See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup i dostawa materiałów pędnych i smarów dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w m. st. Warszawie sp. z o.o.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa materiałów pędnych i smarów dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w m. st. Warszawie sp. z o.o. z podziałem na zadania: Zadanie 1 – Zakup i dostawa olejów silnikowych, Zadanie 2 – Zakup i dostawa olejów hydraulicznych, przekładniowych, mineralnych oraz transformatorowych, Zadanie 3 – Zakup i dostawa smarów, Zadanie 4 – Zakup i dostawa płynów chłodzących, płynów hamulcowych, płynów do spryskiwaczy, zgodnie z wymaganiami określonymi w SWZ.
Interne Kennung: RZP.27.36.2025.JN
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09211000 Schmieröle und Schmierstoffe
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie 1 – Zakup i dostawa olejów silnikowych
Beschreibung: 1. Umowy będą realizowane przez okres 24 miesięcy od dnia ich zawarcia w oparciu o ceny jednostkowe, zaproponowane przez Wykonawcę w ofercie najkorzystniejszej oraz w oparciu o zamówienia częściowe, które składane będą za pośrednictwem poczty elektronicznej zgodnie z faktycznymi potrzebami Zamawiającego, z zastrzeżeniem, że całkowite wynagrodzenie Wykonawców, wynikające z realizacji umów (każdej odrębnie) nie może przekroczyć wysokości środków przyznanych na ten cel. Umowy zostaną podpisane na wartość wynikającą z tych właśnie środków, tj. maksymalną nominalną wartość zobowiązania - kwotę przeznaczoną na sfinansowanie zamówienia, obejmującą zakres łącznie zamówienia podstawowego i zakres zamówienia w ramach prawa opcji określony dla Zadania 1 w Tabeli 1 Opisu przedmiotu zamówienia. Informacja o wysokości tych środków zostanie podana bezpośrednio przed otwarciem ofert złożonych w prowadzonym postępowaniu. 2. Dla każdego z zadań Zamawiający zastrzega sobie prawo skrócenia czasu trwania umowy w razie wyczerpania maksymalnego wynagrodzenia przeznaczonego na realizację zamówienia, natomiast w przypadku, gdy kwota całkowitego wynagrodzenia Wykonawcy nie zostanie w pełni wykorzystana do czasu zakończenia umowy, Zamawiający zastrzega sobie prawo przedłużenia czasu trwania umowy do chwili, gdy przeznaczone środki zostaną wydane, jednak nie dłużej niż o 4 miesiące. 3. Wykonawca będzie dostarczał przedmiot zamówienia na własny koszt do miejsca wskazanego przez Zamawiającego w zamówieniu częściowym (siedziba Zamawiającego lub siedziba jednostek podległych Zamawiającemu zlokalizowane na terenie m. st. Warszawy). 4. W związku z faktem, iż Zamawiający nie jest w stanie przewidzieć i wyspecyfikować pełnego asortymentu przedmiotu zamówienia, którego zakup będzie konieczny w trakcie realizacji umowy, Zamawiający zastrzega sobie możliwość realizacji zamówień także produktów niewyszczególnionych w wykazach (tabelach). W przypadku konieczności zamówienia produktu niewyszczególnionego w złożonej ofercie Zamawiający zwróci się do Wykonawcy z zapytaniem o dostępność danego produktu. Wartość zamówień, o których mowa w pkt. 4 powyżej wyniesie dla każdego z zadań maksymalnie 25% wartości oferty netto. 