850571-2025 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Odbiór, transport oraz zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Kostomłoty.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOdbiór, transport oraz zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Kostomłoty.
Beschreibung1. Przedmiot niniejszego zamówienia obejmuje wykonanie usługi odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu gminy Kostomłoty, przez kolejnych 24 następujących po sobie miesięcy, w okresie od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2027 r., która polega na: 1) odbiorze odpadów komunalnych (opróżnianie pojemników z odpadów komunalnych i transport tych odpadów do miejsc ich zagospodarowania) z terenu nieruchomości zamieszkałych oraz z terenu nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy a powstają odpady komunalne - ilość i pojemność kontenerów oraz pojemników, zgodnie z załącznikami nr 1 – 4 stanowiącymi integralną część Opisu Przedmiotu Zamówienia (OPZ), 2) odbiorze, transporcie i zagospodarowaniu odpadów komunalnych powstałych i zebranych z punktów ogólnodostępnych – załącznik nr 2 do OPZ; 3) wyposażenie nieruchomości w urządzenia służące do gromadzenia odpadów i utrzymywania ich w odpowiednim stanie technicznym i sanitarnym; 4) prowadzeniu Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów (zwanego dalej PSZOK) wraz z zagospodarowaniem zebranych w nim odpadów; 5) zabezpieczeniu otwartych pojemników w PSZOK przed opadami deszczu (aby uniknąć zwiększania tonażu poprzez namoknięcie odpadów); 6) zagospodarowaniu zebranych odpadów, w tym także z PSZOK; 7) przygotowaniu dla Zamawiającego oraz przekazaniu w formie, układzie oraz określonych terminach, niezbędnych danych statystycznych wynikających ze sprawozdawczości tożsamych dla przedmiotu zamówienia; 8) wyposażeniu i utrzymaniu w całym okresie wykonywania usługi, nieruchomości w pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych z przeznaczeniem na odpady z metali i tworzyw sztucznych, w tym odpady opakowaniowe z metali i tworzyw sztucznych oraz opakowania wielomateriałowe. Pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych z metali i tworzyw sztucznych, w tym odpady opakowaniowe z metali i tworzyw sztucznych oraz opakowania wielomateriałowe muszą być żółte, oznaczone napisem „Metale i tworzywa sztuczne”. W przypadku uszkodzenia lub zużycia pojemnika na metale i tworzywa sztuczne Wykonawca zapewni wymianę pojemnika na sprawny niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 7 dni od chwili otrzymania zgłoszenia od Zamawiającego ; 9) wyposażeniu nieruchomości w worki do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych z przeznaczeniem na odpady ulegające biodegradacji, w tym odpady zielone ( odbiór bioodpadów będzie odbywał się w ilości 2 worków o pojemności 120 l. na jeden budynek jednorodzinny lub jeden lokal mieszkalny na jeden odbiór odpadów). Pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych z przeznaczeniem na odpady ulegające biodegradacji, w tym odpady zielone muszą być brązowe oznaczone napisem „Bio”. Mieszkańcy zobowiązani są samodzielnie zaopatrzyć się w pojemniki do zbiórki odpadów komunalnych niesegregowanych (zmieszanych); 10) wyposażeniu PSZOK w odpowiednie pojemniki (kontenery) do zbierania odpadów komunalnych; 11) wyposażeniu punktów ogólnodostępnych w odpowiednie pojemniki (kontenery) do zbierania odpadów komunalnych (na zlecenie Zamawiającego przy zwiększonym zapotrzebowaniu). 12) Wykonawca w ramach realizacji zamówienia zapewni specjalne pojemniki do zbierania przeterminowanych leków w PSZOK oraz do apteki która znajduje się w Kostomłotach przy ul. Rynek 12c, 55-311 Kostomłoty oraz specjalne pojemniki do zbierania zużytych baterii w siedzibie Urzędu Gminy w Kostomłotach oraz Szkołach Podstawowych zlokalizowanych na terenie gminy Kostomłoty. 2. Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych polegać będzie na: 1) utrzymaniu pojemników znajdujących się w PSZOK w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym; 2) naprawie wszelkich szkód, powstałych z winy Wykonawcy, podczas wykonywania przedmiotu Zamówienia. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność wobec Zamawiającego i osób trzecich za szkody w mieniu i/lub zdrowiu osób trzecich powstałe w podczas wykonywania przedmiotu Zamówienia; 3) transporcie odpadów komunalnych (kod 20 03 01) do regionalnej instalacji przetwarzania odpadów komunalnych, zwanej dalej „Instalacją Komunalną”; 4) prowadzeniu punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych -PSZOK; 5) przeprowadzeniu w każdej miejscowości gminy, w częstotliwości nie rzadziej niż raz na pół roku zbiórki odpadów: zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, mebli, tekstyliów i innych odpadów wielkogabarytowych oraz zużytych opon pochodzących z pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t., bezpośrednio odbieranych od mieszkańców; 6) zagospodarowaniu odpadów komunalnych oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania. 3. Szczegółowy opis odnoszący się do przedmiotu zamówienia i wymagania dotyczące jego realizacji określone zostały w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ oraz w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 4 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung640960-2025
Interne KennungPIFZ.271.1.8.2025.MT
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34928480 Abfallcontainer und -körbe, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
LosLOT-0001
TitelOdbiór, transport oraz zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Kostomłoty