oferuje. 4)zdolności technicznej lub zawodowej -Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnienie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny.
Vorherige Bekanntmachung: 637961-2025
Interne Kennung: 9/ŻYWN/PN/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15800000 Diverse Nahrungsmittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa przetworów warzywnych i owocowych (w zakresie części I).
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa artykułów spożywczych - przetworów warzywnych i owocowych (w zakresie części I) dla Ośrodka Reprezentacyjnego Ministerstwa Obrony Narodowej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają: załącznik nr: 1a do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia; załącznik nr 2a do SWZ - Formularz asortymentowo-cenowy; załącznik nr 7 do SWZ - Wzór umowy.
Haupteinstufung (cpv): 15331000 Verarbeitetes Gemüse
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający zgodnie z art. 441 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji do 300,00% zamówienia gwarantowanego. Wykorzystanie prawa opcji uzależnione jest od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego oraz posiadania na ten cel środków finansowych. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako prawo opcji jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Realizacja opcji może, ale nie musi nastąpić w zależności od zapotrzebowania Zamawiającego i na skutek jego dyspozycji w tym zakresie. Brak realizacji zamówienia w tym zakresie nie będzie rodzić żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego.
Los: LOT-0002
Titel: Dostawa przetworów zbożowych, strączkowych i ziemniaczanych (w zakresie części II).
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa artykułów spożywczych - przetworów zbożowych, strączkowych i ziemniaczanych (w zakresie części II) dla Ośrodka Reprezentacyjnego Ministerstwa Obrony Narodowej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają: załącznik nr: 1b do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia; załącznik nr 2b do SWZ - Formularz asortymentowo-cenowy; załącznik nr 7 do SWZ - Wzór umowy.
Haupteinstufung (cpv): 15612000 Getreidemehl oder pflanzliches Mehl und zugehörige Erzeugnisse
Los: LOT-0003
Titel: Dostawa sosów, zup i przypraw przetworzonych (w zakresie części III).
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa artykułów spożywczych - sosów, zup i przypraw przetworzonych (w zakresie części III) dla Ośrodka Reprezentacyjnego Ministerstwa Obrony Narodowej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają: załącznik nr: 1c do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia; załącznik nr 2c do SWZ - Formularz asortymentowo-cenowy; załącznik nr 7 do SWZ - Wzór umowy.
Haupteinstufung (cpv): 15871200 Soßen und Gewürzmischungen
Los: LOT-0004
Titel: Dostawa olejów i tłuszczów roślinnych (w zakresie części IV).
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa artykułów spożywczych - olejów i tłuszczów roślinnych (w zakresie części IV) dla Ośrodka Reprezentacyjnego Ministerstwa Obrony Narodowej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają: załącznik nr: 1d do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia; załącznik nr 2d do SWZ - Formularz asortymentowo-cenowy; załącznik nr 7 do SWZ - Wzór umowy.
Haupteinstufung (cpv): 15400000 Tierische oder pflanzliche Öle und Fette
Los: LOT-0005
Titel: Dostawa czekolad, wyrobów cukierniczych i deserów (w zakresie części V).
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa artykułów spożywczych - czekolad, wyrobów cukierniczych i deserów (w zakresie części V) dla Ośrodka Reprezentacyjnego Ministerstwa Obrony Narodowej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają: załącznik nr: 1e do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia; załącznik nr 2e do SWZ - Formularz asortymentowo-cenowy; załącznik nr 7 do SWZ - Wzór umowy.
Haupteinstufung (cpv): 15840000 Kakao; Schokolade und Süßwaren
Los: LOT-0006
Titel: Dostawa kaw i herbat (w zakresie części VI).
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa artykułów spożywczych - kaw i herbat (w zakresie części VI) dla Ośrodka Reprezentacyjnego Ministerstwa Obrony Narodowej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają: załącznik nr: 1f do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia; załącznik nr 2f do SWZ - Formularz asortymentowo-cenowy; załącznik nr 7 do SWZ - Wzór umowy.
Haupteinstufung (cpv): 15860000 Kaffee, Tee und zugehörige Produkte