5. Wymagany okres gwarancji na przedmiot zamówienia – minimum 24 miesiące, licząc od dnia dostarczenia przedmiotu umowy. Dla przedmiotu zamówienia, dla którego producent określa dłuższy okres gwarancji, Wykonawca udziela takiego samego okresu gwarancji licząc od dnia w którym dokonano weryfikacji zgodności dostawy z zamówieniem. 6. Oferowane produkty muszą spełniać wymagania Zamawiającego określone w tabeli opisu przedmiotu zamówienia oraz posiadać karty charakterystyki substancji niebezpiecznej lub preparatu niebezpiecznego (o ile jest wymagana dla danego produktu). Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia znajduje się Części II SWZ - OPZ.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający deklaruje realizację zamówienia w minimalnym zakresie określonym w Tabeli 1 Części II SWZ - OPZ (kolumna – pn. Planowana ilość - zamówienie podstawowe) i zastrzega sobie prawo do realizacji pozostałego zakresu zamówienia (kolumna – pn. Planowana ilość - zamówienie w ramach prawa opcji), określonego w ww. tabeli, na zasadach prawa opcji do maksymalnej nominalnej wartości zobowiązania tj. do kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia. 2. Prawem opcji będzie objęty cały zakres przedmiotu zamówienia, określony w Tabeli 1 Części II SWZ - OPZ, a realizacja prawa opcji polegać będzie na realizacji zamówień częściowych przedmiotu zamówienia po cenach jednostkowych zaproponowanych przez Wykonawcę w ofercie. 3. Zamawiający przewiduje skorzystanie z prawa opcji w sytuacji, gdy a. Nastąpi wzrost awaryjności taboru Spółki. b. Nastąpi zwiększenie taboru obsługiwanego przez warsztaty naprawcze Spółki po zakończeniu ich kontraktów serwisowych. 4. Obecnie Zamawiający nie jest w stanie określić konkretnej liczby materiałów pędnych i smarów przewidywanych do zakupienia w ramach prawa opcji z poszczególnych pozycji 1-10 Tabeli 1 (Zadanie 1) Części II SWZ - OPZ, ponieważ zapotrzebowanie na poszczególne rodzaje uzależnione jest od ich faktycznego zużycia. Wobec powyższego, w przypadku skorzystania z prawa opcji, Zamawiający każdorazowo wskaże w zamówieniu częściowym, realizowanym w ramach prawa opcji, rodzaj oraz ilość z poszczególnych pozycji asortymentu wymienionych odpowiednio w Tabeli 1 Części II SWZ - OPZ. Zamawiający wyjaśnia, że w przypadku skorzystania przez niego z prawa opcji, może okazać się, że ilości wskazane odpowiednio w Tabeli 1 Części II SWZ - OPZ zostaną przekroczone i Zamawiający może oczekiwać dostawy większej liczby asortymentu z poszczególnych pozycji danej tabeli niż ilości tam wskazane, a mniejszej liczby asortymentu z innych pozycji danej tabeli z zastrzeżeniem, że maksymalną wartością opcji jest maksymalna nominalna wartość zobowiązania. 5. W przypadku wyczerpania ilości materiałów pędnych i smarów określonych w zamówieniu podstawowym (Tabela 1 Części II SWZ - OPZ – kolumna – pn. Planowana ilość - zamówienie podstawowe), będącego skutkiem większego niż przewidywane przez Zamawiającego faktyczne zużycie, skorzystanie z prawa opcji uzależnione będzie od decyzji Zamawiającego. W razie skorzystania z prawa opcji, na Wykonawcę nałożony w ten sposób zostanie obowiązek realizacji zamówienia do maksymalnej kwoty zobowiązania tj. kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia na warunkach zawartej umowy, bez konieczności negocjacji między Stronami. Skorzystanie z prawa opcji nie wymaga odrębnego powiadomienia Wykonawcy.
