854450-2025 - Wettbewerb
Polen – Reparatur und Wartung von Schiffen – Usługa przeprowadzenia remontu okresowego statku s/y „Oceania” wraz z remontem głównego silnika MTU zamontowanego na statku s/y „Oceania”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen - Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUsługa przeprowadzenia remontu okresowego statku s/y „Oceania” wraz z remontem głównego silnika MTU zamontowanego na statku s/y „Oceania”
Beschreibung1. Przedmiot zamówienia obejmuje: 1) przeprowadzenie remontu okresowego statku s/y „Oceania” niezbędnego dla odnowienia klasy ww. statku, 2) przeprowadzenie remontu głównego silnika MTU 12V2000M60 dokonywanego po 36 000 godzinach pracy silnika, 3) dostawę części i materiałów niezbędnych do przeprowadzenia remontu. 2. Ze względu na specyfikę przedmiotu zamówienia, Zamawiający wymaga, aby prace objęte przedmiotem zamówienia wykonane zostały podczas dokowania kadłuba statku. Wszelkie koszty związane z dokowaniem statku ponosi Wykonawca. 3. Zakres prac objętych przedmiotem zamówienia wskazany został w Załączniku nr 7 do SWZ. 4. Prace powinny być prowadzone pod nadzorem Polskiego Rejestru Statków (zwanego dalej „PRS”). Wykonawca winien podczas realizacji zamówienia uwzględnić uwagi PRS. 5. Wykonawca przy wykonywaniu prac remontowych jest zobowiązany we własnym zakresie i na własny koszt, w ramach wynagrodzenia ryczałtowego do: 1) zapewnienia wykwalifikowanej kadry technicznej, a także odpowiedniego sprzętu; 2) protokolarnego przyjęcia statku w terminie wskazanym w umowie; 3) bezpiecznego demontażu silnika ze statku i jego ponownego montażu, zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami, a także transportu silnika ze statku do miejsca jego remontu oraz z powrotem (jeśli remont silnika będzie odbywać się w innym miejscu niż remont statku); 4) zorganizowania zaplecza remontowego, w tym pozwalającego na magazynowanie materiałów i sprzętu wykorzystywanego do realizowanych prac; 5) zapewnienia możliwości całodobowego korzystania przez załogę statku z zaplecza socjalnego, w tym zapewnić i doprowadzić rurociąg odprowadzający nieczystości ze statku do kanalizacji lub zapewnić korzystanie z toalet na terenie postoju statku dla załogi remontowanego statku, wraz z odbiorem nieczystości; 6) zabezpieczenia mienia znajdującego się na statku w okresie od czasu jego przejęcia do chwili protokolarnego przekazania przedmiotu umowy Zamawiającemu; 7) przestrzegania wykonywania prac zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w tym prawa ochrony środowiska; 8) zabezpieczenia statku na czas remontu w zakresie wykonywanych robót zgodnie z przepisami BHP, ppoż.; 9) zabezpieczenia miejsca montażu silnika na statku na czas remontu silnika (w tym w szczególności przed warunkami atmosferycznymi) przy uwzględnieniu przepisów BHP, ppoż. oraz uprzątnięcia miejsca montażu silnika po jego demontażu (miejsce montażu silnika powinno zostać pozostawione czyste i uporządkowane, bez pozostawania zbędnych materiałów i sprzętu, a także odpadów); 10) zabezpieczenia i ochrony statku przed wypadkiem poniesienia szkody, spowodowanej przez działania osób trzecich, a w przypadku jej wystąpienia do niezwłocznego powiadomienia Zamawiającego i właściwych podmiotów w celu umożliwienia określenia zakresu powstałej szkody, zgłoszenia ewentualnych roszczeń, naprawienia szkody i jej ewentualnych skutków; 11) utrzymywania należytego porządku na remontowanym statku - miejsce wykonywania prac powinno być czyste i uporządkowane, bez pozostawiania materiałów i sprzętu zbędnych do prowadzenia prac, a także odpadów; 12) zagospodarowania wszystkich materiałów pochodzących z rozbiórki oraz odpadów powstałych podczas remontu statku, w tym podczas demontażu i ponownego montażu silnika (m.in. zużyte oleje i smary, szlamy, pozostałości po wykonywanych pracach), które przechodzą na własność Wykonawcy, i który zobowiązany jest usunąć je ze statku, a następnie zagospodarować zgodnie z przepisami ustawy o odpadach, oraz przekazania Zamawiającemu kopii kart przekazania odpadów; 13) wykonywania w czasie realizacji prac wszystkich niezbędnych sprawdzeń, pomiarów i badań, które powinny być przeprowadzone zgodnie z właściwymi normami i procedurami (w tym z wytycznymi zawartymi w Dokumentacji Techniczno-Ruchowej producenta silnika MTU 12V2000M60, przypadających na remont główny silnika przy przebiegu 36 000 motogodzin), w przypadku, gdy wymagane jest przez PRS przeprowadzenie sprawdzeń, pomiarów i badań przez przedsiębiorców posiadających uznanie PRS, ww. sprawdzenia, pomiary i badania muszą zostać przeprowadzone przez przedsiębiorców posiadających ww. uznanie; 14) wykonania przyłączy celem zaopatrzenia miejsca wykonywania prac w wodę, energię elektryczną i innych mediów, oraz ponoszenia kosztów zużycia tych mediów; 15) zawiadamiania Zamawiającego w formie pisemnej lub elektronicznej (za pośrednictwem e-mail) o wykonaniu robót zanikowych, ulegających zakryciu lub wymagających sprawdzenia przez PRS lub inne właściwe organy administracji, umożliwiając ich sprawdzenie w terminie 2 dni roboczych od daty powiadomienia i uzyskiwania potwierdzenia ich odbioru przez Zamawiającego, PRS, ewentualnie inne właściwe organy administracji; 16) doprowadzenia po zakończeniu prac do należytego stanu i porządku statku i przekazania go Zamawiającemu w terminie odbioru końcowego, wynikającego z Umowy, w tym usunięcia ewentualnych szkód powstałych w trakcie realizacji przedmiotu umowy z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy; 17) wykonywania wszystkich zaleceń PRS, innych właściwych organów i instytucji oraz Zamawiającego wydawanych w związku z pracami remontowymi realizowanymi zgodnie z przepisami prawa i postanowieniami Umowy; 18) uwzględnienia i zabezpieczenia wszystkich niezbędnych procesów technologicznych (w szczególności rusztowań, dźwigu, zabezpieczeń urządzeń przed uszkodzeniem, pomiarów, itp.). 6. Wykonawca powinien wykonać usługę w zakresie remontu silnika głównego statku zgodnie z dokumentacją remontową remontu głównego silników MTU 12V2000M60. 7. Ze względu na harmonogram rejsowy statku wykonanie usługi (w tym w szczególności transport statku do i z miejsca remontu, przeprowadzenie wszelkich prób, regulacji sprawdzeń, pomiarów i badań) musi odbyć się w terminie od 01.02.2026r. do 15.04.2026 r.
