855017-2025 - Wettbewerb
Polen – Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau – „Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo – kosztorysowej dla realizacji zadania małej retencji nizinnej (MRN3) w Nadleśnictwie Złoty Potok.”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo – kosztorysowej dla realizacji zadania małej retencji nizinnej (MRN3) w Nadleśnictwie Złoty Potok.”
Beschreibung1) Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej (zwanej dalej dokumentacją) wraz z uzyskaniem wymaganych przepisami prawa budowalnego opinii, uzgodnień i decyzji administracyjnych, oraz pełnieniem nadzoru autorskiego dla następującego zadania: Nazwa zadania: Przebudowa zbiorników retencyjnych - stawy Krasianów w leśnictwie Dziadówki Opis zadania: Przebudowa zbiornika retencyjnego - stawy Krasianów w Leśnictwie Dziadówki poprzez jego pogłębienie wraz z odbudową urządzeń hydrotechnicznych Powierzchnia obszaru retencji: 4,5 ha Minimalna pojemność obiektów małej retencji: 45 000, 00 m3. Minimalna objętość retencjonowanej wody: 25 000,00 m3. Adresy administracyjne: Gmina Janów– obszar wiejski, obręb Ponik, działki nr: 582, 570 Adresy leśne: 02-38-1-09-110-c, 02-38-1-09-90 -l -00 – adres leśny może ulec zmianie ze względu na nowy PUL na lata 2026-2035 Nr rozliczeniowy zadania: 02-38-1.1-01. Zawarte w opisie przedmiotu zamówienia dane w postaci powierzchni, pojemności i objętości, należy traktować, jako minimalne i konieczne do uzyskania w ramach projektu. Zamawiający dopuszcza zwiększenie wskazanych parametrów. Zwiększenie wyżej wskazanych parametrów nie będzie skutkowało wzrostem kosztów realizacji zamówienia. 2) Przedmiot zamówienia obejmuje: a) uzyskanie kompletu wymaganych przepisami projektów, opinii, decyzji i uzgodnień koniecznych do uzyskania ostatecznej i prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (Dz. U. 2025 poz. 418) (działając w imieniu Zamawiającego). b) Wykonawca jest zobowiązany do pełnienia funkcji biegłego w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane i udzielanie odpowiedzi na zadane pytania w terminie 2 dni od przekazania pytań do opracowania. c) pełnienie Nadzoru Autorskiego przez cały okres trwania robót budowlanych, w tym kontrolowanie zgodności prowadzonych prac z dokumentacją projektową obowiązującymi przepisami prawa i normami, wyjaśnianie wątpliwości, dotyczących projektu budowlanego i wykonawczego oraz zawartych w nich rozwiązań oraz ewentualne uzupełnienie szczegółów dokumentacji projektowej, uzgadnianie z Zamawiającym i Wykonawcą robót budowlanych możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w dokumentacji projektowej w odniesieniu do materiałów i konstrukcji oraz rozwiązań technicznych i technologicznych, a zgłoszonych przez kierownika budowy lub Inspektora Nadzoru Inwestorskiego. Należy nadzorować realizację, aby zakres wprowadzonych zmian nie spowodował istotnej zmiany zatwierdzonego projektu oraz uczestniczyć w komisjach i naradach technicznych organizowanych przez Zamawiającego. Jeśli zajdzie taka potrzeba niezbędny będzie pobyt Projektanta na budowie, w celu sprawdzenia zgodności wykonywania robót budowlanych z rozwiązaniami projektowymi, udzielanie stosownych porad i wskazówek Wykonawcy robót budowlanych, bieżące wyjaśnianie wątpliwości i problemów powstałych w toku robót budowlanych. d) Wykonawca zobowiązuje się do bezpłatnej aktualizacji kosztorysu inwestorskiego przez okres 3 lat od daty jego zatwierdzenia przez Zamawiającego (protokół odbioru dokumentacji). e) koszt uzyskania niezbędnych pozwoleń i decyzji leży po stronie Wykonawcy, a Zamawiający przekaże niezbędne upoważnienia. 3) Przedmiot zamówienia należy wykonać w następujących terminach: Etap I – 45 dni od dnia zawarcia umowy. Zamawiający przewiduje zawarcie umowy w niniejszym postępowaniu na dzień 01.03.2026 r. Termin ten może ulec zmianie ze względu na trwającą procedurę przetargową. Etap II – 10 miesięcy od dnia zawarcia umowy. Etap III – od dnia rozpoczęcia robót budowlanych nieprzerwanie do momentu odbioru końcowego i uzyskania pozwolenia na użytkowanie włącznie, nie dłużej jednak niż do 30 września 2028 roku (wskazana data jest związana z upływem terminu rozliczenia umowy o dofinansowanie projektu). Szczegółowy zakres zamówienia określony jest w SWZ.
Interne KennungS.271.11.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
5. Los
LosLOT-0002
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający nie przewiduje opcji w niniejszym postępowaniu.