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie 2 – Zakup i dostawa olejów hydraulicznych, przekładniowych, mineralnych oraz transformatorowych
Beschreibung: 1. Umowy będą realizowane przez okres 24 miesięcy od dnia ich zawarcia w oparciu o ceny jednostkowe, zaproponowane przez Wykonawcę w ofercie najkorzystniejszej oraz w oparciu o zamówienia częściowe, które składane będą za pośrednictwem poczty elektronicznej zgodnie z faktycznymi potrzebami Zamawiającego, z zastrzeżeniem, że całkowite wynagrodzenie Wykonawców, wynikające z realizacji umów (każdej odrębnie) nie może przekroczyć wysokości środków przyznanych na ten cel. Umowy zostaną podpisane na wartość wynikającą z tych właśnie środków, tj. maksymalną nominalną wartość zobowiązania - kwotę przeznaczoną na sfinansowanie zamówienia, obejmującą zakres łącznie zamówienia podstawowego i zakres zamówienia w ramach prawa opcji określony dla Zadania 2 w Tabeli 2 Opisu przedmiotu zamówienia. Informacja o wysokości tych środków zostanie podana bezpośrednio przed otwarciem ofert złożonych w prowadzonym postępowaniu. 2. Dla każdego z zadań Zamawiający zastrzega sobie prawo skrócenia czasu trwania umowy w razie wyczerpania maksymalnego wynagrodzenia przeznaczonego na realizację zamówienia, natomiast w przypadku, gdy kwota całkowitego wynagrodzenia Wykonawcy nie zostanie w pełni wykorzystana do czasu zakończenia umowy, Zamawiający zastrzega sobie prawo przedłużenia czasu trwania umowy do chwili, gdy przeznaczone środki zostaną wydane, jednak nie dłużej niż o 4 miesiące. 3. Wykonawca będzie dostarczał przedmiot zamówienia na własny koszt do miejsca wskazanego przez Zamawiającego w zamówieniu częściowym (siedziba Zamawiającego lub siedziba jednostek podległych Zamawiającemu zlokalizowane na terenie m. st. Warszawy). 4. W związku z faktem, iż Zamawiający nie jest w stanie przewidzieć i wyspecyfikować pełnego asortymentu przedmiotu zamówienia, którego zakup będzie konieczny w trakcie realizacji umowy, Zamawiający zastrzega sobie możliwość realizacji zamówień także produktów niewyszczególnionych w wykazach (tabelach). W przypadku konieczności zamówienia produktu niewyszczególnionego w złożonej ofercie Zamawiający zwróci się do Wykonawcy z zapytaniem o dostępność danego produktu. Wartość zamówień, o których mowa w pkt. 4 powyżej wyniesie dla każdego z zadań maksymalnie 25% wartości oferty netto. 5. Wymagany okres gwarancji na przedmiot zamówienia – minimum 24 miesiące, licząc od dnia dostarczenia przedmiotu umowy. Dla przedmiotu zamówienia, dla którego producent określa dłuższy okres gwarancji, Wykonawca udziela takiego samego okresu gwarancji licząc od dnia w którym dokonano weryfikacji zgodności dostawy z zamówieniem. 6. Oferowane produkty muszą spełniać wymagania Zamawiającego określone w tabeli opisu przedmiotu zamówienia oraz posiadać karty charakterystyki substancji niebezpiecznej lub preparatu niebezpiecznego (o ile jest wymagana dla danego produktu). Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia znajduje się Części II SWZ - OPZ.
