See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa sprzętu do zabiegów wewnątrznaczyniowych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu do zabiegów wewnątrznaczyniowych.
Vorherige Bekanntmachung: 720271-2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zgodnie z art. 138 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień Publicznych (t.j. Dz. U 2024.1320 z późn.zm.), Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszych niż termin określony w art. 138 ust. 1 Pzp, jednak nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, w następujących przypadkach: 1) opublikowania wstępnego ogłoszenia informacyjnego, o którym mowa w art.89, o ile zawierało ono wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili publikacji wstępnego ogłoszenia informacyjnego, które zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej lub zamieszczone na stronie internetowej zamawiającego na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy przed dniem przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, 2) jeśli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. W świetle powyższych przepisów Zamawiający zdecydował się zastosować art. 138 ust. 2 pkt 2 Pzp w zakresie przeprowadzenia postępowania przetargowego pn. „Dostawa sprzętu do zabiegów wewnątrznaczyniowych” i skrócił termin składania ofert do 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Zamawiający po przeanalizowaniu całokształtu okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących rozpatrywanemu zamówieniu, doszedł do wniosku, iż rozstrzygnięcie w/w postępowania i zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego z zachowaniem dotychczasowego terminu składania ofert nie jest możliwe, co z kolei w istotny sposób zagraża interesom Zamawiającego. Wobec powyższego, w istocie zachodzi pilna potrzeba udzielenia przedmiotowego zamówienia, przy czym skrócenie terminu składnia ofert w odnośnym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest w pełni uzasadnione, przez co za spełnione należy uznać przesłanki, od których zależy możliwość skorzystania z uprawnienia do skrócenia terminu składania ofert w przetargu nieograniczonym na wykonanie przedmiotowego zamówienia. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia oraz związane z tym skrócenie terminu składania ofert w postępowaniu wynika z konieczności zagwarantowania ciągłości dostaw objętych zakresem zamówienia, niezbędnych do zapewnienia leczenia pacjentów. Skrócenie przez Zamawiającego terminu składania ofert w tym postępowaniu ma na celu dokonanie pilnego zakupu niezbędnych produktów, przy jednoczesnym zachowaniu konkurencyjnego trybu udzielania zamówienia publicznego. Opisany wyżej stan faktyczny, a także uwarunkowania związane z koniecznością zapewnienia ciągłości pracy oddziału, zdaniem Zamawiającego przesłanki określone w art. 138 ust. 2 pkt. 2 ustawy Pzp, co pozwala na skrócenie terminu składania ofert. Mając powyższe na względzie, wskazane okoliczności należy zakwalifikować jako ważny interes Zamawiającego, który mieści się w zakresie pojęcia „pilnej potrzeby udzielenia zamówienia” zawartego w art. 138 ust. 2 pkt. 2 ustawy Pzp.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33111730 Angioplastie-Ausstattung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1/Zadanie 1
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zawiera załącznik nr 1.1. (formularz asortymentowo-cenowy) do Formularza ofertowego.
Los: LOT-0002
Titel: Część 2/Zadanie 2
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zawiera załącznik nr 1.2. (formularz asortymentowo-cenowy) do Formularza ofertowego.
Los: LOT-0003
Titel: Część 3/Zadanie 3
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zawiera załącznik nr 1.3. (formularz asortymentowo-cenowy) do Formularza ofertowego.
Los: LOT-0004
Titel: Część 4/Zadanie 4
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zawiera załącznik nr 1.4. (formularz asortymentowo-cenowy) do Formularza ofertowego.
Los: LOT-0005
Titel: Część 5/Zadanie 5
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zawiera załącznik nr 1.5. (formularz asortymentowo-cenowy) do Formularza ofertowego.
Los: LOT-0006
Titel: Część 6/Zadanie 6
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zawiera załącznik nr 1.6. (formularz asortymentowo-cenowy) do Formularza ofertowego.