Interne KennungIO/ZP/7/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim, przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem Platformy eZamówienia ( https://ezamowienia.gov.pl). 2. Zamawiający nie przewiduje innego sposobu komunikowania się z Wykonawcami niż przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. 3. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy eZamówienia określa Regulamin Platformy eZamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”. 4. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”) oraz w sposób określony w ust. 8 poniżej. Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. 5. Możliwość korzystania w postępowaniu z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy” na Platformie eZamówienia oraz zalogowania się na Platformie eZamówienia. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji” służących do zadawania pytań dotyczących treści SWZ wystarczające jest posiadanie tzw. Konta uproszczonego na Platformie eZamówienia. 6. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza). 7. Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy eZamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy eZamówienia. 8. Zamawiający dopuszcza komunikację za pomocą poczty elektronicznej na adres email: mmasnicka@iopan.pl (nie dotyczy składania ofert). 9. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem poczty elektronicznej wynosi 30 MB. Zaleca się niedołączanie do wiadomości email plików w formacie .rar (wiadomość może zostać potraktowana przez zaporę jako wiadomość niebezpieczna i w konsekwencji nieprzepuszczona na serwery IOPAN). 10.Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem zakładki „Oferty/wnioski” na platformie e Zamowienia, widocznej w podglądzie postępowania po zalogowaniu się na konto Wykonawcy. 11. Szczegółowe informacje o komunikacji w postępowaniu, między Zamawiającym, a Wykonawcą określono w Rozdz. VII, XIV i XVI SWZ. 12. W niniejszym postępowaniu ofertę oraz oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym). 13.Oferta Wykonawcy powinna zawierać: 1) wypełniony Formularz ofertowy – wzór stanowi Załącznik nr 1 do SWZ; 2) Jednolity europejski dokument zamówienia (JEDZ) (wzór JEDZ dostępny jest na stronie internetowej prowadzonego postępowania, o której mowa w rozdziale I ust. 3 SWZ; w przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia oświadczenie składa osobno każdy Wykonawca); 3) oświadczenie, że w stosunku do Wykonawcy nie zachodzą przesłanki wykluczenia z art. 5k ust. 1 rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 roku dot. środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, wzór stanowi Załącznik nr 2.1 do SWZ; 4) dowód wniesienia wadium; 5) odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru - w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania; 6) pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania Wykonawcy - jeżeli w imieniu Wykonawcy działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów, o których mowa w pkt 5) powyżej; 7) w przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia – pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego; 8) w przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia – oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp, z którego wynika które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy (zob. rozdział IX ust. 7 – 8 SWZ); 9) w przypadku polegania na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej podmiotu trzeciego – zobowiązanie podmiotu trzeciego lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, o którym mowa w art. 118 ust. 3 ustawy Pzp; 10) w przypadku polegania na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej podmiotu trzeciego – oświadczenie JEDZ podmiotu udostępniającego zasoby potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby, o którym mowa w art. 125 ust. 5 ustawy Pzp; 11) w przypadku polegania na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej podmiotu trzeciego – oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby w zakresie przesłanek wykluczenia z art. 5k ust. 1 rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 roku dot. środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie –wzór stanowi Załącznik nr 2.2 do SWZ; 12) informację, że wybór oferty Wykonawcy będzie prowadził do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego, w sytuacji, o której mowa w art. 225 ust. 2 ustawy Pzp (zob. rozdział XV ust. 7 SWZ).
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50241000 Reparatur und Wartung von Schiffen
5. Los
LosLOT-0001
Menge1 Stück
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający nie przewiduje prawa opcji.