2. Verfahren
Verfahren
Titel: Budowa, przebudowa, remonty chodników i dróg dla rowerów w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Budowa, przebudowa chodników i dróg dla rowerów na terenie Dąbrowy Górniczej” oraz zadania pn. „Remonty wybranych odcinków dróg i chodników”.
Beschreibung: I. Budowa, przebudowa, remonty chodników i dróg dla rowerów w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Budowa, przebudowa chodników i dróg dla rowerów na terenie Dąbrowy Górniczej” oraz zadania pn. „Remonty wybranych odcinków dróg i chodników”. 1.Przedmiotem postępowania jest sukcesywne, wynikające z bieżących potrzeb Zamawiającego przeprowadzanie budowy, przebudowy i remontów chodników i dróg dla rowerów. Zamawiający przewiduje, że poszczególne roboty będą zlecane w zależności od zakresu rzeczowego zadania oraz bieżących potrzeb i będą polegały na przeprowadzeniu robót: a. Rozbiórki; b. Roboty pomiarowe – trasa chodnika/ drogi dla rowerów w terenie; c. Roboty ziemne wykonywane mechanicznie; d. Roboty ziemne wykonywane ręcznie; e. Wykonanie warstw odcinających z piasku; f. Wykonanie warstw podbudowy z kruszywa łamanego; g. Ułożenie warstwy wiążącej; h. Ułożenie warstwy ścieralnej; i. Ułożenie nawierzchni z kostki brukowej betonowej o grub. 8 cm, na podsypce cementowo-piaskowej; j. Obrzeże betonowe o wym. 30x8 cm montowane na ławie betonowej z oporem z betonu C12/15; k. Ułożenie krawężnika drogowego na ławie betonowej; l. Odtworzenia; m. Oznakowanie poziome nawierzchni bitumicznych cienkowarstwowe i grubowarstwowe chemoutwardzalne; n. Ułożenie palisady; o. Odwodnienie liniowe; p. Wykonanie nasypów; r. Humusowanie z obsianiem; s. Inne roboty wynikłe w trakcie realizacji zamówienia niezbędne do jego prawidłowej realizacji. 2. Zamówienie będzie realizowane na podstawie: 1) specyfikacji warunków zamówienia, 2) postanowień zawartych w treści przyszłej umowy, 3) przedmiarów robót, 4) specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót. 3. Zamówienie musi być realizowane zgodnie z: 1) Ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym, 2) Ustawą z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych, 3) Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, 4) Ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane, 5) Szczegółowy zakres robót do realizacji opisany został za pomocą przedmiaru robót, STWiOR, stanowiących załącznik nr 10 do SWZ. Uwaga: Ilekroć w treści niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia (dalej: SWZ) wskazano akty prawne należy przyjąć, że zostały one przywołane w brzmieniu aktualnym na dzień wszczęcia przedmiotowego postępowania. II. GWARANCJA I RĘKOJMIA 1. Na wykonaną robotę Wykonawca udzieli gwarancji zgodnie z deklaracją ofertową na okres 3 albo 4 albo 5 lat licząc od daty podpisania przez obie strony protokołu odbioru robót. 2. Odpowiedzialność Wykonawcy z tytułu rękojmi rozszerza się na okres gwarancji. 3. Szczegółowe regulacje w tym zakresie zawarte zostały w projekcie umowy stanowiącym załącznik numer 7 do specyfikacji warunków zamówienia. III. ROZWIĄZANIA RÓWNOWAŻNE 1. Jeżeli Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia wskazał znaki towarowe, patenty lub pochodzenia, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub roboty dostarczane przez konkretnego wykonawcę, dopuszcza się zaoferowanie rozwiązań równoważnych opisanym, pod warunkiem zachowania przez nie takich samych minimalnych parametrów technicznych, jakościowych oraz funkcjonalnych i tym podobne. 2. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez zamawiającego. W takim przypadku, wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami. 3. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w artykule 101 ustęp 1 punkt 2 oraz ustęp 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. 