853931-2025 - Wettbewerb
Polen – Landwirtschaftsmaschinen – Zakup oprogramowania, nowych maszyn i urządzeń wyposażonych w rozwiązania rolnictwa 4.0 w celu realizacji działań dydaktycznych zgodnych z podstawa programową dla zawodów: technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik rolnik oraz technik agrobiznesu w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Żarnowcu
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup oprogramowania, nowych maszyn i urządzeń wyposażonych w rozwiązania rolnictwa 4.0 w celu realizacji działań dydaktycznych zgodnych z podstawa programową dla zawodów: technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik rolnik oraz technik agrobiznesu w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Żarnowcu
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest zakup doposażenia bazy dydaktycznej do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Żarnowcu w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności na unowocześnienie bazy dydaktycznej i demonstracyjnej na potrzeby edukacji w zakresie rolnictwa 4.0, w ramach inwestycji A1.4.1. Inwestycje na rzecz dywersyfikacji i skracania dostaw produktów rolnych i spożywczych oraz budowy odporności pod-miotów uczestniczących w łańcuchu według poniższego podziału: Zadanie częściowe nr 1: Dostawa ciągnika rolniczego i maszyn rolniczych dla ZSCKR w Żarnowcu. Zadanie częściowe nr 2: Dostawa dronów rolniczych dla ZSCKR w Żarnowcu. Zadanie częściowe nr 3: Dostawa systemu zarządzania gospodarstwem dla ZSCKR w Żarnowcu. Zadanie częściowe nr 4: Dostawa autonomicznego robota polowego wraz z dodatkowym wyposażeniem dla ZSCKR w Żarnowcu. Zadanie częściowe nr 5: Dostawa stacji pogodowej dla ZSCKR w Żarnowcu Zadanie częściowe nr 6: Dostawa komputera przenośnego dla ZSCKR w Żarnowcu Zadanie częściowe nr 7: Dostawa komputera diagnostycznego dla ZSCKR w Żarnowcu. Zadanie częściowe nr 8: Dostawa doposażenia do platformy jeżdżącej LeoRover będącej na wyposażeniu ZSCKR w Żarnowcu
Interne KennungZSR.KG.RK-271-005/25
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Zgodnie z wymogami ustawy PZP, komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między Zamawiającym a Wykonawcą, z uwzględnieniem wyjątków określonych w ustawie PZP, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. 2. Złożenie oferty odbywa się na zasadach określonych w rozdziale XVI SWZ. 3. W przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiają-cym, a Wykonawcami odbywa się elektronicznie wyłącznie poprzez platformę zakupową pod adresem https://platformazakupowa.pl/pn/zsrzarnowiec 4. Osobami uprawnionymi przez Zamawiającego do kontaktu z Wykonawcami są: 4.1. Michał Pękala – wyjaśnienia w sprawie procedury przetargowej - w godzinach: poniedziałek – piątek: 8:00 - 15:00: tel. 783-501-212; 5. Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzi się w języku polskim. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski. 6. Zamawiający lub Wykonawca przekazują oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, a każda ze stron na żądanie drugiej strony niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania. W przypadku braku potwierdzenia otrzymania korespondencji wysłanej przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, Zamawiający dysponując potwierdzeniem wysłania, przyjmuje, że korespondencja została odebrana przez Wykonawcę. 7. