2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Dostawa energii elektrycznej dla Zakładu Usług Wodnych we Wschowie Sp. z o.o. na okres od 01.01.2026 r. do 31.12.2027 r.”
Beschreibung: 1. Przedmiotem niniejszego postępowania jest dostawa energii elektrycznej wraz z usługą POB dla odkupu energii wyprodukowanej w oze i oddanej do sieci dystrybucyjnej do obiektów (punktów poboru energii, dalej również PPE) wymienionych w załączniku nr 1 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia: 1.1. dostawa energii elektrycznej na okres od 01.01.2026 r. do 31.12.2027 r. – w wysokości 4 410 154 kWh (zakup energii) oraz 501 842 kWh (roczna ilość energii oddawana do sieci), do PPE podanych w załączniku nr 1 do SWZ, 2. Dodatkowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia 2.1. Odnawialne źródła energii (oze): a) zamawiający posiada PPE z zainstalowanymi źródłami oze instalacjami fotowoltaicznymi (PV) – mikroinstalacje do 50 kWp/p. b) zawarcie umów na PPE z oze: - na zasadzie wytworzenia (odsprzedaży) energii wyprodukowanej w oze i oddanej do sieci, - wg projektu umowy zaproponowanego przez wykonawcę, po zatwierdzeniu jego zapisów przez zamawiającego, - koszt usługi bilansowania handlowego wliczony jest w cenę odsprzedaży przez zamawiającego energii wyprodukowanej w oze i oddanej do sieci. Podmiotem bilansującym jest wykonawca, - wartość odsprzedaży energii elektrycznej wyprodukowanej w oze i oddanej do sieci wyliczona zostanie wg wzoru: W = E * (CTGE *60%) W - należność netto za sprzedaną energię elektryczną w danym Okresie Rozliczeniowym [zł]; E - ilość energii elektrycznej sprzedanej przez Sprzedającego dla Kupującego w danym Okresie Rozliczeniowym [MWh lub kWh]; CTGE - cena wyliczona na podstawie średniej arytmetycznej wszystkich cen Fixingu I notowanych na Rynku Dnia Następnego prowadzonym przez Towarową Giełdę Energii S.A. w danym Okresie Rozliczeniowym [zł/MWh lub zł/kWh). - na czas oznaczony, do dnia obowiązywania umowy sprzedaży energii zawartej na podstawie niniejszego postępowania, umowa nie wymaga wypowiedzenia, - warunkiem zawarcia umowy sprzedaży energii elektrycznej wynikającej z przedmiotowego postępowania jest zawarcie umowy na odsprzedaż energii wyprodukowanej w oze i oddanej do sieci, - zawierana jest zgodnie z przepisami ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny i nie stanowi przedmiotu niniejszego postępowania, - informacja o oze podana jest w załączniku nr 1 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia dla każdego z ppe osobno. 3. Zapotrzebowanie energii elektrycznej podane w ust. 4.1. SWZ jest zamówieniem podstawowym. W toku realizacji zamówienia Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia maksymalnie o 20% lub zwiększenia maksymalnie o 20% ilości energii wskazanej w ust. 4.1 powyżej. Zwiększenie wartości zamówienia nastąpi na zasadzie prawa opcji. Szczegółowa informacja zawarta jest w projekcie umowy załącznik nr 2 do SWZ. 4. Szczegółowy zakres zamówienia został określony w załączniku nr 1 do SWZ, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia określone zostały w Projektowanych załącznik nr 2 do SWZ. 5. Dostawa energii elektrycznej odbywać się będzie na warunkach określonych przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. – Prawo energetyczne oraz zgodnie z wydanymi do tej ustawy przepisami wykonawczymi w szczególności ze standardami jakości obsługi odbiorców określonymi w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 29 listopada 2022 r. w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną. Parametry jakościowe energii elektrycznej w części dystrybucyjnej reguluje Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z 22 marca 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego. 6. Usługi dystrybucyjne będą świadczone na podstawie odrębnej umowy zawartej przez zamawiającego z właściwym Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (zwany OSD) – dane OSD zawarte są w załączniku nr 1 do SWZ. Sprzedawcą rezerwowym jest: Enea S.A., 7. Wymagania (obowiązki) stawiane wykonawcy, opisane zostały w projektowanych postanowieniach umowy sprzedaży stanowiących Załącznik nr 2 do SWZ. Pełna informacja zawarta jest w SWZ w Rozdziale 4.
Vorherige Bekanntmachung: 669555-2025
Interne Kennung: 1/ZP/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09000000 Mineralölerzeugnisse, Brennstoff, Elektrizität und andere Energiequellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie, 09310000 Elektrizität
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W toku realizacji zamówienia Zamawiający zastrzega sobie prawo zwiększenia wielkości zamówienia do 20% względem podstawowej ilości energii elektrycznej. Zwiększenie wartości zamówienia nastąpi na zasadzie prawa opcji. Szczegółowa informacja zawarta jest w projekcie umowy (załącznik nr 2 do SWZ).