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający deklaruje realizację zamówienia w minimalnym zakresie określonym w Tabeli 2 Części II SWZ - OPZ (kolumna – pn. Planowana ilość - zamówienie podstawowe) i zastrzega sobie prawo do realizacji pozostałego zakresu zamówienia (kolumna – pn. Planowana ilość - zamówienie w ramach prawa opcji), określonego w ww. tabeli, na zasadach prawa opcji do maksymalnej nominalnej wartości zobowiązania tj. do kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia. 2. Prawem opcji będzie objęty cały zakres przedmiotu zamówienia, określony w Tabeli 2 Części II SWZ - OPZ, a realizacja prawa opcji polegać będzie na realizacji zamówień częściowych przedmiotu zamówienia po cenach jednostkowych zaproponowanych przez Wykonawcę w ofercie. 3. Zamawiający przewiduje skorzystanie z prawa opcji w sytuacji, gdy a. Nastąpi wzrost awaryjności taboru Spółki. b. Nastąpi zwiększenie taboru obsługiwanego przez warsztaty naprawcze Spółki po zakończeniu ich kontraktów serwisowych. 4. Obecnie Zamawiający nie jest w stanie określić konkretnej liczby materiałów pędnych i smarów przewidywanych do zakupienia w ramach prawa opcji z poszczególnych pozycji 1-18 Tabeli 2 (Zadanie 2) Części II SWZ - OPZ, ponieważ zapotrzebowanie na poszczególne rodzaje uzależnione jest od ich faktycznego zużycia. Wobec powyższego, w przypadku skorzystania z prawa opcji, Zamawiający każdorazowo wskaże w zamówieniu częściowym, realizowanym w ramach prawa opcji, rodzaj oraz ilość z poszczególnych pozycji asortymentu wymienionych odpowiednio w Tabeli 2 Części II SWZ - OPZ. Zamawiający wyjaśnia, że w przypadku skorzystania przez niego z prawa opcji, może okazać się, że ilości wskazane odpowiednio w Tabeli 2 Części II SWZ - OPZ zostaną przekroczone i Zamawiający może oczekiwać dostawy większej liczby asortymentu z poszczególnych pozycji danej tabeli niż ilości tam wskazane, a mniejszej liczby asortymentu z innych pozycji danej tabeli z zastrzeżeniem, że maksymalną wartością opcji jest maksymalna nominalna wartość zobowiązania. 5. W przypadku wyczerpania ilości materiałów pędnych i smarów określonych w zamówieniu podstawowym (Tabela 2 Części II SWZ - OPZ – kolumna – pn. Planowana ilość - zamówienie podstawowe), będącego skutkiem większego niż przewidywane przez Zamawiającego faktyczne zużycie, skorzystanie z prawa opcji uzależnione będzie od decyzji Zamawiającego. W razie skorzystania z prawa opcji, na Wykonawcę nałożony w ten sposób zostanie obowiązek realizacji zamówienia do maksymalnej kwoty zobowiązania tj. kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia na warunkach zawartej umowy, bez konieczności negocjacji między Stronami. Skorzystanie z prawa opcji nie wymaga odrębnego powiadomienia Wykonawcy.
Los: LOT-0003
Titel: Zadanie 3 – Zakup i dostawa smarów
Beschreibung: 1. Umowy będą realizowane przez okres 24 miesięcy od dnia ich zawarcia w oparciu o ceny jednostkowe, zaproponowane przez Wykonawcę w ofercie najkorzystniejszej oraz w oparciu o zamówienia częściowe, które składane będą za pośrednictwem poczty elektronicznej zgodnie z faktycznymi potrzebami Zamawiającego, z zastrzeżeniem, że całkowite wynagrodzenie Wykonawców, wynikające z realizacji umów (każdej odrębnie) nie może przekroczyć wysokości środków przyznanych na ten cel. Umowy zostaną podpisane na wartość wynikającą z tych właśnie środków, tj. maksymalną nominalną wartość zobowiązania - kwotę przeznaczoną na sfinansowanie zamówienia, obejmującą zakres łącznie zamówienia podstawowego i zakres zamówienia w ramach prawa opcji określony dla Zadania 3 w Tabeli 3 Opisu przedmiotu zamówienia. Informacja o wysokości tych środków zostanie podana bezpośrednio przed otwarciem ofert złożonych w prowadzonym postępowaniu. 2. Dla każdego z zadań Zamawiający zastrzega sobie prawo skrócenia czasu trwania umowy w razie wyczerpania maksymalnego wynagrodzenia przeznaczonego na realizację zamówienia, natomiast w przypadku, gdy kwota całkowitego wynagrodzenia Wykonawcy nie zostanie w pełni wykorzystana do czasu zakończenia umowy, Zamawiający zastrzega sobie prawo przedłużenia czasu trwania umowy do chwili, gdy przeznaczone środki zostaną wydane, jednak nie dłużej niż o 4 miesiące. 3. Wykonawca będzie dostarczał przedmiot zamówienia na własny koszt do miejsca wskazanego przez Zamawiającego w zamówieniu częściowym (siedziba Zamawiającego lub siedziba jednostek podległych Zamawiającemu zlokalizowane na terenie m. st. Warszawy). 4. W związku z faktem, iż Zamawiający nie jest w stanie przewidzieć i wyspecyfikować pełnego asortymentu przedmiotu zamówienia, którego zakup będzie konieczny w trakcie realizacji umowy, Zamawiający zastrzega sobie możliwość realizacji zamówień także produktów niewyszczególnionych w wykazach (tabelach). W przypadku konieczności zamówienia produktu niewyszczególnionego w złożonej ofercie Zamawiający zwróci się do Wykonawcy z zapytaniem o dostępność danego produktu. Wartość zamówień, o których mowa w pkt. 4 powyżej wyniesie dla każdego z zadań maksymalnie 25% wartości oferty netto. 5. Wymagany okres gwarancji na przedmiot zamówienia – minimum 24 miesiące, licząc od dnia dostarczenia przedmiotu umowy. Dla przedmiotu zamówienia, dla którego producent określa dłuższy okres gwarancji, Wykonawca udziela takiego samego okresu gwarancji licząc od dnia w którym dokonano weryfikacji zgodności dostawy z zamówieniem. 6. Oferowane produkty muszą spełniać wymagania Zamawiającego określone w tabeli opisu przedmiotu zamówienia oraz posiadać karty charakterystyki substancji niebezpiecznej lub preparatu niebezpiecznego (o ile jest wymagana dla danego produktu). Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia znajduje się Części II SWZ - OPZ.
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający deklaruje realizację zamówienia w minimalnym zakresie określonym w Tabeli 3 Części II SWZ - OPZ (kolumna – pn. Planowana ilość - zamówienie podstawowe) i zastrzega sobie prawo do realizacji pozostałego zakresu zamówienia (kolumna – pn. Planowana ilość - zamówienie w ramach prawa opcji), określonego w ww. tabeli, na zasadach prawa opcji do maksymalnej nominalnej wartości zobowiązania tj. do kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia. 2. Prawem opcji będzie objęty cały zakres przedmiotu zamówienia, określony w Tabeli 3 Części II SWZ - OPZ, a realizacja prawa opcji polegać będzie na realizacji zamówień częściowych przedmiotu zamówienia po cenach jednostkowych zaproponowanych przez Wykonawcę w ofercie. 3. Zamawiający przewiduje skorzystanie z prawa opcji w sytuacji, gdy a. Nastąpi wzrost awaryjności taboru Spółki. b. Nastąpi zwiększenie taboru obsługiwanego przez warsztaty naprawcze Spółki po zakończeniu ich kontraktów serwisowych. 4. Obecnie Zamawiający nie jest w stanie określić konkretnej liczby materiałów pędnych i smarów przewidywanych do zakupienia w ramach prawa opcji z poszczególnych pozycji 1-4 Tabeli 3 (Zadanie 3) Części II SWZ - OPZ, ponieważ zapotrzebowanie na poszczególne rodzaje uzależnione jest od ich faktycznego zużycia. Wobec powyższego, w przypadku skorzystania z prawa opcji, Zamawiający każdorazowo wskaże w zamówieniu częściowym, realizowanym w ramach prawa opcji, rodzaj oraz ilość z poszczególnych pozycji asortymentu wymienionych odpowiednio w Tabeli 3 Części II SWZ - OPZ. Zamawiający wyjaśnia, że w przypadku skorzystania przez niego z prawa opcji, może okazać się, że ilości wskazane odpowiednio w Tabeli 3 Części II SWZ - OPZ zostaną przekroczone i Zamawiający może oczekiwać dostawy większej liczby asortymentu z poszczególnych pozycji danej tabeli niż ilości tam wskazane, a mniejszej liczby asortymentu z innych pozycji danej tabeli z zastrzeżeniem, że maksymalną wartością opcji jest maksymalna nominalna wartość zobowiązania. 5. W przypadku wyczerpania ilości materiałów pędnych i smarów określonych w zamówieniu podstawowym (Tabela 3 Części II SWZ - OPZ – kolumna – pn. Planowana ilość - zamówienie podstawowe), będącego skutkiem większego niż przewidywane przez Zamawiającego faktyczne zużycie, skorzystanie z prawa opcji uzależnione będzie od decyzji Zamawiającego. W razie skorzystania z prawa opcji, na Wykonawcę nałożony w ten sposób zostanie obowiązek realizacji zamówienia do maksymalnej kwoty zobowiązania tj. kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia na warunkach zawartej umowy, bez konieczności negocjacji między Stronami. Skorzystanie z prawa opcji nie wymaga odrębnego powiadomienia Wykonawcy.
Los: LOT-0004
Titel: Zadanie 4 – Zakup i dostawa płynów chłodzących, płynów hamulcowych, płynów do spryskiwaczy
Beschreibung: 1. Umowy będą realizowane przez okres 24 miesięcy od dnia ich zawarcia w oparciu o ceny jednostkowe, zaproponowane przez Wykonawcę w ofercie najkorzystniejszej oraz w oparciu o zamówienia częściowe, które składane będą za pośrednictwem poczty elektronicznej zgodnie z faktycznymi potrzebami Zamawiającego, z zastrzeżeniem, że całkowite wynagrodzenie Wykonawców, wynikające z realizacji umów (każdej odrębnie) nie może przekroczyć wysokości środków przyznanych na ten cel. Umowy zostaną podpisane na wartość wynikającą z tych właśnie środków, tj. maksymalną nominalną wartość zobowiązania - kwotę przeznaczoną na sfinansowanie zamówienia, obejmującą zakres łącznie zamówienia podstawowego i zakres zamówienia w ramach prawa opcji określony dla Zadania 4 w Tabeli 4 Opisu przedmiotu zamówienia. Informacja o wysokości tych środków zostanie podana bezpośrednio przed otwarciem ofert złożonych w prowadzonym postępowaniu. 2. Dla każdego z zadań Zamawiający zastrzega sobie prawo skrócenia czasu trwania umowy w razie wyczerpania maksymalnego wynagrodzenia przeznaczonego na realizację zamówienia, natomiast w przypadku, gdy kwota całkowitego wynagrodzenia Wykonawcy nie zostanie w pełni wykorzystana do czasu zakończenia umowy, Zamawiający zastrzega sobie prawo przedłużenia czasu trwania umowy do chwili, gdy przeznaczone środki zostaną wydane, jednak nie dłużej niż o 4 miesiące. 3. Wykonawca będzie dostarczał przedmiot zamówienia na własny koszt do miejsca wskazanego przez Zamawiającego w zamówieniu częściowym (siedziba Zamawiającego lub siedziba jednostek podległych Zamawiającemu zlokalizowane na terenie m. st. Warszawy). 4. W związku z faktem, iż Zamawiający nie jest w stanie przewidzieć i wyspecyfikować pełnego asortymentu przedmiotu zamówienia, którego zakup będzie konieczny w trakcie realizacji umowy, Zamawiający zastrzega sobie możliwość realizacji zamówień także produktów niewyszczególnionych w wykazach (tabelach). W przypadku konieczności zamówienia produktu niewyszczególnionego w złożonej ofercie Zamawiający zwróci się do Wykonawcy z zapytaniem o dostępność danego produktu. Wartość zamówień, o których mowa w pkt. 4 powyżej wyniesie dla każdego z zadań maksymalnie 25% wartości oferty netto. 5. Wymagany okres gwarancji na przedmiot zamówienia – minimum 24 miesiące, licząc od dnia dostarczenia przedmiotu umowy. Dla przedmiotu zamówienia, dla którego producent określa dłuższy okres gwarancji, Wykonawca udziela takiego samego okresu gwarancji licząc od dnia w którym dokonano weryfikacji zgodności dostawy z zamówieniem. 6. Oferowane produkty muszą spełniać wymagania Zamawiającego określone w tabeli opisu przedmiotu zamówienia oraz posiadać karty charakterystyki substancji niebezpiecznej lub preparatu niebezpiecznego (o ile jest wymagana dla danego produktu). Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia znajduje się Części II SWZ - OPZ.
