See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sanitaire supplies Perceel C - RSO oost (noord, oost, midden, zuidoost)
Beschreibung: Beschrijving van de wijziging Het betreft concreet een (zo beperkt mogelijke) voortzetting van leveringen en dienstverleningsovereenkomsten na expiratie van deze overeenkomsten door middel van een aanvullende looptijd/verlenging van de overeenkomsten voor een periode van maximaal 1 jaar. Zonder deze dienstverlening en leveringen kunnen de rijksmedewerkers werkzaam in de door RSO ondersteunde panden zeer gebrekkig gebruik maken van de in de panden aanwezige sanitaire voorzieningen. Reden voor de wijzigingen: In 2020 zijn er, voortvloeiend uit een Europese aanbesteding, met 3 partijen 4 overeenkomsten gesloten ten behoeve van de koop en levering van sanitaire supplies en sanitaire supplies services ten behoeve van de Rijksschoonmaakorganisatie (RSO) Deze overeenkomsten hebben een looptijd van 1 juni 2020 t/m 31 mei 2025. 4.919.400,00
Interne Kennung: 201800303.022.002_PC_01
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zentrale Elemente des Verfahrens: Onderbouwing procedure: Publicatie van wijziging Wij vragen universele supplies, oftewel verbruiksartikelen voor onze universele dispensers. Beschrijving van de wijziging Het betreft concreet een (zo beperkt mogelijke) voortzetting van leveringen en dienstverleningsovereenkomsten na expiratie van deze overeenkomsten door middel van een aanvullende looptijd/verlenging van de overeenkomsten voor een periode van maximaal 1 jaar. Zonder deze dienstverlening en leveringen kunnen de rijksmedewerkers werkzaam in de door RSO ondersteunde panden zeer gebrekkig gebruik maken van de in de panden aanwezige sanitaire voorzieningen. Reden voor de wijzigingen: In 2020 zijn er, voortvloeiend uit een Europese aanbesteding, met 3 partijen 4 overeenkomsten gesloten ten behoeve van de koop en levering van sanitaire supplies en sanitaire supplies services ten behoeve van de Rijksschoonmaakorganisatie (RSO) Deze overeenkomsten hebben een looptijd van 1 juni 2020 t/m 31 mei 2025. In Q4 2023 is ruim voor expiratiedatum van deze overeenkomsten gestart met een Europese aanbesteding met als doel tijdig de opvolgers van de lopende overeenkomsten te kunnen gunnen. De aanbesteding is echter noodzakelijkerwijs in april 2025 stopgezet. De gehanteerde financiële uitgangspunten voor de berekening van de vullingen bleken niet realistisch bleken te zijn waardoor de uitgangspunten bij de prijsbeoordeling niet klopten en de verwachte en maximale waarde van de Raamovereenkomsten significant hoger moeten zijn. Aanpassing van de gehanteerde bedragen leidt tot een wezenlijke wijziging van de aan te besteden opdracht en rechtvaardigt daarom een nieuwe gewijzigde aanbesteding. Ook heeft er binnen de categorie Logistiek besluitvorming plaatsgevonden met betrekking tot de inzet van de logistieke hubs. De categorie Logistiek heeft besloten om te stoppen met het uitrollen van meerdere Rijkshubs in Nederland. Daar leveranciers dienden aan te sluiten op deze Hubs moet ook dit gewijzigd worden. De nieuwe aanbesteding is op 3 december 2025 gepubliceerd. Motivering procedure zonder voorafgaande oproep tot mededinging: In aanloop naar het besluit tot intrekking van de aanbesteding in april 2025 was het niet mogelijk de benodigde opdrachten in concurrentie aan te besteden en op rechtmatige wijze te gunnen voor 1 juni 2025.Dit nog afgezien van de fikse implementatietermijn van de leveringen/dienstverlening in alle 561 panden van de RSO. Dit vergt een enorme logistieke inspanning van zowel de opdrachtgever en opdrachtnemer als van de kant van opdrachtgever. Ook staan de hiermee gepaard gaande kosten niet in verhouding tot de korte looptijd van de opdrachten van maximaal 1 jaar. Conclusie: De in verband met de her aanbesteding Sanitaire supplies urgent benodigde verlengingen van de huidige overeenkomsten leiden niet tot een wezenlijke wijziging van de opdrachten. De aanvullende leveringen/diensten zijn mogelijk met een beroep op artikel 2.163 sub d Aanbestedingswet (aanvullende diensten/leveringen) omdat: • De door de oorspronkelijke opdrachtnemers te verrichten aanvullende diensten/leveringen noodzakelijk zijn geworden om hierboven beschreven redenen; • deze aanvullende diensten/leveringen niet in de oorspronkelijke aanbestedingsstukken waren opgenomen en aldus een aanvulling van de diensten/leveringen betreffen; • een verandering van opdrachtnemers niet mogelijk is om economische of technische redenen en tot aanzienlijk ongemak en aanzienlijke kostenstijgingen zou leiden voor de aanbesteder; én • de verhoging van de prijs per opdracht niet meer bedraagt dan 50% van de waarde van de oorspronkelijke overheidsopdrachten.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33760000 Toilettenpapier, Taschentücher, Handtücher und Servietten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33711900 Seife, 33763000 Papierhandtücher, 33770000 Hygienepapier
5. Los
Los: LOT-0000
Interne Kennung: 1