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia lub informacje, które wpłyną do Zamawiającego, uważa się za dokumenty złożone w terminie, jeśli ich czytelna treść dotrze do Zamawiającego przed upływem tego terminu. Za datę wpływu oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich złożenia/wysłania na platformie zakupowej 8. Zamawiający nie przewiduje komunikowania się z Wykonawcami w inny sposób jak wyłącz-nie elektronicznie poprzez platformę zakupową pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/zsrzarnowiec za wyjątkiem wystąpienia awarii systemu teleinformatycznego (Platformy zakupowej) potwierdzonej oficjalnym komunikatem dostawcy systemu, która spowoduje brak możliwości komunikacji. W takim przypadku Zamawiający dopuszcza możliwość komunikacji elektronicznej za pośrednictwem poczty elektronicznej. 9.Zalecenia Zamawiającego dot. plików wykorzystywanych przez Wykonawców For-maty plików wykorzystywanych przez wykonawców powinny być zgodne z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 21 maja 2024 roku w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany in-formacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych: 1) Zamawiający rekomenduje wykorzystanie formatów: .pdf .doc .xls .jpg (.jpeg) ze szczególnym wskazaniem na .pdf. 2) W celu ewentualnej kompresji danych Zamawiający rekomenduje wykorzysta-nie jednego z formatów: a) .zip b) .7z 3) Wśród formatów powszechnych a NIE występujących w rozporządzeniu wy-stępują: .rar, .gif, .bmp, .numbers, .pages. Dokumenty złożone w takich plikach zostaną uznane za złożone nieskutecznie. 4) Zamawiający zwraca uwagę na ograniczenia wielkości plików podpisywanych profilem zaufanym, który wynosi max 10MB, oraz na ograniczenie wielkości plików podpisywanych w aplikacji eDoApp służącej do składania podpisu oso-bistego, który wynosi max 5MB. 5) Ze względu na niskie ryzyko naruszenia integralności pliku oraz łatwiejszą we-ryfikację podpisu, zamawiający zaleca, w miarę możliwości, przekonwertowa-nie plików składających się na ofertę na format .pdf i opatrzenie ich podpisem kwalifikowanym PAdES. 6) Pliki w innych formatach niż PDF zaleca się opatrzyć zewnętrznym podpisem XAdES. Wykonawca powinien pamiętać, aby plik z podpisem przekazywać łącznie z dokumentem podpisywanym. 7) Zamawiający zaleca aby w przypadku podpisywania pliku przez kilka osób, stosować podpisy tego samego rodzaju. Podpisywanie różnymi rodzajami podpisów np. osobistym i kwalifikowanym może doprowadzić do problemów w weryfikacji plików. 8) Zamawiający zaleca, aby Wykonawca z odpowiednim wyprzedzeniem przetestował możliwość prawidłowego wykorzystania wybranej metody podpisania plików oferty. 9) Zaleca się, aby komunikacja z wykonawcami odbywała się tylko na Platformie za pośrednictwem formularza “Wyślij wiadomość do zamawiającego”, nie za pośrednictwem adresu email. 10) Ofertę należy przygotować z należytą starannością dla podmiotu ubiegającego się o udzielenie zamówienia publicznego i zachowaniem odpowiedniego od-stępu czasu do zakończenia przyjmowania ofert/wniosków. Sugerujemy złoże-nie oferty na 24 godziny przed terminem składania ofert/wniosków. 11) Podczas podpisywania plików zaleca się stosowanie algorytmu skrótu SHA2 zamiast SHA1. 12) Jeśli wykonawca pakuje dokumenty np. w plik ZIP zalecamy wcześniejsze podpisanie każdego ze skompresowanych plików. 13) Zamawiający rekomenduje wykorzystanie podpisu z kwalifikowanym znacznikiem czasu 10. Zamawiający zaleca aby nie wprowadzać jakichkolwiek zmian w plikach po podpisaniu ich podpisem kwalifikowanym. Może to skutkować naruszeniem integralności plików co równo-ważne będzie z koniecznością odrzucenia oferty w postępowaniu 11. Wykonawca jako podmiot profesjonalny ma obowiązek sprawdzania komunikatów i wiadomości przesłanych przez zamawiającego bezpośrednio na platformie.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 16000000 Landwirtschaftsmaschinen
5. Los
LosLOT-0001
TitelZadanie częściowe nr 1: Dostawa ciągnika rolniczego i maszyn rolniczych dla ZSCKR w Żarnowcu
BeschreibungZadanie częściowe nr 1: Dostawa ciągnika rolniczego i maszyn rolniczych dla ZSCKR w Żarnowcu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 1a do SWZ.
