852607-2025 - Vorankündigung – Direktvergabe
Dänemark – Medizinische Hausbehandlung – Profylaksebekendtgørelse på levering af medicinhåndteringsløsning samt app påmindelse
Freiwillige Ex-ante-Transparenzbekanntmachung
Dienstleistungen - Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelProfylaksebekendtgørelse på levering af medicinhåndteringsløsning samt app påmindelse
BeschreibungStruer kommune ønsker en totalløsning inden for medicinteknologi, hvor medicinhåndteringen (administration og dispensering) håndteres af leverandøren samt at leverandøren har et understøttende IT system (SW) og en medicindispenser (HW), der har integration til vores EOJ system og kan hente og sende medicininformation imellem EOJ og leverandørens IT platform, desuden ønsker vi også at logistik, lager og vagtcentral er en del af løsningen.Kontrakten vil blive indgået efter 10 dages stand-still, regnet fra d. 19. december 2025 med opstart 1. februar 2026.
Interne Kennung270697733
VerfahrensartVerhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85141210 Medizinische Hausbehandlung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte, 33195000 Patienten-Fernüberwachungssystem, 48814200 Patientenverwaltungssystem, 48900000 Diverse Softwarepakete und Computersysteme
5. Los
LosLOT-0000