See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: SUKCESYWNY ZAKUP PALIW W SYSTEMIE BEZGOTÓWKOWYM NA PODSTAWIE KART FLOTOWYCH DO POJAZDÓW UŻYTKOWANYCH PRZEZ PRZEDSIĘBIORSTWO KOMUNIKACJI SAMOCHODOWEJ W KALISZU SP. Z O.O.
Beschreibung: Przedmiot zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywny zakup paliw w systemie bezgotówkowym na podstawie kart flotowych do pojazdów użytkowanych przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Kaliszu Sp. z o.o. Wymagania stawiane paliwom i stacji paliw: 1) Olej napędowy i benzyna bezołowiowa muszą spełniać wymagania jakościowe dla paliw ciekłych określone w rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 roku w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz.U. z 2024 r. poz. 1018) oraz odpowiednio norm PN-EN 590:2022-08 dla oleju napędowego i PN-EN 228+A1:2017-06 dla benzyny lub równoważnymi. 2) Oferowany preparat AdBlue musi spełniać wymogi norm ISO 22241-1:2019, ISO 222412:2019, ISO 22241-3:2017 oraz DIN 70070 lub norm równoważnych. W przypadku zmiany norm lub przepisów w trakcie realizacji umowy, oferowany płyn musi być zgodny ze zmienionymi normami lub przepisami. 3) Stacja paliw Wykonawcy musi spełniać wymogi przewidziane przepisami dla stacji paliw zgodnie z rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 24 lipca 2023 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać bazy i stacje paliw płynnych, bazy i stacje gazu płynnego, rurociągi przesyłowe dalekosiężne służące do transportu ropy naftowej i produktów naftowych i ich usytuowanie (Dz.U. z 2023 r. poz. 1707). 4) Wykonawca musi posiadać koncesję na obrót paliwami wydaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki zgodnie z Ustawą z dnia 10.04.1997 r. – Prawo energetyczne (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 266 z późn. zm.). 5) Zamawiający wymaga, aby najbliższa stacja paliw Wykonawcy znajdowała się nie dalej niż 5km od siedziby PKS w Kaliszu Sp. z o.o., liczonej przebiegiem trasy dojazdowej publicznymi drogami kołowymi. 6) Stacja paliw Wykonawcy musi posiadać możliwość swobodnego wjazdu z drogi publicznej i wyjazdu na drogę publiczną pojazdami Zamawiającego o długości 15m. Realizacja zakupu paliw: 1) Realizacja zakupu paliw odbywać się będzie: a) w stacji paliw Wykonawcy, czynnej w systemie całodobowym, we wszystkie dni tygodnia, b) bezpośrednio do zbiorników paliwowych pojazdów Zamawiającego, c) sukcesywnie, w zależności od potrzeb Zamawiającego, d) w rozliczeniu bezgotówkowym na podstawie kart flotowych. 2) Realizacja zakupu paliw i preparatu AdBlue za pomocą karty musi zawierać opcję podania przez kierowcę tankowanego pojazdu stanu jego licznika (przebiegu kilometrów) w chwili tankowania. 3) Zamawiający zastrzega sobie możliwość wielokrotnego tankowania tego samego pojazdu w danym dniu. 4) Wykonawca będzie przesyłał w formie elektronicznej raz na dobę zestawienie wydanego paliwa uwzględniając: cenę, numer rejestracyjny pojazdu, imię i nazwisko kierowcy. Warunki dotyczące kart flotowych: 1) Karty będą służyć do zakupu oleju napędowego, benzyny bezołowiowej i preparatu AdBlue. 2) Zamawiający nie ponosi żadnych kosztów związanych z wydaniem i obsługą kart. 3) Karty flotowe muszą umożliwiać zakup oleju napędowego, benzyny bezołowiowej i preparatu AdBlue z upustem wskazanym w ofercie Wykonawcy. 4) Zamawiający zastrzega, że karty nie mogą być objęte programami lojalnościowymi. Szacunkowa wielkość zamówienia: 1) Szacunkowa wielkość zamówienia wynosi 800 m3 (osiemset metrów sześciennych) oleju napędowego ON standardowego, 2) Szacunkowa wielkość zamówienia wynosi 9000 l (dziewięć tysięcy litrów) preparatu AdBlue. 3) Szacunkowe zapotrzebowanie na benzynę bezołowiową 95 do pojazdu służbowego w przewidzianym okresie realizacji przedmiotu zamówienia wynosi odpowiednio: benzyna bezołowiowa 95 – 0,80 m3 (osiem dziesiątych metra sześciennego). 4) Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmian ilościowych asortymentu tj. podana wielkość zapotrzebowania Zamawiającego na paliwo oraz preparat AdBlue może ulec zwiększeniu bądź zmniejszeniu, jednakże maksymalnie o 20%, nie powodując zmiany żadnych warunków zamówienia, określonych w SWZ i zadeklarowanych przez Wykonawcę w ofercie. 5) Podane ilości obejmują roczne zapotrzebowanie Zamawiającego na olej napędowy i preparat AdBlue w czasie trwania umowy tj. od dnia 01.01.2026r. do dnia 31.12.2026r.
