852750-2025 - Ergebnis
Dänemark – Versicherungen – Forsikringsaftaler for Gentofte Kommune
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen - Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelForsikringsaftaler for Gentofte Kommune
BeschreibungGentofte Kommune udbyder hermed sin forsikringsportefølje i EU-udbud. Kommunens forsikringsaftaler udløber ved udgangen af 2025. Derfor udbydes kommunens samlede forsikringsportefølje i offentlig udbud med henblik på indgåelse af forsikringsaftaler med ikrafttræden pr. 1. januar 2026. Forsikringsaftalerne udbydes i henhold til udbudsloven, som et offentligt udbud jf. udbudslovens afsnit II jf. LBK nr. 10 af 06/01/2023 med senere ændringer. Factor Insurance Brokers A/S udbeder sig, på vegne af Gentofte Kommune, tilbud på kommunens forsikringer i henhold til nærværende udbudsmateriale.
Vorherige Bekanntmachung389250-2025
Interne Kennung508717
VerfahrensartOffenes Verfahren
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen, 66515100 Feuerversicherungen, 66515410 Geldverlustversicherungen, 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen, 66514120 See-, Luftfahrt- und sonstige Transportversicherungen, 66515200 Vermögensversicherungen, 66512000 Unfall- und Krankenversicherungen, 66512100 Unfallversicherungen, 66513200 Bauwesenversicherungen
5. Los
LosLOT-0001
TitelDelaftale 1: Bygnings-, løsøre- og entrepriseforsikring
BeschreibungDer henvises til kravspecifikationen.
Interne Kennung509078
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66513200 Bauwesenversicherungen, 66515100 Feuerversicherungen, 66515200 Vermögensversicherungen
LosLOT-0002
TitelDelaftale 2: Motorkøretøjsforsikring
Interne Kennung509190
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen, 66515100 Feuerversicherungen, 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen
LosLOT-0003
TitelDelaftale 3: Erhvervs- og produktansvarsforsikring
Interne Kennung509210
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66516000 Haftpflichtversicherungen
LosLOT-0004
TitelDelaftale 4: Kriminalitetsforsikring
Interne Kennung509211
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66515410 Geldverlustversicherungen
LosLOT-0005
TitelDelaftale 5: Ledelsesansvarsforsikring
Interne Kennung509212
LosLOT-0006
TitelDelaftale 6: Erhvervsrejseforsikring
Interne Kennung509213
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66512000 Unfall- und Krankenversicherungen
LosLOT-0007
TitelDelaftale 7: Kollektiv ulykkesforsikring
Interne Kennung509214
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66512100 Unfallversicherungen
LosLOT-0008
TitelDelaftale 8: Arbejdsskadeforsikring
Interne Kennung509215
LosLOT-0009
TitelDelaftale 9: Lystfartøjsforsikring
Interne Kennung509216
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66514120 See-, Luftfahrt- und sonstige Transportversicherungen