See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych w 2026 roku z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy Gminy Iłów a także z PSZOK wskazanego przez Zamawiającego”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbieranie i zagospodarowanie, wskazanych w opisie zamówienia, odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Iłów, a także z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami: 1) ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 733). 2) ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.). 3) Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 10 maja 2021 r. w sprawie sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz. U. z 2021 r. poz. 906); 4) rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie poziomów ograniczenia składowania masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji (Dz. U. z 2017 r. poz. 2412 ); 5) uchwały Sejmiku Województwa Mazowieckiego nr 9/25 z dnia 25.02.2025 r. w sprawie uchwalenia Planu gospodarki odpadami dla województwa mazowieckiego 2030 wraz z załącznikami, 6) obowiązującego w czasie trwania umowy regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Iłów przyjętego uchwałą nr 222/XLIX/2021 Rady Gminy Iłów 16 grudnia 2021r. który stanowi załącznik do SWZ. Usługa obejmuje wykonanie przez Wykonawcę dojazdu do wszystkich punktów adresowych (posesji) wskazanych przez Zamawiającego, w tym do punktów trudno dostępnych (szczególnie zimą i w okresie wzmożonych opadów deszczu i śniegu) poprzez zorganizowanie środków transportu, bądź w inny sposób umożliwiający odbiór odpadów z punktów adresowych (przed posesjami) o ograniczonej dostępności – wynikających m.in. ze złych parametrów technicznych dróg. 3. Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych zmieszanych oraz odpadów segregowanych obejmuje: 1. Selektywne odbieranie z pojemników lub worków na odpady komunalne następujących frakcji odpadów: 1) niesegregowane (zmieszane) odpady 2) odpady ulegające biodegradacji, ze szczególnym uwzględnieniem bioodpadów 3) papier, 4) tworzywa sztuczne, 5) metal, 6) szkło, 7) opakowania wielomateriałowe, 8) meble i odpady wielkogabarytowe, 9) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, 10) zużyte baterie i akumulatory, 11) przeterminowane leki, 12) chemikalia (takie jak farby, lakiery, rozpuszczalniki, kleje, oleje odpadowe, powstające w rodzinnych gospodarstwach rolnych opakowania po środkach ochrony roślin, nawozach i inne), 13) zużyte opony, 14) odpady budowlane i rozbiórkowe, stanowiące odpady komunalne, 15) odpady zielone, 2. Zagospodarowanie zebranych odpadów komunalnych zgodnie z obowiązującymi wytycznymi przyjętymi w przepisach prawa i obowiązującym WPGO. 3. Wykonawca w ramach realizacji zamówienia wyposaża nieruchomości zamieszkałe w pojemniki do gromadzenia odpadów komunalnych zmieszanych oraz worki do zbiórki selektywnej odpadów. 4.Wymagania dotyczące worków do selektywnej zbiórki odpadów: a) materiał - folia polietylenowa LDPE, b) pojemność - 120 dm3, c) kolory: - żółty (plastik, aluminium, tworzywo sztuczne), - zielony (szkło), - niebieski (papier i tektura), - brązowy, worki perforowane (odpady zielone i bioodpady) d) grubość - co najmniej 60 mikronów. Worki winny być opatrzone nadrukiem na jaki rodzaj odpadu są przeznaczone i zawierać informację jakie odpady winny być umieszczane w danym worku. Dodatkowo na workach może widnieć adres i dane kontaktowe Wykonawcy i/lub Zamawiającego.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511200 Einsammeln von Hausmüll, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: „Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych w 2026 roku z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy Gminy Iłów a także z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych wskazanego przez Zamawiającego”
Interne Kennung: ZP.271.7.2025.