See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych Gminy Chełmek wraz z organizacją i prowadzeniem punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych
Beschreibung: I. Przedmiotem zamówienia jest odbiór i transport odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych Gminy Chełmek obejmujący: 1. Odbieranie i transport odpadów do Instalacji Komunalnej, dotyczące następujących frakcji odpadów: - 20 03 01 – Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne, - 15 01 01 - Opakowania z papieru i tektury - 15 01 02 - Opakowania z tworzyw sztucznych, - 15 01 07 – Opakowania ze szkła - 17 01 01 – Odpady betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek remontów, - 20 01 08 – Odpady kuchenne ulegające biodegradacji - 20 02 01 – Odpady ulegające biodegradacji, - 20 03 07 – Odpady wielkogabarytowe. 2. Odbieranie i zagospodarowanie pozostałych frakcji odpadów - dotyczy następujących odpadów: - odpady odzieży i tekstyliów, - zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, - opony z gospodarstw domowych, - przeterminowane lub zbędne leki, - zużyte baterie i akumulatory, - igły, strzykawki i inne odpady będące pozostałością po iniekcji z prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, niekwalifikujące się do odpadów medycznych. 3. Organizacja i prowadzenie Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Odbieranie i zagospodarowanie odpadów pochodzących z nieruchomości zamieszkałych winno odbywać się w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania zgodnie z ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U. z 2024 r., poz. 399 ze zm.) oraz rozporządzeniami wykonawczymi do tej ustawy. Zagospodarowanie wszystkich odbieranych odpadów komunalnych winno odbywać się zgodnie z hierarchią sposobów postępowania z odpadami.
Interne Kennung: IN.271.19.2025
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest “Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych Gminy Chełmek wraz z organizacją i prowadzeniem punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych” realizowany w okresie od dnia podpisania umowy do dnia 31.12.2026 r. I. Odbieranie i transport odpadów do Instalacji Komunalnej wybranej w drodze procedury przetargu, dotyczy następujących frakcji odpadów: · 20 03 01 – Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne, · 15 01 01 – opakowania z papieru i tektury · 15 01 02 - Opakowania z tworzyw sztucznych, · 15 01 07 – opakowania ze szkła, · 17 01 01 – Odpady betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek remontów, · 20 01 08 – Odpady kuchenne ulegające biodegradacji · 20 02 01 – Odpady ulegające biodegradacji · 20 03 07 – Odpady wielkogabarytowe. Kod odpadu Szacowana masa odpadów w okresie obowiązywania umowy [Mg] 20 03 01 2910 15 01 01 120 15 01 02 205 15 01 07 198 17 01 01 50 20 02 01 410 20 01 08 60 20 03 07 200 RAZEM 4153 II. Odbieranie i zagospodarowanie pozostałych frakcji odpadów dotyczy następujących odpadów: • Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, • opony wyłącznie z gospodarstw domowych, • przeterminowane lub zbędne leki, • zużyte baterie i akumulatory. • odpady odzieży i tekstyliów W przypadku wyżej wymienionych odpadów Wykonawca winien odebrać i przekazać odpady do zagospodarowania podmiotowi posiadającemu odpowiednie decyzje administracyjne, w tym uprawnienia, pozwolenia i zezwolenia. Odbieranie i zagospodarowanie odpadów odbieranych z terenu nieruchomości zamieszkałych winno odbywać się w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania zgodnie z ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U. z 2024 r., poz. 399 ze zm.) – zwana dalej uouczip - oraz rozporządzeniami wykonawczymi do tej ustawy. III. Organizacja i prowadzenie Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Wykonawca zobowiązany jest do wykonywania przedmiotu umowy zgodnie z zasadami wiedzy fachowej, z zachowaniem należytej staranności zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia – a także zgodnie z obowiązującymi w czasie realizacji przedmiotu umowy przepisami prawa w szczególności ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, ustawy o odpadach, rozporządzeń́ wykonawczych oraz innych właściwych przepisów, w tym przepisów prawa miejscowego: • obowiązującym Krajowym Planem Gospodarki Odpadami; • aktualnym Planem Gospodarki Odpadami Województwa Małopolskiego oraz uchwałami Sejmiku Województwa Małopolskiego w sprawie wykonania „Planu Gospodarki Odpadami Województwa Małopolskiego”; • aktualnym Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Chełmek; • aktualnym Regulaminem Puntu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych; • aktualną Uchwałą w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen