See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Namysłów w roku 2025
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (Dz. U. z 2024 r., poz. 530 Ustawa o lasach), obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania turystycznego, melioracji wodnych, szkółkarstwa i nasiennictwa leśnego oraz gospodarki łąkowo-rolnej do wykonania na terenie Nadleśnictwa Namysłów w roku 2025.
Vorherige Bekanntmachung: 694490-2024
Interne Kennung: Z.270.3.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający informuje, że w dniu 04.10.2024 r. przekazał do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wstępne ogłoszenie informacyjne o planowanych w okresie najbliższych 12 miesięcy zamówieniach, które opublikowane zostało w dniu 07.10.2024 r. Ogłoszenie, o którym mowa w zadaniu poprzednim zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili jego publikacji oraz zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy przed dniem przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. W związku z tym Zamawiający działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1) PZP wyznaczał termin składania ofert krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, lecz nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 45340000 Installation von Zäunen, Geländern und Sicherheitseinrichtungen, 75251120 Waldbrandbekämpfung, 77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet nr 1 - leśnictwo Smogorzów
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 28 września 1991r. o lasach (Dz. U. z 2024 r. poz. 530 Ustawa o lasach) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania turystycznego oraz melioracji wodnych do wykonania na terenie leśnictwa Smogorzów w roku 2025 (obszar administracyjny Nadleśnictwa Namysłów).
Interne Kennung: Pakiet nr 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung, 45340000 Installation von Zäunen, Geländern und Sicherheitseinrichtungen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet nr 2 - leśnictwo Podmiejskie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 28 września 1991r. o lasach (Dz. U. z 2024 r. poz. 530 Ustawa o lasach) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania turystycznego, gospodarki łąkowo-rolnej oraz melioracji wodnych do wykonania na terenie leśnictwa Podmiejskie w roku 2025 (obszar administracyjny Nadleśnictwa Namysłów).
Interne Kennung: Pakiet nr 2
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet nr 3 - leśnictwo Niwki
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 28 września 1991r. o lasach (Dz. U. z 2024 r. poz. 530 Ustawa o lasach) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania turystycznego oraz melioracji wodnych do wykonania na terenie leśnictwa Niwki w roku 2025 (obszar administracyjny Nadleśnictwa Namysłów).
Interne Kennung: Pakiet nr 3
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet nr 4 - leśnictwo Ziemiełowice
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 28 września 1991r. o lasach (Dz. U. z 2024 r. poz. 530 Ustawa o lasach) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania turystycznego oraz melioracji wodnych do wykonania na terenie leśnictwa Ziemiełowice w roku 2025 (obszar administracyjny Nadleśnictwa Namysłów).
Interne Kennung: Pakiet nr 4
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet nr 5 - leśnictwo Świty
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 28 września 1991r. o lasach (Dz. U. z 2024 r. poz. 530 Ustawa o lasach) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania turystycznego oraz melioracji wodnych do wykonania na terenie leśnictwa Świty w roku 2025 (obszar administracyjny Nadleśnictwa Namysłów).
Interne Kennung: Pakiet nr 5
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet nr 6 - leśnictwo Gola
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 28 września 1991r. o lasach (Dz. U. z 2024 r. poz. 530 Ustawa o lasach) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania turystycznego oraz melioracji wodnych do wykonania na terenie leśnictwa Gola w roku 2025 (obszar administracyjny Nadleśnictwa Namysłów).
Interne Kennung: Pakiet nr 6
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet nr 7 - leśnictwo Gręboszów
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 28 września 1991r. o lasach (Dz. U. z 2024 r. poz. 530 Ustawa o lasach) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania turystycznego oraz melioracji wodnych do wykonania na terenie leśnictwa Gręboszów w roku 2025 (obszar administracyjny Nadleśnictwa Namysłów).
Interne Kennung: Pakiet nr 7
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet nr 8 - leśnictwo Siemysłów
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 28 września 1991r. o lasach (Dz. U. z 2024 r. poz. 530 Ustawa o lasach) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania turystycznego oraz melioracji wodnych do wykonania na terenie leśnictwa Siemysłów w roku 2025 (obszar administracyjny Nadleśnictwa Namysłów).
