85380-2026 - Ergebnis
Polen – Kreditgewährung – Udzielenie kredytu długoterminowego w kwocie 5 000 000,00 zł
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdzielenie kredytu długoterminowego w kwocie 5 000 000,00 zł
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest Udzielenie kredytu długoterminowego w kwocie 5 000 000,00 zł o następującej charakterystyce: a) zabezpieczenie spłaty kredytu stanowić będzie wyłącznie weksel in blanco wraz z deklaracją wekslową, z kontrasygnatą Skarbnika Gminy na tych dokumentach, b) kredyt będzie uruchomiony na pisemną dyspozycję kredytobiorcy, w formie przelewu, w transzach, na wskazany rachunek bankowy w terminie od dnia podpisania umowy do dnia 31.12.2025 r., c) Zamawiający zastrzega sobie prawo niewykorzystania pełnej kwoty kredytu, d) dopuszcza się możliwość zmiany wysokości i terminu uruchomienia kredytu. O wysokości i terminie wypłaty danej transzy kredytu Zamawiający poinformuje Wykonawcę na 3 dni przed wypłatą kredytu, e) spłata kapitału w złotych polskich będzie następowała w terminach kwartalnych określonych w załączniku nr 6 do SWZ (dokument pn. „Harmonogram spłat kredytu do opinii”, a następnie umowy, f) Zamawiający zastrzega sobie możliwość wcześniejszej spłaty kapitału lub raty kapitału, bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów z tego tytułu, g) okres naliczenia odsetek od kredytu będzie wprost proporcjonalny do rzeczywistego czasu kredytowania, h) dopuszcza się przesunięcia spłaty kredytu lub rat kredytu przy uprzednim pisemnym informowaniu Wykonawcy i uzyskaniu zgody Banku, i) spłata odsetek będzie następowała w terminach kwartalnych określonych w załączniku do umowy od kwoty faktycznie wykorzystanego kredytu. Wykonawca nie będzie pobierać żadnych dodatkowych opłat i prowizji z tytułu udzielenia i obsługi kredytu poza opłatami określonymi w przedmiocie zamówienia. Pierwsza wpłata odsetek nastąpi w miesiącu udzielenia kredytu. Wykonawca zobowiązany będzie do informowania zamawiającego z 10 dniowym (dni kalendarzowe) wyprzedzeniem o wysokości odsetek. Przy obliczaniu odsetek przyjmuje się że rok ma 365 dni, a miesiąc i kwartał rzeczywistą liczbę dni kalendarzowych. Kredyt spłacany będzie: w ratach kwartalnych przez okres od 31.03.2026 r. do 31.12.2035 r. Jeżeli data spłaty kredytu lub odsetek przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, uważa się, że termin został zachowany, jeżeli spłata nastąpiła w pierwszym dniu roboczym po terminie określonym w umowie. Zamawiający zastrzega sobie prawo do wcześniejszej spłaty kredytu bez pobierania przez Bank oprocentowania za okres po spłacie kredytu, bądź dodatkowych opłat. Zamawiający zastrzega sobie możliwość niewykorzystania pełnej kwoty kredytu bez dodatkowych kosztów, j) do obliczenia oprocentowania kredytu należy przyjąć datę uruchomienia kredytu jako 30-12-2025 r. (lub w terminie do 7 dni od dnia zawarcia umowy w przypadku późniejszego zawarcia umowy), aktualną stawkę WIBOR 3M z dnia 30.09.2025 r. + stałą marżę banku. Przyjęta data uruchomienia kredytu oraz stawka WIBOR 3M z dnia 30.09.2025 r. będzie służyła jedynie do porównania złożonych ofert. Oprocentowanie kredytu oparte będzie na zmiennej rocznej stopie procentowej składającej się z sumy: - stałej w okresie kredytowania marży banku, - zmiennej w okresie kredytowania stawki oprocentowania określonej dla trzymiesięcznych depozytów bankowych WIBOR 3M – notowanej na ostatni dzień roboczy kwartału poprzedzającego rozpoczęcie kolejnego kwartalnego okresu obrachunkowego, k) koszty obsługi kredytu (cenę ofertową Co) stanowią: • oprocentowanie kredytu złotówkowego Ko - będzie liczone wg stopy zmiennej w stosunku rocznym opartym na stawce WIBOR-3M, powiększony o marżę (Mz) wykonawcy, stałą w okresie kredytowania - obowiązywania umowy. Stawka WIBOR-3M będzie ustalana w oparciu o depozyty złotowe na rynku międzybankowym na podstawie notowania z ostatniego dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc podpisania umowy na udzielenie kredytu i będzie ulegała zmianom co trzy miesiące. Dniem zmiany stopy procentowej będzie pierwszy dzień każdego kolejnego kwartału. Odsetki od kredytu naliczone będą tylko od aktualnego rzeczywistego zadłużenia. Liczba bazowa dni w roku 365. Odsetki od kredytu naliczane będą od faktycznie wykorzystanej kwoty kredytu. Jeżeli data spłaty kredytu i/lub odsetek przypada na dzień ustawowo wolny od pracy uważa się, iż termin został dotrzymany, jeżeli spłata nastąpiła w pierwszym dniu roboczym po terminie określonym w harmonogramie spłat. Oprocentowanie kredytu będzie naliczone tylko od kwoty faktycznego zadłużenia. Wykonawca nie będzie pobierać opłat i prowizji bankowej od zaangażowania kredytu, tj. salda niewykorzystanej części kredytu, • suma opłat Wo z tytułu wpłat kolejnych rat kapitałowych i odsetkowych na konto banku – wykonawcy, • umowę kredytową przygotuje Wykonawca z uwzględnieniem powyższych punktów oraz istotnych dla stron postanowień, o których mowa w załączniku do SWZ, l) Zamawiający wyraża zgodę na zawarcie umowy o kredyt, na wzorze wybranego Wykonawcy przy spełnieniu łącznie poniższych warunków: • wzór umowy podlegać będzie akceptacji Zamawiającego, zaś treść umowy nie może być sprzeczna z treścią SWZ, • we wzorze umowy wybranego Wykonawcy muszą się znaleźć zapisy § 5 Załącznika nr 7 do SWZ – Projektowane postanowienia umowne (dot. zmian przedmiotowej umowy). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa: Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego stanowią załącznik nr 7.
Vorherige Bekanntmachung805362-2025
Interne KennungBGK.IX.271.1.20.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Zamawiający prowadzi postępowanie z zastosowaniem art. 139 Pzp, w związku z czym najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych 3. Zamawiający nie stawia wymogu w zakresie zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonywujących czynności w zakresie realizacji zamówienia. 4. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8 Pzp. 5. Zamawiający nie przewiduje określania w opisie przedmiotu zamówienia wymagań związanych z realizacją zamówienia, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 Pzp 6. Zamawiający nie przewiduje możliwości skorzystania z opcji. 7. Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium 8. Zamawiający nie żąda wniesienia zabezpieczania należytego wykonania umowy 9. Zamawiający nie przewiduje rozliczenia w walutach obcych 10. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu 11. Wszelkie kwestie nieujęte w SWZ reguluje ustawa Pzp
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest Udzielenie kredytu długoterminowego w kwocie 5 000 000,00 zł o następującej charakterystyce: a) zabezpieczenie spłaty kredytu stanowić będzie wyłącznie weksel in blanco wraz z deklaracją wekslową, z kontrasygnatą Skarbnika Gminy na tych dokumentach, b) kredyt będzie uruchomiony na pisemną dyspozycję kredytobiorcy, w formie przelewu, w transzach, na wskazany rachunek bankowy w terminie od dnia zawarcia umowy do dnia 30.06.2026 r., c) Zamawiający zastrzega sobie prawo niewykorzystania pełnej kwoty kredytu, d) dopuszcza się możliwość zmiany wysokości i terminu uruchomienia kredytu. O wysokości i terminie wypłaty danej transzy kredytu Zamawiający poinformuje Wykonawcę na 3 dni przed wypłatą kredytu, e) spłata kapitału w złotych polskich będzie następowała w terminach kwartalnych określonych w załączniku nr 6 do SWZ (dokument pn. „Harmonogram spłat kredytu do opinii”, a następnie umowy, f) Zamawiający zastrzega sobie możliwość wcześniejszej spłaty kapitału lub raty kapitału, bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów z tego tytułu, g) okres naliczenia odsetek od kredytu będzie wprost proporcjonalny do rzeczywistego czasu kredytowania, h) dopuszcza się przesunięcia spłaty kredytu lub rat kredytu przy uprzednim pisemnym informowaniu Wykonawcy i uzyskaniu zgody