2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Budowa dwóch instalacji fotowoltaicznych na SUW Zawada w Zielonej Górze”
Beschreibung: Przedmiotem niniejszego zamówienia jest, podzielona na dwa etapy realizacja budowy instalacji fotowoltaicznej na Stacji Uzdatniania Wody Zawada w Zielonej Górze, według dokumentacji projektowej: 1) Budowa instalacji fotowoltaicznej o mocy do 160 kW na Stacji Uzdatniania Wody Zawada w Zielonej Górze. Instalacja fotowoltaiczna przyłączona zostanie do istniejącej RG w istniejącym budynku stacji transformatorowej. Projektowana instalacja fotowoltaiczna ze względu na lokalizację oraz wielkość mocy przyłączeniowej, składać się będzie z następujących elementów: ogniwa fotowoltaiczne na konstrukcjach wsporczych w ilości 286 szt., falowniki o łącznej mocy znamionowej 150 kW w ilości 3 szt. instalacja elektryczna prądu stałego trójfazowa instalacja elektryczna prądu przemiennego 2) Budowa instalacji fotowoltaicznej o mocy do 560 kW wraz z magazynem energii o pojemności 1290 kWh na terenie Stacji Uzdatniania Wody Zawada w Zielonej Górze. Instalacja fotowoltaiczna przyłączona zostanie do istniejącej RG w istniejącym budynku stacji transformatorowej, poprzez projektowane złącze RN-W. Magazyn energii projektowany jest jako kontenerowa prefabrykowana konstrukcja składającą się z następujących elementów: • obudowa betonowa magazynu wraz z komorą transformatora, • fundament betonowy prefabrykowany, • rozdzielnice nN i DC, • przetwornica dwukierunkowa AC/DC, • system sterowania SPS-kontrol, • system gaszenia pożaru. • zasobnik energii, • transformator, • dach betonowy. Dane technologiczne stacji: • oświetlenie, • wentylacja grawitacyjna + mechaniczna, • klimatyzacja, • otwory wlotowe i wylotowe żaluzyjne umieszczone w ścianie tylnej, bocznej oraz drzwiach, • instalacja uziemiająca Projektowana instalacja fotowoltaiczna ze względu na lokalizację oraz wielkość mocy przyłączeniowej, składać się będzie z następujących elementów: • ogniwa fotowoltaiczne na konstrukcjach wsporczych w ilości 1014 szt., • falowniki o łącznej mocy znamionowej 500 kW w ilości 5 szt. • instalacja elektryczna prądu stałego • trójfazowa instalacja elektryczna prądu przemiennego 3) Opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie przebudowy instalacji zgodnie z Warunkami Przyłączenia – Etap II poprzez wykonanie przyłączy do sieci rozdzielni nN oraz przebudowy przyłączy energetycznych stacji SN GPZ Zawada: • opracowanie dokumentacji projektowej wraz z dokonaniem wszelkich niezbędnych uzgodnień, zgłoszeń, uzyskanie wszelkich wymaganych pozwoleń do realizacji i sporządzenia dokumentacji powykonawczej, Przebudowa instalacji zgodnie z Warunkami Przyłączenia – Etap II: • przedłużenie dwóch linii kablowych SN o ok 15 m z wprowadzeniem do przygotowanych pól zasilających, • przebudowa fragmentów dwóch linii napowietrznych na kablowe o długości ok 50m, likwidacja jednego słupa, • wymiana dwóch słupów na wibrowane z zabudowanymi odłącznikami, • wprowadzenie przebudowanych linii SN do przygotowanych pól zasilających Obie instalacje fotowoltaiczne mają za zadanie przetwarzać energię promieniowania słonecznego na energię elektryczną i po odpowiednim jej przetransformowaniu dostarczać do systemu elektroenergetycznego SUW Zawada. Instalacje te zostaną usytuowane na działkach o numerach ewidencyjnych 1210/1, 53/12 obręb 0057 sołectwo Zawada w Zielonej Górze. Grunty na których zlokalizowana będzie elektrownia fotowoltaiczna to Ba- tereny przemysłowe. Na działkach zlokalizowane są budynki obsługi technicznej, zbiorniki na wodę, urządzenia obsługi stacji uzdatniania wody oraz budynki obsługi biurowej. Na obszarze planowanego przedsięwzięcia nie występują obszary leśne. Teren objęty inwestycją nie leży w granicach obszaru górniczego. Działki nie znajdują się w obszarze Natura 2000, inwestycja nie będzie oddziaływać na taki obszar.
Interne Kennung: FENX/2.5/NFOŚiGW-31
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie prowadzone jest jako procedura otwarta zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych oraz zasadami opisanymi w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ). Zasady przygotowania i składania ofert, sposób porozumiewania się z wykonawcami, opis sposobu oceny ofert oraz wszystkie etapy procedury zostały szczegółowo określone w SWZ, udostępnionej na platformie e-Zamówienia pod adresem wskazanym w ogłoszeniu. Procedura w pełni odpowiada rozwiązaniom przewidzianym w dyrektywach dotyczących zamówień sektorowych.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09332000 Sonnenenergieanlage
5. Los
Los: LOT-0001