Interne Kennung: Pakiet nr 8
Los: LOT-0009
Titel: Pakiet nr 9 - leśnictwo Polkowskie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 28 września 1991r. o lasach (Dz. U. z 2024 r. poz. 530 Ustawa o lasach) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania turystycznego oraz melioracji wodnych do wykonania na terenie leśnictwa Polkowskie w roku 2025 (obszar administracyjny Nadleśnictwa Namysłów).
Interne Kennung: Pakiet nr 9
Los: LOT-0010
Titel: Pakiet nr 10 - leśnictwo Wołczyn
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 28 września 1991r. o lasach (Dz. U. z 2024 r. poz. 530 Ustawa o lasach) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania turystycznego oraz melioracji wodnych do wykonania na terenie leśnictwa Wołczyn w roku 2025 (obszar administracyjny Nadleśnictwa Namysłów).
Interne Kennung: Pakiet nr 10
Los: LOT-0011
Titel: Pakiet nr 11 - leśnictwo Komorzno
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 28 września 1991r. o lasach (Dz. U. z 2024 r. poz. 530 Ustawa o lasach) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania turystycznego oraz melioracji wodnych do wykonania na terenie leśnictwa Komorzno w roku 2025 (obszar administracyjny Nadleśnictwa Namysłów).
Interne Kennung: Pakiet nr 11
Los: LOT-0012
Titel: Pakiet nr 12 - leśnictwo Starościn
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 28 września 1991r. o lasach (Dz. U. z 2024 r. poz. 530 Ustawa o lasach) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, zagospodarowania turystycznego, gospodarki łąkowo-rolnej oraz melioracji wodnych do wykonania na terenie leśnictwa Starościn w roku 2025 (obszar administracyjny Nadleśnictwa Namysłów).
Interne Kennung: Pakiet nr 12
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung, 45340000 Installation von Zäunen, Geländern und Sicherheitseinrichtungen, 77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft
Los: LOT-0013
Titel: Pakiet nr 13 - Usługi z zakresu maszynowego pozyskania i zrywki drewna
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 28 września 1991r. o lasach (Dz. U. z 2024 r. poz. 530 Ustawa o lasach) obejmujące prace z zakresu maszynowego pozyskania i zrywki drewna w drzewostanach rębnych i przedrębnych (trzebieże późne) oraz melioracji agrotechnicznych (wycinanie podszytów i podrostów w cięciach rębnych) do wykonania na terenie Nadleśnictwa Namysłów w roku 2025.
Interne Kennung: Pakiet nr 13
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft
Los: LOT-0014
Titel: Pakiet nr 14 - Przygotowanie gleby i rozdrabnianie pozostałości pozrębowych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 28 września 1991r. o lasach (Dz. U. z 2024 r. poz. 530 Ustawa o lasach) obejmujące prace z zakresu mechanicznego rozdrabniania pozostałości pozrębowych oraz przygotowania gleby do wykonania na terenie Nadleśnictwa Namysłów w leśnictwach Smogorzów, Podmiejskie, Niwki, Ziemiełowice, Świty, Gola, Gręboszów, Siemysłów, Polkowskie, Wołczyn, Komorzno i Starościn w roku 2025.
Interne Kennung: Pakiet nr 14
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft
Los: LOT-0015
Titel: Pakiet nr 15 - Usługi z zakresu szkółkarstwa leśnego i nasiennictwa
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 28 września 1991r. o lasach (Dz. U. z 2024 r. poz. 530 Ustawa o lasach) obejmujące prace z zakresu szkółkarstwa leśnego i nasiennictwa do wykonania na terenie Nadleśnictwa Namysłów, w Szkółce leśnej Młyńskie Stawy (w przypadku prac z zakresu nasiennictwa w wybranych leśnictwach) oraz zagospodarowania turystycznego w roku 2025.
Interne Kennung: Pakiet nr 15
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft, 77231600 Aufforstung, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen