856782-2025 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen von Ingenieurbüros – „Wykonanie dokumentacji projektowej w ramach Kompleksowego Projektu Adaptacji Lasów I Leśnictwa Do Zmian Klimatu – Mała Retencja Oraz Przeciwdziałanie Erozji Wodnej Na Terenach Nizinnych- Kontynuacja (MRN3)”- III postępowanie
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Wykonanie dokumentacji projektowej w ramach Kompleksowego Projektu Adaptacji Lasów I Leśnictwa Do Zmian Klimatu – Mała Retencja Oraz Przeciwdziałanie Erozji Wodnej Na Terenach Nizinnych- Kontynuacja (MRN3)”- III postępowanie
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi polegające wykonaniu dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwoleń środowiskowych i pozwoleń na budowę w ramach Kompleksowego Projektu Adaptacji Lasów I Leśnictwa Do Zmian Klimatu – Mała Retencja Oraz Przeciwdziałanie Erozji Wodnej Na Terenach Nizinnych- Kontynuacja (MRN3) na terenie Nadleśnictwa Augustów.
Vorherige Bekanntmachung543530-2025
Interne KennungSA.270.4.5.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensW związku z pilną potrzebą wyłonienia wykonawcy dokumentacji projektowej dla Kompleksowego Projektu Adaptacji lasów i leśnictwa do Zmian Klimatu – Mała Retencja oraz Przeciwdziałanie Erozji Wodnej na terenach Nizinnych – Kontynuacja (MRN3), uzasadnia się skrócenie terminu składania ofert. Niniejsze postępowanie jest trzecią próbą wyłonienia wykonawcy. Pierwsze dwa postępowania, wszczęte odpowiednio 1 kwietnia i 10 czerwca 2025 roku, zostały unieważnione. Skutkuje to czteromiesięcznym opóźnieniem w realizacji projektu, co stwarza poważne ryzyko niezakończenia działań w ramach czasowych wynikających z Harmonogramu Realizacji Projektu zaakceptowanego przez Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych (CKPŚ). Szacuje się, ż pierwsze dwa etapy tj. wykonanie inwentaryzacji przyrodniczej i opracowanie wstępnej koncepcji projektowej oraz sporządzenie pełnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszelkich pozwoleń pozwalających na budowę zaprojektowanych urządzeń wodnych trwać mogą ok 14-15 miesięcy. Następnie konieczne będzie przeprowadzenie postępowania i wyłonienie wykonawcy. Same prowadzenie robót budowlanych trwać może kolejne kilkanaście miesięcy, gdyż termin budowy urządzeń hydrotechnicznych dostosowany być musi do wymagań ochrony środowiska, by nie powodować znacznych zakłóceń w warunkach bytowania fauny.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71310000 Technische Beratung und Konstruktionsberatung, 71318000 Beratungsdienste von Ingenieurbüros, 90714000 Umweltaudit, 90711000 Umweltfolgenabschätzung in anderen Bereichen als dem Bausektor, 90712400 Planung einer Strategie für das Management oder den Schutz natürlicher Ressourcen
5. Los
LosLOT-0001
TitelPakiet I – Wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwoleń na budowę zadania "Przywrócenie stosunków wodnych poprzez budowę i remont urządzeń piętrzących na rowach melioracyjnych w ostoi głuszca Kuriańskie Bagno".
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi polegające wykonaniu dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwoleń środowiskowych i pozwoleń na budowę w ramach Kompleksowego Projektu Adaptacji Lasów I Leśnictwa Do Zmian Klimatu – Mała Retencja Oraz Przeciwdziałanie Erozji Wodnej Na Terenach Nizinnych- Kontynuacja (MRN3) na terenie Nadleśnictwa Augustów. Opis prac (czynności) oraz zakres rzeczowy i lokalizacja przedmiotu zamówienia wynika z Załącznika nr 2 do SWZ.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71310000 Technische Beratung und Konstruktionsberatung, 71318000 Beratungsdienste von Ingenieurbüros, 90714000 Umweltaudit, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 90711000 Umweltfolgenabschätzung in anderen Bereichen als dem Bausektor, 90712400 Planung einer Strategie für das Management oder den Schutz natürlicher Ressourcen
LosLOT-0002
TitelPakiet II – Wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwoleń środowiskowych i pozwoleń na budowę zadania "Budowa urządzeń małej retencji na terenie ostoi głuszca".
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71310000 Technische Beratung und Konstruktionsberatung, 71318000 Beratungsdienste von Ingenieurbüros, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 90714000 Umweltaudit, 90711000 Umweltfolgenabschätzung in anderen Bereichen als dem Bausektor, 90712400 Planung einer Strategie für das Management oder den Schutz natürlicher Ressourcen