4. Gdziekolwiek w dokumentach przetargowych powołane są konkretne normy i przepisy, które spełniać mają materiały, sprzęt i inne towary oraz wykonane i zbadane roboty, będą obowiązywać postanowienia najnowszego wydania lub poprawionego wydania powołanych norm i przepisów o ile w warunkach kontraktu nie postanowiono inaczej. 5. W przypadku gdy powołane normy i przepisy są państwowe lub odnoszą się do konkretnego kraju lub regionu, mogą być również stosowane inne odpowiednie normy zapewniające równy lub wyższy poziom wykonania niż powołane normy lub przepisy, pod warunkiem ich sprawdzenia i zatwierdzenia. Różnice pomiędzy powołanymi normami a ich proponowanymi zamiennikami muszą być dokładnie opisane przez Wykonawcę. IV. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA 1. Termin rozpoczęcia obowiązywania umowy: od daty zawarcia. 2. Termin zakończenia obowiązywania umowy: 32 miesiące od daty rozpoczęcia obowiązywania umowy. V. WYMAGANIA W ZAKRESIE ZATRUDNIANIA PRZEZ WYKONAWCĘ LUB PODWYKONAWCĘ OSÓB NA PODSTAWIE STOSUNKU PRACY 1. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę i Podwykonawcę/ów na podstawie umowy o prace w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 roku- Kodeks pracy robotników budowlanych wykonujących prace drogowe. 2. Powyższy wymóg nie dotyczy kierownika budowy. 4. Szczegółowe regulacje w tym zakresie zawarte zostały w paragrafie 4 projektu umowy stanowiącym załącznik numer 7 do specyfikacji warunków zamówienia. 3. W przypadku zatrudnienia przez Wykonawcę personelu obcojęzycznego, Wykonawca zapewni ciągłą możliwość porozumiewania się personelu Zamawiającego z personelem Wykonawcy w języku polskim. VI. INFORMACJA O PRZEDMIOTOWYCH ŚRODKACH DOWODOWYCH Zamawiający nie stawia wymogu złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych.
Interne Kennung: ZP.WID.271.4.69.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: art. 138 ust.4 ustawy Pzp.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233200 Diverse Oberbauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45233222 Straßenpflaster- und Asphaltarbeiten, 45233162 Bau von Fahrradwegen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Budowa, przebudowa, remonty chodników i dróg dla rowerów w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Budowa, przebudowa chodników i dróg dla rowerów na terenie Dąbrowy Górniczej” (...)
Beschreibung: I. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Budowa, przebudowa, remonty chodników i dróg dla rowerów w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Budowa, przebudowa chodników i dróg dla rowerów na terenie Dąbrowy Górniczej” oraz zadania pn. „Remonty wybranych odcinków dróg i chodników”. 1.Przedmiotem postępowania jest sukcesywne, wynikające z bieżących potrzeb Zamawiającego przeprowadzanie budowy, przebudowy i remontów chodników i dróg dla rowerów. Zamawiający przewiduje, że poszczególne roboty będą zlecane w zależności od zakresu rzeczowego zadania oraz bieżących potrzeb i będą polegały na przeprowadzeniu robót: a. Rozbiórki; b. Roboty pomiarowe – trasa chodnika/ drogi dla rowerów w terenie; c. Roboty ziemne wykonywane mechanicznie; d. Roboty ziemne wykonywane ręcznie; e. Wykonanie warstw odcinających z piasku; f. Wykonanie warstw podbudowy z kruszywa łamanego; g. Ułożenie warstwy wiążącej; h. Ułożenie warstwy ścieralnej; i. Ułożenie nawierzchni z kostki brukowej betonowej o grub. 8 cm, na podsypce cementowo-piaskowej; j. Obrzeże betonowe o wym. 30x8 cm montowane na ławie betonowej z oporem z betonu C12/15; k. Ułożenie krawężnika drogowego na ławie betonowej; l. Odtworzenia; m. Oznakowanie poziome nawierzchni bitumicznych cienkowarstwowe i grubowarstwowe chemoutwardzalne; n. Ułożenie palisady; o. Odwodnienie liniowe; p. Wykonanie nasypów; r. Humusowanie z obsianiem; s. Inne roboty wynikłe w trakcie realizacji zamówienia niezbędne do jego prawidłowej realizacji. 2. Zamówienie będzie realizowane na podstawie: 1) specyfikacji warunków zamówienia, 2) postanowień zawartych w treści przyszłej umowy, 3) przedmiarów robót, 4) specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót. 3. Zamówienie musi być realizowane zgodnie z: 1) Ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym, 2) Ustawą z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych, 3) Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, 4) Ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane, 5) Szczegółowy zakres robót do realizacji opisany został za pomocą przedmiaru robót, STWiOR, stanowiących załącznik nr 10 do SWZ. Uwaga: Ilekroć w treści niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia (dalej: SWZ) wskazano akty prawne należy przyjąć, że zostały one przywołane w brzmieniu aktualnym na dzień wszczęcia przedmiotowego postępowania. II. GWARANCJA I RĘKOJMIA 1. Na wykonaną robotę Wykonawca udzieli gwarancji zgodnie z deklaracją ofertową na okres 3 albo 4 albo 5 lat licząc od daty podpisania przez obie strony protokołu odbioru robót. 2. Odpowiedzialność Wykonawcy z tytułu rękojmi rozszerza się na okres gwarancji. 3. Szczegółowe regulacje w tym zakresie zawarte zostały w projekcie umowy stanowiącym załącznik numer 7 do specyfikacji warunków zamówienia. III. ROZWIĄZANIA RÓWNOWAŻNE 1. Jeżeli Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia wskazał znaki towarowe, patenty lub pochodzenia, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub roboty dostarczane przez konkretnego wykonawcę, dopuszcza się zaoferowanie rozwiązań równoważnych opisanym, pod warunkiem zachowania przez nie takich samych minimalnych parametrów technicznych, jakościowych oraz funkcjonalnych i tym podobne. 2. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez zamawiającego. W takim przypadku, wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami. 3. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w artykule 101 ustęp 1 punkt 2 oraz ustęp 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. 4. Gdziekolwiek w dokumentach przetargowych powołane są konkretne normy i przepisy, które spełniać mają materiały, sprzęt i inne towary oraz wykonane i zbadane roboty, będą obowiązywać postanowienia najnowszego wydania lub poprawionego wydania powołanych norm i przepisów o ile w warunkach kontraktu nie postanowiono inaczej. 5. W przypadku gdy powołane normy i przepisy są państwowe lub odnoszą się do konkretnego kraju lub regionu, mogą być również stosowane inne odpowiednie normy zapewniające równy lub wyższy poziom wykonania niż powołane normy lub przepisy, pod warunkiem ich sprawdzenia i zatwierdzenia. Różnice pomiędzy powołanymi normami a ich proponowanymi zamiennikami muszą być dokładnie opisane przez Wykonawcę. IV. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA 1. Termin rozpoczęcia obowiązywania umowy: od daty zawarcia. 2. Termin zakończenia obowiązywania umowy: 32 miesiące od daty rozpoczęcia obowiązywania umowy. V. WYMAGANIA W ZAKRESIE ZATRUDNIANIA PRZEZ WYKONAWCĘ LUB PODWYKONAWCĘ OSÓB NA PODSTAWIE STOSUNKU PRACY 1. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę i Podwykonawcę/ów na podstawie umowy o prace w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 roku- Kodeks pracy robotników budowlanych wykonujących prace drogowe. 2. Powyższy wymóg nie dotyczy kierownika budowy. 4. Szczegółowe regulacje w tym zakresie zawarte zostały w paragrafie 4 projektu umowy stanowiącym załącznik numer 7 do specyfikacji warunków zamówienia. 3. W przypadku zatrudnienia przez Wykonawcę personelu obcojęzycznego, Wykonawca zapewni ciągłą możliwość porozumiewania się personelu Zamawiającego z personelem Wykonawcy w języku polskim. VI. INFORMACJA O PRZEDMIOTOWYCH ŚRODKACH DOWODOWYCH Zamawiający nie stawia wymogu złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: nie dotyczy