See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Przetarg nieograniczony na kompleksową dostawę energii elektrycznej obejmującą sprzedaż energii elektrycznej oraz świadczenie usługi dystrybucji energii elektrycznej (...)
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej obejmująca sprzedaż energii elektrycznej oraz świadczenie usługi dystrybucji energii elektrycznej na potrzeby budynków i obiektów Gminy Nakło nad Notecią oraz jej jednostek organizacyjnych a także Muzeum Ziemi Krajeńskiej, Nakielskiego Ośrodka Kultury, Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Nakielskiego Sportu Sp. z o.o. i oświetlenia dróg i placów. 2. Wykonawca będzie dostarczał energię elektryczną spełniającą standardy techniczne zgodnie z zapisami ustawy Prawo energetyczne oraz rozporządzeniami wykonawczymi do tej ustawy i Polskimi Normami. 3. Łączne szacunkowe zapotrzebowanie na kompleksową dostawę energii elektrycznej w okresie realizacji zamówienia wynosi: 3100 MWh. 4. Wskazana powyżej wielkość zapotrzebowania na energię elektryczną jest wielkością szacunkową oszacowaną dla każdego z punktów poboru energii elektrycznej z należytą starannością w oparciu o dotychczasowe zużycie energii elektrycznej. Powyższe nie odzwierciedla realnego wykorzystania energii elektrycznej w czasie trwania umowy i w żadnym razie nie może być podstawą jakichkolwiek roszczeń ze strony Wykonawcy. Wynagrodzenie Wykonawcy będzie obliczane według cen jednostkowych i opłat określonych w ofercie i rzeczywistego zużycia energii elektrycznej w poszczególnych punktach poboru. Zamawiający gwarantuje zakup energii na poziomie minimum 50% w/w zapotrzebowania. 5. Wykonawca winien uwzględnić wahanie poboru energii elektrycznej na poziomie ±15% łącznie dla całego wolumenu. Z tego tytułu Wykonawca nie może wnosić żadnych dodatkowych roszczeń. Wskazaną tolerancję dotyczącą zwiększenia wolumenu będącego przedmiotem zamówienia należy rozumieć jako prawo opcji w rozumieniu zapisów art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych. Wynagrodzenie w tym zakresie będzie obliczane wg stawek określonych w złożonej ofercie. 6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w Załączniku nr 1a – szczegółowy formularz cenowy dla budynków i obiektów, 1b – szczegółowy formularz cenowy dla oświetlenia dróg i placów i 1c – wykaz dróg i placów do SWZ. Określone w załączniku ilości zapotrzebowania na energię elektryczną są wartościami szacunkowymi co nie odzwierciedla realnego bądź deklarowanego wykorzystania energii elektrycznej w czasie trwania umowy. 7. Rozliczenia za energię elektryczną odbywać się będą na podstawie rzeczywistych bieżących wskazań układów pomiarowo-rozliczeniowych wg cen i stawek opłat zawartych w ofercie Wykonawcy. 8. Dostawa energii elektrycznej i świadczenie usług dystrybucji odbywać się będzie na warunkach określonych w ustawie z dnia 10 kwietnia 1997 r. – Prawo energetyczne oraz przepisach wykonawczych do tej ustawy, w szczególności Rozporządzenia Ministra Energii z dnia 6 marca 2019r. w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną, taryfie dla usług dystrybucji energii elektrycznej właściwego Operatora Systemu Dystrybucyjnego (Taryfie OSD), Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej (IRiESD) właściwego Operatora Systemu Dystrybucyjnego tj. Enea Operator Sp. z o.o. oraz ogólnie obowiązujących przepisach prawnych. 9. Zamawiający jest przyłączony do sieci dystrybutora Enea Operator Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu ul. Strzeszyńska 58, 60-479 Poznań. 10. Wykonawca zobowiązany będzie do pełnienia funkcji podmiotu odpowiedzialnego za bilansowanie handlowe. Wszelkie koszty związane z dokonaniem bilansowania zostaną uwzględnione w cenie energii elektrycznej. 11. Zakupiona energia elektryczna będzie zużywana w czasie rzeczywistym, nie występują koszty związane z cyklem życia produktu. Nie występują również żadne dodatkowe koszty związane ze zużyciem energii elektrycznej. 12. Fakturowanie odbywać się będzie na podstawie bieżących wskazań układów pomiarowo-rozliczeniowych za dostawę energii elektrycznej i usługę dystrybucji zgodnie z ofertą Wykonawcy. Okresy rozliczeniowe będą tożsame z okresami rozliczeniowymi OSD. 13. Ewentualny obowiązek wypowiedzenia aktualnych umów sprzedaży energii elektrycznej i/lub dystrybucji energii elektrycznej leży po stronie Wykonawcy. 14. Zamawiający udzieli Wykonawcy pełnomocnictwa w zakresie przeprowadzenia procedury zmiany sprzedawcy i wypowiedzenia stosownych umów.
Interne Kennung: ZP.271.31.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09310000 Elektrizität, 65300000 Stromversorgungsunternehmen und zugehörige Dienste, 65310000 Stromversorgung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: kompleksowa dostawa energii elektrycznej obejmująca sprzedaż energii elektrycznej oraz świadczenie usługi dystrybucji energii elektrycznej na potrzeby budynków i obiektów Gminy Nakło nad Notecią, jej jednostek organizacyjnych oraz oświetlenia drogowego.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia zgodnie z art. 441 ustawy Prawo Zamówień Publicznych. Wykonawca winien uwzględnić wahanie poboru energii elektrycznej na poziomie ±15% łącznie dla całego wolumenu. Z tego tytułu Wykonawca nie może wnosić żadnych dodatkowych roszczeń. Wskazaną tolerancję dotyczącą zwiększenia wolumenu będącego przedmiotem zamówienia należy rozumieć jako prawo opcji w rozumieniu zapisów art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych. Wynagrodzenie w tym zakresie będzie obliczane wg stawek określonych w złożonej ofercie. Skorzystanie z prawa opcji nie wymaga wprowadzenia aneksu do umowy i możliwe będzie w okresie obowiązywania zawartej umowy.