See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: EU-udbud 2025: Elevatorservice
Beschreibung: Udbuddet vedrører levering af elevatorservice til Faaborg-Midtfyn-, Langeland- og Nordfyns kommune.Udbuddet omfatter serviceeftersyn af elevatorer på de af udbuddet omfattede adresser. Adresserne fremgår af tilbudslisten (bilag 1).
Interne Kennung: 264882593
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som et offentligt EU-udbud, jf. Lov nr. 1564 af 15/12/2015 (Udbudsloven), hvilket betyder, at enhver der ikke er omfattet af udelukkelsesgrundene og som opfylder eventuelle betingelser, kan afgive tilbud.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50750000 Wartung von Aufzugsanlagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42416000 Aufzüge, Schrägaufzüge, Hebezeuge, Rolltreppen und Rollsteige
5. Los
Los: LOT-0000