Vorherige Bekanntmachung: 629741-2025
Interne Kennung: PKS/OLI/ZP/01/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 63712600 Betankung von Fahrzeugen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywny zakup paliw w systemie bezgotówkowym na podstawie kart flotowych do pojazdów użytkowanych przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Kaliszu Sp. z o.o. Wymagania stawiane paliwom i stacji paliw: 1) Olej napędowy i benzyna bezołowiowa muszą spełniać wymagania jakościowe dla paliw ciekłych określone w rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 roku w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz.U. z 2024 r. poz. 1018) oraz odpowiednio norm PN-EN 590:2022-08 dla oleju napędowego i PN-EN 228+A1:2017-06 dla benzyny lub równoważnymi. 2) Oferowany preparat AdBlue musi spełniać wymogi norm ISO 22241-1:2019, ISO 222412:2019, ISO 22241-3:2017 oraz DIN 70070 lub norm równoważnych. W przypadku zmiany norm lub przepisów w trakcie realizacji umowy, oferowany płyn musi być zgodny ze zmienionymi normami lub przepisami. 3) Stacja paliw Wykonawcy musi spełniać wymogi przewidziane przepisami dla stacji paliw zgodnie z rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 24 lipca 2023 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać bazy i stacje paliw płynnych, bazy i stacje gazu płynnego, rurociągi przesyłowe dalekosiężne służące do transportu ropy naftowej i produktów naftowych i ich usytuowanie (Dz.U. z 2023 r. poz. 1707). 4) Wykonawca musi posiadać koncesję na obrót paliwami wydaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki zgodnie z Ustawą z dnia 10.04.1997 r. – Prawo energetyczne (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 266 z późn. zm.). 5) Zamawiający wymaga, aby najbliższa stacja paliw Wykonawcy znajdowała się nie dalej niż 5km od siedziby PKS w Kaliszu Sp. z o.o., liczonej przebiegiem trasy dojazdowej publicznymi drogami kołowymi. 6) Stacja paliw Wykonawcy musi posiadać możliwość swobodnego wjazdu z drogi publicznej i wyjazdu na drogę publiczną pojazdami Zamawiającego o długości 15m. Realizacja zakupu paliw: 1) Realizacja zakupu paliw odbywać się będzie: a) w stacji paliw Wykonawcy, czynnej w systemie całodobowym, we wszystkie dni tygodnia, b) bezpośrednio do zbiorników paliwowych pojazdów Zamawiającego, c) sukcesywnie, w zależności od potrzeb Zamawiającego, d) w rozliczeniu bezgotówkowym na podstawie kart flotowych. 2) Realizacja zakupu paliw i preparatu AdBlue za pomocą karty musi zawierać opcję podania przez kierowcę tankowanego pojazdu stanu jego licznika (przebiegu kilometrów) w chwili tankowania. 3) Zamawiający zastrzega sobie możliwość wielokrotnego tankowania tego samego pojazdu w danym dniu. 4) Wykonawca będzie przesyłał w formie elektronicznej raz na dobę zestawienie wydanego paliwa uwzględniając: cenę, numer rejestracyjny pojazdu, imię i nazwisko kierowcy. Warunki dotyczące kart flotowych: 1) Karty będą służyć do zakupu oleju napędowego, benzyny bezołowiowej i preparatu AdBlue. 2) Zamawiający nie ponosi żadnych kosztów związanych z wydaniem i obsługą kart. 3) Karty flotowe muszą umożliwiać zakup oleju napędowego, benzyny bezołowiowej i preparatu AdBlue z upustem wskazanym w ofercie Wykonawcy. 4) Zamawiający zastrzega, że karty nie mogą być objęte programami lojalnościowymi. Szacunkowa wielkość zamówienia: 1) Szacunkowa wielkość zamówienia wynosi 800 m3 (osiemset metrów sześciennych) oleju napędowego ON standardowego, 2) Szacunkowa wielkość zamówienia wynosi 9000 l (dziewięć tysięcy litrów) preparatu AdBlue. 3) Szacunkowe zapotrzebowanie na benzynę bezołowiową 95 do pojazdu służbowego w przewidzianym okresie realizacji przedmiotu zamówienia wynosi odpowiednio: benzyna bezołowiowa 95 – 0,80 m3 (osiem dziesiątych metra sześciennego). 4) Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmian ilościowych asortymentu tj. podana wielkość zapotrzebowania Zamawiającego na paliwo oraz preparat AdBlue może ulec zwiększeniu bądź zmniejszeniu, jednakże maksymalnie o 20%, nie powodując zmiany żadnych warunków zamówienia, określonych w SWZ i zadeklarowanych przez Wykonawcę w ofercie. 5) Podane ilości obejmują roczne zapotrzebowanie Zamawiającego na olej napędowy, benzynę bezołowiową i preparat AdBlue w czasie trwania umowy tj. od dnia 01.01.2026r. do dnia 31.12.2026r.