Interne KennungZadanie częściowe nr 1: Dostawa ciągnika rolniczego i maszyn rolniczych dla ZSCKR w Żarnowcu
Zusätzliche Einstufung (cpv): 16600000 Maschinen für besondere land- oder forstwirtschaftliche Zwecke, 16700000 Traktoren, 16710000 Landwirtschaftliche Geh-Schlepper
LosLOT-0002
TitelZadanie częściowe nr 2: Dostawa dronów rolniczych dla ZSCKR w Żarnowcu
BeschreibungZadanie częściowe nr 2: Dostawa dronów rolniczych dla ZSCKR w Żarnowcu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 1b do SWZ
Interne KennungZadanie częściowe nr 2: Dostawa dronów rolniczych dla ZSCKR w Żarnowcu
Zusätzliche Einstufung (cpv): 16600000 Maschinen für besondere land- oder forstwirtschaftliche Zwecke, 34711200 Unbemannte Luftfahrzeuge, 35613000 Unbemannte Flugkörper
LosLOT-0003
TitelZadanie częściowe nr 3: Dostawa systemu zarządzania gospodarstwem dla ZSCKR w Żarnowcu
BeschreibungZadanie częściowe nr 3: Dostawa systemu zarządzania gospodarstwem dla ZSCKR w Żarnowcu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 1c do SWZ
Interne KennungZadanie częściowe nr 3: Dostawa systemu zarządzania gospodarstwem dla ZSCKR w Żarnowcu
Zusätzliche Einstufung (cpv): 16600000 Maschinen für besondere land- oder forstwirtschaftliche Zwecke
LosLOT-0004
TitelZadanie częściowe nr 4: Dostawa autonomicznego robota polowego wraz z dodatkowym wyposażeniem dla ZSCKR w Żarnowcu
BeschreibungZadanie częściowe nr 4: Dostawa autonomicznego robota polowego wraz z dodatkowym wyposażeniem dla ZSCKR w Żarnowcu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 1d do SWZ
Interne KennungZadanie częściowe nr 4: Dostawa autonomicznego robota polowego wraz z dodatkowym wyposażeniem dla ZSCKR w Żarnowcu
LosLOT-0005
TitelZadanie częściowe nr 5: Dostawa stacji pogodowej dla ZSCKR w Żarnowcu
BeschreibungZadanie częściowe nr 5: Dostawa stacji pogodowej dla ZSCKR w Żarnowcu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 1e do SWZ
Interne KennungZadanie częściowe nr 5: Dostawa stacji pogodowej dla ZSCKR w Żarnowcu
LosLOT-0006
TitelZadanie częściowe nr 6: Dostawa komputera przenośnego dla ZSCKR w Żarnowcu
BeschreibungZadanie częściowe nr 6: Dostawa komputera przenośnego dla ZSCKR w Żarnowcu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 1f do SWZ
Interne KennungZadanie częściowe nr 6: Dostawa komputera przenośnego dla ZSCKR w Żarnowcu
Haupteinstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30230000 Computerbezogene Geräte, 30210000 Datenverarbeitungsgeräte (Hardware), 30237000 Teile und Zubehör für Computer, 30236000 Diverse Computerausrüstungen, 30237300 Computerbedarf, 30237200 Computerzubehör, 30213000 Personalcomputer, 30213100 Tragbare Computer
LosLOT-0007
TitelZadanie częściowe nr 7: Dostawa komputera diagnostycznego dla ZSCKR w Żarnowcu
BeschreibungZadanie częściowe nr 7: Dostawa komputera diagnostycznego dla ZSCKR w Żarnowcu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 1g do SWZ
Interne KennungZadanie częściowe nr 7: Dostawa komputera diagnostycznego dla ZSCKR w Żarnowcu
LosLOT-0008
TitelZadanie częściowe nr 8: Dostawa doposażenia do platformy jeżdżącej LeoRover będącej na wyposażeniu ZSCKR w Żarnowcu
BeschreibungZadanie częściowe nr 8: Dostawa doposażenia do platformy jeżdżącej LeoRover będącej na wyposażeniu ZSCKR w Żarnowcu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 1h do SWZ.
Interne KennungZadanie częściowe nr 8: Dostawa doposażenia do platformy jeżdżącej LeoRover będącej na wyposażeniu ZSCKR w Żarnowcu