85004-2026 - Wettbewerb
Polen – IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung – Usługi rozbudowy systemów informatycznych SPZOZ w Bielsku Podlaskim
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUsługi rozbudowy systemów informatycznych SPZOZ w Bielsku Podlaskim
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest usługa rozbudowy i utrzymania systemów informatycznych SPZOZ w Bielsku Podlaskim w ramach realizacji inwestycji "Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia". W ramach niniejszego postępowania, Zamawiający określił 6 zadań częściowych: 1) Zadanie nr 1 - Opieka serwisowa systemu INFINITT PACS - wsparcie na 36 miesięcy; 2) Zadanie nr 2 - Opieka serwisowa oprogramowania QuantiDose - wsparcie na 36 miesięcy; 3) Zadanie nr 3 - Wdrożenie i wsparcie techniczne wirtualnego asystenta lekarza; 4) Zadanie nr 4 - Wdrożenie funkcjonalności PACS do automatycznego przekazywania danych obrazowych z urządzeń diagnostycznych do PUI; 5) Zadanie nr 5 - Rozbudowa posiadanego systemu HIS o wersję z rozszerzonym katalogiem EDM o 9 nowych wzorów dokumentów; 6) Zadanie nr 6 - Wdrożenie w systemie informatycznym szpitala funkcji umożliwiającej identyfikację dokumentacji EDM prowadzonej od 2023 roku w celu poprawnego przesłania jej do systemu P1.
Interne KennungZP.261.02.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZamawiający, na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, stosuje skrócony względem art. 138 ust. 1, termin składania ofert, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia. Podyktowane jest to koniecznością rozliczenia finansowania, o którym mowa w ogłoszeniu o zamówienie i pkt. 3.2. SWZ, w terminie do 31 maja 2026 r., oraz długością procedury w postępowaniach o udzielenie zamówienia powyżej progów unijnych, określonych na podstawie art. 3 ustawy Pzp. Przy stosowaniu terminów określonych w art. 138 ust. 1, istnieje o wiele większe ryzyko niezrealizowania dostaw, będących przedmiotem niniejszego postępowania, w założonym czasie, co może skutkować brakiem możliwości rozliczenia finansowania w terminie i w konsekwencji – utratą dofinansowania. Zgodnie z motywem 46 "dyrektywy klasycznej" (Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/24/UE z dnia 26 lutego 2014 r. w sprawie zamówień publicznych, uchylająca dyrektywę 2004/18/WE) - "Instytucje zamawiające powinny mieć możliwość skrócenia niektórych terminów mających zastosowanie w procedurze otwartej i ograniczonej oraz w procedurach konkurencyjnych z negocjacjami, w przypadkach gdy dane terminy byłyby niewykonalne ze względu na pilną konieczność, która powinna zostać należycie uzasadniona przez instytucję zamawiającą. Należy doprecyzować, że nie musi to być wyjątkowo pilna konieczność spowodowana okolicznościami, których instytucja zamawiająca nie może przewidzieć i których nie można jej przypisać." Zamawiający, z uwagi na problemy kadrowo-organizacyjne i realizację kilku inwestycji dofinansowanych ze środków zewnętrznych jednocześnie, nie jest w stanie uruchamiać poszczególnych postępowań o udzielenie zamówienia publicznego w terminach zgodnych z art. 138 ust. 1 i 4 ustawy Pzp, z zachowaniem realizacji zamówień w terminach wymaganych przez umowę dofinansowania.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72250000 Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste, 72253200 Systemunterstützung, 72262000 Software-Entwicklung, 72265000 Software-Konfiguration
5. Los
LosLOT-0001
TitelZadanie nr 1 - Opieka serwisowa systemu INFINITT PACS - wsparcie na 36 miesięcy
BeschreibungOpieka serwisowa systemu INFINITT PACS - wsparcie na 36 miesięcy
Interne KennungZadanie nr 1
LosLOT-0002
TitelZadanie nr 2 - Opieka serwisowa oprogramowania QuantiDose - wsparcie na 36 miesięcy
BeschreibungOpieka serwisowa oprogramowania QuantiDose - wsparcie na 36 miesięcy
Interne KennungZadanie nr 2
LosLOT-0003
TitelZadanie nr 3 - Wdrożenie i wsparcie techniczne wirtualnego asystenta lekarza
BeschreibungWdrożenie i wsparcie techniczne wirtualnego asystenta lekarza
Interne KennungZadanie nr 3
LosLOT-0004
TitelZadanie nr 4 - Wdrożenie funkcjonalności PACS do automatycznego przekazywania danych obrazowych z urządzeń diagnostycznych do PUI
BeschreibungWdrożenie funkcjonalności PACS do automatycznego przekazywania danych obrazowych z urządzeń diagnostycznych do PUI
Interne KennungZadanie nr 4
LosLOT-0005
TitelZadanie nr 5 - Rozbudowa posiadanego systemu HIS o wersję z rozszerzonym katalogiem EDM o 9 nowych wzorów dokumentów
BeschreibungRozbudowa posiadanego systemu HIS o wersję z rozszerzonym katalogiem EDM o 9 nowych wzorów dokumentów
Interne KennungZadanie nr 5
LosLOT-0006
TitelZadanie nr 6 - Wdrożenie w systemie informatycznym szpitala funkcji umożliwiającej identyfikację dokumentacji EDM prowadzonej od 2023 roku w celu poprawnego przesłania jej do systemu P1
BeschreibungWdrożenie w systemie informatycznym szpitala funkcji umożliwiającej identyfikację dokumentacji EDM prowadzonej od 2023 roku w celu poprawnego przesłania jej do systemu P1
Interne KennungZadanie nr 6