Banku, i) spłata odsetek będzie następowała w terminach kwartalnych określonych w załączniku do umowy od kwoty faktycznie wykorzystanego kredytu. Wykonawca nie będzie pobierać żadnych dodatkowych opłat i prowizji z tytułu udzielenia i obsługi kredytu poza opłatami określonymi w przedmiocie zamówienia. Pierwsza wpłata odsetek nastąpi w miesiącu udzielenia kredytu. Wykonawca zobowiązany będzie do informowania zamawiającego z 10 dniowym (dni kalendarzowe) wyprzedzeniem o wysokości odsetek. Przy obliczaniu odsetek przyjmuje się że rok ma 365 dni, a miesiąc i kwartał rzeczywistą liczbę dni kalendarzowych. Kredyt spłacany będzie: w ratach kwartalnych przez okres od 31.03.2026 r. do 31.12.2035 r. Jeżeli data spłaty kredytu lub odsetek przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, uważa się, że termin został zachowany, jeżeli spłata nastąpiła w pierwszym dniu roboczym po terminie określonym w umowie. Zamawiający zastrzega sobie prawo do wcześniejszej spłaty kredytu bez pobierania przez Bank oprocentowania za okres po spłacie kredytu, bądź dodatkowych opłat. Zamawiający zastrzega sobie możliwość niewykorzystania pełnej kwoty kredytu bez dodatkowych kosztów, j) do obliczenia oprocentowania kredytu należy przyjąć datę uruchomienia kredytu jako 30-12-2025 r. (lub w terminie do 7 dni od dnia zawarcia umowy w przypadku późniejszego zawarcia umowy), aktualną stawkę WIBOR 3M z dnia 30.09.2025 r. + stałą marżę banku. Przyjęta data uruchomienia kredytu oraz stawka WIBOR 3M z dnia 30.09.2025 r. będzie służyła jedynie do porównania złożonych ofert. Oprocentowanie kredytu oparte będzie na zmiennej rocznej stopie procentowej składającej się z sumy: - stałej w okresie kredytowania marży banku, - zmiennej w okresie kredytowania stawki oprocentowania określonej dla trzymiesięcznych depozytów bankowych WIBOR 3M – notowanej na ostatni dzień roboczy kwartału poprzedzającego rozpoczęcie kolejnego kwartalnego okresu obrachunkowego, k) koszty obsługi kredytu (cenę ofertową Co) stanowią: • oprocentowanie kredytu złotówkowego Ko - będzie liczone wg stopy zmiennej w stosunku rocznym opartym na stawce WIBOR-3M, powiększony o marżę (Mz) wykonawcy, stałą w okresie kredytowania - obowiązywania umowy. Stawka WIBOR-3M będzie ustalana w oparciu o depozyty złotowe na rynku międzybankowym na podstawie notowania z ostatniego dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc podpisania umowy na udzielenie kredytu i będzie ulegała zmianom co trzy miesiące. Dniem zmiany stopy procentowej będzie pierwszy dzień każdego kolejnego kwartału. Odsetki od kredytu naliczone będą tylko od aktualnego rzeczywistego zadłużenia. Liczba bazowa dni w roku 365. Odsetki od kredytu naliczane będą od faktycznie wykorzystanej kwoty kredytu. Jeżeli data spłaty kredytu i/lub odsetek przypada na dzień ustawowo wolny od pracy uważa się, iż termin został dotrzymany, jeżeli spłata nastąpiła w pierwszym dniu roboczym po terminie określonym w harmonogramie spłat. Oprocentowanie kredytu będzie naliczone tylko od kwoty faktycznego zadłużenia. Wykonawca nie będzie pobierać opłat i prowizji bankowej od zaangażowania kredytu, tj. salda niewykorzystanej części kredytu, • suma opłat Wo z tytułu wpłat kolejnych rat kapitałowych i odsetkowych na konto banku – wykonawcy, • umowę kredytową przygotuje Wykonawca z uwzględnieniem powyższych punktów oraz istotnych dla stron postanowień, o których mowa w załączniku do SWZ, l) Zamawiający wyraża zgodę na zawarcie umowy o kredyt, na wzorze wybranego Wykonawcy przy spełnieniu łącznie poniższych warunków: • wzór umowy podlegać będzie akceptacji Zamawiającego, zaś treść umowy nie może być sprzeczna z treścią SWZ, • we wzorze umowy wybranego Wykonawcy muszą się znaleźć zapisy § 5 Załącznika nr 7 do SWZ – Projektowane postanowienia umowne (dot. zmian przedmiotowej umowy). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa: Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego stanowią załącznik nr 7.