2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Sukcesywna dostawa oleju napędowego i benzyny bezołowiowej Pb 95 i Pb 98 w roku 2025 i 2026”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa do 1000 m3 oleju napędowego oraz do 1100 m3 benzyny bezołowiowej 95 i do 140 m3 benzyny bezołowiowej 98, sukcesywnie partiami w ciągu 12 miesięcy od dnia podpisania umowy, na stacje paliw zamawiającego zlokalizowaną w Kętach 32-650, ul. Mickiewicza 8. 2. W zakres zamówienia wchodzi sukcesywna dostawa: 1) Oleju napędowego – do 1000 m3, 2) Benzyny bezołowiowej 95 – do 1100 m3, 3) Benzyny bezołowiowej 98 – do 140 m3. 3. Stacja paliw Zamawiającego wyposażona jest w zbiorniki stalowe, podziemne i bezciśnieniowe o pojemnościach: 1) Olej napędowy – 60 m3, 2) Benzyna 95 – 18 m3, 3) Benzyna 98 – 10 m3. 4. Zbiornik wyposażony jest w: 1) Króciec umożliwiający pomiar paliwa a pomocą listwy, 2) Króciec zlewowy z hydraulicznym zamknięciem zapobiegający przedostaniu się płomienia, 3) Rurę ssawną zakończona koszem ssącym z zaworem zwrotnym. 5. Napełnianie zbiornika odbywa się w zależności od rodzaju autocysterny poprzez grawitacyjny spływ paliwa, bądź za pomocą własnej pompy instalacją zlewczą do zbiornika. 6. Pojazd autocysterny powinien być wyposażony w elastyczne węże. 7. Zamówienie obejmuje dostawy, a głównym przedmiotem zamówienia pod względem kosztowym jest dostawa oleju napędowego oraz benzyny bezołowiowej 95 i 98. Przedmiot zamówienia obejmuje sukcesywne dostawy oleju napędowego oraz benzyny 95 i benzyny 98 do 12 miesięcy od dnia podpisania umowy - dostawy będą realizowane zgłoszeniowo, tj. na podstawie zgłoszenia przedstawicieli Zamawiającego. Zamawiający ma prawo zgłaszać dostawę każdego z paliw objętych przedmiotem zamówienia osobno lub łącznie, według aktualnych potrzeb. Parametry dostaw oleju napędowego i benzyny 95 i 98: a) Olej napędowy oraz benzyna 95 i benzyna 98 powinny odpowiadać parametrom określonym w aktualnej na dzień złożenia oferty Normie PN-EN 590 oraz Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych z dnia 26 czerwca 2024r. (t.j.: Dz.U. z 2024r. poz. 1018 ze zm.). b) Zamawiający przewiduje dostarczanie w całym okresie zamówienia oleju standardowego, z zastrzeżeniem jednak, iż w okresie zimowym (1 grudzień – 28 luty) zastrzega sobie możliwość zamówienia oleju napędowego o polepszonych właściwościach niskotemperaturowych (tzw. arktyczny), którego dostępność w wyżej wskazanym okresie zimowym Wykonawca powinien zagwarantować. Zastrzeżenie powyższe nie rodzi po stronie Zamawiającego obowiązku zamówienia oleju arktycznego, zapis powyższy służyć ma wyłącznie zabezpieczeniu wyjazdu pojazdów Zamawiającego do zimowego utrzymania dróg lub odbierania odpadów oraz innych pojazdów tankujących w tym okresie na stacji paliw Zamawiającego w przypadku wystąpienia ekstremalnie niskich temperatur. Zasadą pozostaje, że w okresie zamówienia będzie dostarczany olej napędowy standardowy (z zastrzeżeniem zapisów swz in fine odnośnie zmian gatunku dostarczanego oleju w czasie trwania zamówienia). Olej napędowy, benzynę bezołowiową 95 i benzynę bezołowiową 98 powinny charakteryzować parametry wskazane w aktualnie obowiązujących przepisach prawa w tym zakresie. Warunki powyższe odnoszą się do każdej dostawy oleju napędowego w okresie realizacji zamówienia. c) Celem potwierdzenia parametrów paliw płynnych do każdej dostawy cząstkowej Wykonawca dostarczy dokument jakościowy danej partii paliwa, w szczególności świadectwo jakości w oryginale lub potwierdzonej kopii, list przewozowy wydany przez magazyn (skład podatkowy) zawierający datę i godzinę załadunku, nr rejestracyjny cysterny dostarczającej paliwo oraz nazwisko kierowcy dokonującego załadunku cysterny. Dostawa paliw nie może odbyć się później niż 24 godziny od momentu załadunku cysterny na magazynie (składzie podatkowym). W razie zakwestionowania jakości paliwa Zamawiający uprawniony będzie do zgłoszenia reklamacji Wykonawcy oraz protokolarnego pobrania i badania próbki paliwa w laboratorium wskazanym przez Zamawiającego. W razie niespełnienia wymagań jakości paliwa określonych w niniejszej swz koszt takiego badania będzie w całości ponosił Wykonawca. Szczegółowe uzgodnienia odnośnie procedury poboru, przechowania i badania próbki rozjemczej zostaną dokonane na etapie podpisania umowy, poprzez wspólne podpisanie stosownego porozumienia po zapoznaniu się z procedurą badania próbki rozjemczej zaproponowaną przez Wykonawcę.
Vorherige Bekanntmachung: 570869-2025
Interne Kennung: PK/08/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09134100 Dieselöl
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09132000 Benzin
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa do 1000 m3 oleju napędowego oraz do 1100 m3 benzyny bezołowiowej 95 i do 140 m3 benzyny bezołowiowej 98, sukcesywnie partiami w ciągu 12 miesięcy od dnia podpisania umowy, na stacje paliw zamawiającego zlokalizowaną w Kętach 32-650, ul. Mickiewicza 8. 2. W zakres zamówienia wchodzi sukcesywna dostawa: 1) Oleju napędowego – do 1000 m3, 2) Benzyny bezołowiowej 95 – do 1100 m3, 3) Benzyny bezołowiowej 98 – do 140 m3.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09132100 Bleifreies Benzin
Menge: 1 650 000 Liter