2. Verfahren
Verfahren
Titel: Bramming Boligforening, Helhedsplan – Afd. 8 Kildeparken - Totalentrepriseudbud
Beschreibung: Projektet og udbuddet omfatter totalrenovering og ombygning af Kildeparken 27-177 & Kjærgårdsvej 13 A-F, 6740 Bramming. Samtlige 111 boliger berøres i mere eller mindre omfang og efter renovering og ombygning vil afdelingen have 16 tilgængelighedsboliger. Bebyggelsen består af rækkehuse med egen have. Boligerne er opført i forskellige tidsperioder (1980-87.) Bygherres targetpris til totalentrepriseudgifter er kr. 97 mio. inkl. moms jf. udbudsbetingelsernes pkt. 3.2. Med nærværende udbudsbekendtgørelse opfordres interesserede til at anmode om deltagelse i udbuddet.
Interne Kennung: Bramming Boligforening, Helhedsplan – Afd. 8 Kildeparken - Totalentrepriseudbud
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres i henhold til proceduren udbud med forhandling, med forudgående prækvalifikation
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Udbuddet gennemføres i henhold til proceduren udbud med forhandling, med forudgående prækvalifikation i overensstemmelse med reglerne i LBK nr. 10 af 6. januar 2023 (”Bekendtgørelse af udbudsloven”). Bygherre forbeholder sig ret til at tildele kontrakten på baggrund af tilbudsgivernes indledende tilbud, og således ikke optage forhandling med tilbudsgiverne. Såfremt bygherre vælger at gennemføre forhandlingsrunde(r), forbeholder bygherre sig ret til at udskille 1-3 tilbudsgivere. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Bygherrens targetpris til totalentrepriseudgifter er kr. 97 mio. inkl. moms, som så vidt muligt ønskes overholdt i kombinationen med en hensigtsmæssig kvalitet, hvilket er udtrykt i de underkriterier, der ligger til grund for tilbudsbedømmelsen. Der henvises yderligere til udbudsmaterialet
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 44100000 Baustoffe und Zubehör, 71247000 Beaufsichtigung der Bauarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 45400000 Baufertigstellung, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 44100000 Baustoffe und Zubehör, 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten