855999-2025 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Bisztynek
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOdbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Bisztynek
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest: „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Bisztynek” 2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: 1) odbiór niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych - wymaga się również odbioru odpadów zgromadzonych poza pojemnikiem 2) odbiór odpadów komunalnych gromadzonych w sposób selektywny: a) papier, tektura, opakowania z papieru i tektury, b) szkło, opakowania szklane, c) tworzywa sztuczne, opakowania z tworzyw sztucznych, metale, opakowania metalowe, odpady opakowaniowe wielomateriałowe, d) bioodpady, e) meble i inne odpady wielkogabarytowe, f) zużyte opony, g) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, h) przeterminowane leki i chemikalia, igły i strzykawki, i) zużyte baterie i akumulatory, j) odpady budowlano-remontowe i rozbiórkowe - Wykonawca w ramach umowy ma obowiązek odebrać wyłącznie te odpady budowlano - remontowe i rozbiórkowe, które powstały w wyniku drobnych robót budowlanych niewymagających pozwolenia na budowę ani zgłoszenia zamiaru prowadzenia robót do Starosty, k) tekstylia i odzież 3) Dostarczenie w terminie do 01 stycznia 2026 r. i sukcesywne uzupełnianie właścicielom nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej i zagrodowej worków do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w kolorach: a) niebieski - papier, tektura, opakowania z papieru i tektury, b) zielony - szkło, opakowania szklane, c) żółty - tworzywa sztuczne, opakowania z tworzyw sztucznych, metale, opakowania metalowe, odpady opakowaniowe wielomateriałowe, d) brązowy - bioodpady. Worki o pojemności od 60 l do 120 l wykonane z folii polietylenowej LDPE o odpowiedniej grubości zapewniającej ich wytrzymałość. Worki powinny posiadać przeźroczystość pozwalającą na ocenę zawartości oraz muszą być oznaczone w sposób widoczny i czytelny informacją o rodzaju gromadzonych odpadów, nazwą, adresem i nr telefonu Wykonawcy. Po każdorazowym odbiorze tych worków Wykonawca zobowiązany jest pozostawić właścicielowi nieruchomości worki w ilościach i kolorach odpowiadających odebranym workom. 4) zagospodarowanie odebranych niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych. W ramach zagospodarowania odpadów Wykonawca zobowiązany jest do przekazania odebranych niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, bezpośrednio do instalacji komunalnej. (Wykonawca jest zobowiązany wykazać w ofercie instalacje komunalne, do której będą przekazywane ww. odpady) 5) zagospodarowanie selektywnie odebranych odpadów komunalnych poprzez przekazanie ich bezpośrednio lub za pośrednictwem innego zbierającego odpady do instalacji odzysku lub unieszkodliwiania odpadów zgodnie z hierarchią postępowania, o której mowa w Dziale II ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz.U. z 2023 poz. 1587 z późn. zm.); w przypadku niewielkich ilości odebranych odpadów selektywnie zbieranych możliwe jest przekazywanie ich do podmiotu zbierającego te odpady, wskazanego w ofercie. 3. Częstotliwość odbioru i harmonogram 3.1 Wykonawca będzie odbierał odpady komunalne z następującą częstotliwością: 1) Odpady komunalne niesegregowane (zmieszane) oraz odpady komunalne zebrane selektywnie, wymienione w pkt 1, 2 ppkt 2 lit. a, b, c i d, to jest: papier, tektura, opakowania z papieru i tektury, szkło, opakowania szklane, tworzywa sztuczne, opakowania z tworzyw sztucznych, metale, opakowania metalowe, odpady opakowaniowe wielomateriałowe, bioodpady: (patrz rozdział IV ust. 3 pkt 3.1 ppkt 1 SWZ); 2) Odpady komunalne zebrane selektywnie, wymienione w pkt 2 ppkt 2 lit. e, f, g, h, i, k, to jest: odpady wielkogabarytowe, zużyte opony, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, przeterminowane leki i chemikalia, igły i strzykawki, zużyte baterie i akumulatory, tekstylia i odzież – ……… razy w trakcie trwania umowy (ilość odbiorów zadeklarowana w formularzu oferty). Zamawiający wymaga min. 2 odbiory w trakcie trwania umowy. 3) Odpady budowlano-remontowe i rozbiórkowe, wymienione w pkt 2 ppkt 2 lit. j, to jest, które powstały w wyniku prowadzenia drobnych robót niewymagających pozwolenia na budowę ani zgłoszenia zamiaru prowadzenia robót – ……… razy w trakcie trwania umowy (ilość odbiorów zadeklarowana w formularzu oferty). Zamawiający wymaga min. 2 odbiory w trakcie trwania umowy. 4) Odpady komunalne zebrane selektywnie, wymienione w pkt 2 ppkt 2 lit. k, to jest: tekstylia i odzież – 4 razy w trakcie trwania umowy (raz na kwartał), w ramach cyklicznych akcji zbiórki organizowanych w 3 punktach w gminie (dwa w Bisztynku i jeden w Sątopach-Samulewie) z ustawionych przez gminę pojemników KP 1100l. Wykonawca zostanie poinformowany o miejscu i terminie odbioru z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem. (...) (Dalszy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w rozdziale IV SWZ). 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w rozdziale IV SWZ oraz w projektowanych postanowieniach umowy (dalej PPU), które stanowią załącznik Nr 6 do SWZ. 5. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług stanowiącego nie więcej niż 15% wartości zamówienia podstawowego zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 ze zm.). 6. Stosownie do art. 95 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę, na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1465 z późn. zm.). Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie stosunku pracy przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia, polegających na odbieraniu i zagospodarowaniu odpadów komunalnych oraz monitorowaniu odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych. Szczegóły znajdują się w rozdziale XXIII SWZ.
Vorherige Bekanntmachung579513-2025
Interne KennungIZF.271.9.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung
5. Los
LosLOT-0001