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający deklaruje realizację zamówienia w minimalnym zakresie określonym w Tabeli 4 Części II SWZ - OPZ (kolumna – pn. Planowana ilość - zamówienie podstawowe) i zastrzega sobie prawo do realizacji pozostałego zakresu zamówienia (kolumna – pn. Planowana ilość - zamówienie w ramach prawa opcji), określonego w ww. tabeli, na zasadach prawa opcji do maksymalnej nominalnej wartości zobowiązania tj. do kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia. 2. Prawem opcji będzie objęty cały zakres przedmiotu zamówienia, określony w Tabeli 4 Części II SWZ - OPZ, a realizacja prawa opcji polegać będzie na realizacji zamówień częściowych przedmiotu zamówienia po cenach jednostkowych zaproponowanych przez Wykonawcę w ofercie. 3. Zamawiający przewiduje skorzystanie z prawa opcji w sytuacji, gdy a. Nastąpi wzrost awaryjności taboru Spółki. b. Nastąpi zwiększenie taboru obsługiwanego przez warsztaty naprawcze Spółki po zakończeniu ich kontraktów serwisowych. 4. Obecnie Zamawiający nie jest w stanie określić konkretnej liczby materiałów pędnych i smarów przewidywanych do zakupienia w ramach prawa opcji z poszczególnych pozycji 1-5 Tabeli 4 (Zadanie 4) Części II SWZ - OPZ, ponieważ zapotrzebowanie na poszczególne rodzaje uzależnione jest od ich faktycznego zużycia. Wobec powyższego, w przypadku skorzystania z prawa opcji, Zamawiający każdorazowo wskaże w zamówieniu częściowym, realizowanym w ramach prawa opcji, rodzaj oraz ilość z poszczególnych pozycji asortymentu wymienionych odpowiednio w Tabeli 4 Części II SWZ - OPZ. Zamawiający wyjaśnia, że w przypadku skorzystania przez niego z prawa opcji, może okazać się, że ilości wskazane odpowiednio w Tabeli 4 Części II SWZ - OPZ zostaną przekroczone i Zamawiający może oczekiwać dostawy większej liczby asortymentu z poszczególnych pozycji danej tabeli niż ilości tam wskazane, a mniejszej liczby asortymentu z innych pozycji danej tabeli z zastrzeżeniem, że maksymalną wartością opcji jest maksymalna nominalna wartość zobowiązania. 5. W przypadku wyczerpania ilości materiałów pędnych i smarów określonych w zamówieniu podstawowym (Tabela 4 Części II SWZ - OPZ – kolumna – pn. Planowana ilość - zamówienie podstawowe), będącego skutkiem większego niż przewidywane przez Zamawiającego faktyczne zużycie, skorzystanie z prawa opcji uzależnione będzie od decyzji Zamawiającego. W razie skorzystania z prawa opcji, na Wykonawcę nałożony w ten sposób zostanie obowiązek realizacji zamówienia do maksymalnej kwoty zobowiązania tj. kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia na warunkach zawartej umowy, bez konieczności negocjacji między Stronami. Skorzystanie z prawa opcji nie wymaga odrębnego powiadomienia Wykonawcy.