See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Revisionsydelser til Lemvig Kommune
Beschreibung: Udbuddet vedrører indkøb og levering af Revisionsydelser og it-revision samt tilkøb af ydelser til ordregiver. Udbuddet omfatter en fast årlig hovedydelse på den lovpligtige revisionsydelse inkl. 25 timers rådgivning/sparring fra det revisionsteam, der afsættes til opgaven, IT-revision samt en mulighed for tilkøbsydelser. Kontrakt forventes indgået med én virksomhed.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79210000 Rechnungslegung und -prüfung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79200000 Dienstleistungen im Bereich Rechnungslegung und -prüfung sowie Steuerwesen, 79212000 Betriebsprüfung, 79212100 Buchprüfung
5. Los
Los: LOT-0000