850673-2025 - Ergebnis
Dänemark – Technische Beratung und Konstruktionsberatung – Tekniske rådgiverydelser for AquaDjurs A/S
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelTekniske rådgiverydelser for AquaDjurs A/S
BeschreibungAquaDjurs A/S inviterer rådgivere til at byde på nærværende 4-årige rammeaftale, som indeholder 3 delaftaler. Der er option på forlængelse af de individuelle delaftaler i yderligere 2 x 2 år for hver delaftale. Delaftale 1 vedrører rådgivning i forbindelse med hydraulik og modellering. Ved delaftale 1 agter Ordregiver at prækvalificere 3 ansøgere og herefter at indgå delaftale med 1 rådgiver. Delaftale 2 vedrører rådgivning i forbindelse med byggemodning og anlægsarbejder på ledningsnet, herunder kloakseparering, bassiner og pumpestationer. Ved delaftale 2 agter Ordregiver at prækvalificere 7 ansøgere og herefter at indgå delaftaler med 5 rådgivere. Der vil herefter ske tildeling ved direkte tildeling og ved genåbning af konkurrencen (miniudbud). Delaftale 3 vedrører saneringsplaner, vandhåndteringsplaner, arbejde med tekniske løsningsforslag, myndighedstilladelser og redegørelser. Ved delaftale 3 agter Ordregiver at prækvalificere 5 ansøgere og herefter at indgå delaftaler med 3 rådgivere. Der vil herefter ske tildeling ved direkte tildeling og ved genåbning af konkurrencen (miniudbud).
Vorherige Bekanntmachung453999-2025
Interne Kennung525970
VerfahrensartNichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71310000 Technische Beratung und Konstruktionsberatung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71600000 Technische Tests, Analysen und Beratung
5. Los
LosLOT-0001
TitelDelaftale 1 - Hydraulik og modellering ifm. spildevand
BeschreibungDelaftale 1 vedrører rådgivning i forbindelse med hydraulik og modellering. Se Bilag 2A Ydelsesbeskrivelse – Delaftale 1 - Hydraulik og modellering ifm. spildevand. Estimeret værdi: 6.000.000 kr. ekskl. moms. Maksimal værdi: 8.000.000 kr. ekskl. moms.
Interne Kennung525972
Optionen
Beschreibung der OptionenDer er option på forlængelse af de individuelle delaftaler i yderligere 2 x 2 år for hver delaftale.
LosLOT-0002
TitelDelaftale 2 – Projektering af ledningsnet ifm. spildevand
BeschreibungDelaftale 2 vedrører rådgivning i forbindelse med byggemodning og anlægsarbejder på ledningsnet, herunder kloakseparering, bassiner og pumpestationer. Se Bilag 2B Ydelsesbeskrivelse – Delaftale 2 - Projektering af ledningsnet ifm. Spildevand. Estimeret værdi: 12.000.000 kr. ekskl. moms. Maksimal værdi: 16.000.000 kr. ekskl. moms.
Interne Kennung525973
LosLOT-0003
TitelDelaftale 3 – Teknisk planlægning og myndighedsarbejde
BeschreibungDelaftale 3 vedrører saneringsplaner, vandhåndteringsplaner, arbejde med tekniske løsningsforslag, myndighedstilladelser og redegørelser. Delaftale 3 vedrører spildevand. Se Bilag 2C Ydelsesbeskrivelse – Delaftale 3 - Teknisk planlægning og myndighedsarbejde. Estimeret værdi: 6.000.000 kr. ekskl. moms. Maksimal værdi: 8.000.000 kr. ekskl. moms.
Interne Kennung525974