2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kompleksowa dostawa gazu ziemnego dla punktów poboru w „Uzdrowisko Rymanów” S.A. – znak sprawy DMC-03/25
Beschreibung: 1) Przedmiotem niniejszego zamówienia jest kompleksowa dostawa (sprzedaż i dystrybucja) gazu ziemnego wysokometanowego typu E dla potrzeb Uzdrowiska Rymanów S.A w Rymanowie-Zdroju w okresie 01.01.2026 do 31.12.2026. Szacunkowa planowana ilość gazu do zakupu wynosi 9 975 800,00 kWh. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ wraz załącznikami. W załączniku zestawiono dane dotyczące punktów poboru aktualnych grup taryfowych, mocy umownej oraz prognozowanego zużycia. 2) Wskazane w załączniku nr 1 do SWZ dane stanowią prognozę zużycia gazu i służą wyłącznie do porównania złożonych ofert, ale w żadnym wypadku nie stanowią ze strony Zamawiającego zobowiązania do zakupu gazu we wskazanych w załączniku ilościach. 3) Wykonawca będzie dostarczał w okresie obowiązywania umowy paliwo gazowe w ilości odpowiadającej rzeczywistemu zapotrzebowaniu Zamawiającego niezależnie od szacunkowej prognozy zużycia. Zamawiający w załączniku nr 1.1 do OPZ zestawił planowane, szacunkowe zużycie gazu w poszczególnych miesiącach 2026 roku, w rozbiciu na poszczególne punkty poboru gazu. 4) Wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia parametrów jakościowych paliwa gazowego, standardów jakościowych obsługi Zamawiającego oraz sposobu załatwiania reklamacji zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa energetycznego, w szczególności z Rozdziałem 8 Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 2 lipca 2010 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu gazowego (tj. Dz. U z 2018 r. poz.1158 z późn. zm.) 5) Dostarczanie paliwa gazowego odbywać się będzie na podstawie umowy zawierającej postanowienia umowy sprzedaży oraz umowy oświadczenie usług dystrybucji gazu, zgodnie z obowiązującym prawem, w szczególności zgodnie z ustawą z dnia 10 kwietnia 1997r. Prawo Energetyczne (Dz. U. z 2022 poz. 1385 z późn. zm.) 6) Wykonawca zobowiązany jest do dokonania wszelkich czynności i uzgodnień z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (OSD) niezbędnych do przeprowadzenia procedury zmiany sprzedawcy, przy czym Zamawiający informuje, że obecnie realizuje kompleksową dostawę paliwa gazowego na podstawie umowy zawartej na czas określony tj. do dnia 31.12.2025 r. 7) Obiekty Zamawiającego podlegają pod Oddział Zakład Gazowniczy w Tarnowie Polskiej Spółki Gazownictwa sp. z o.o. 8) Wykonawca zobowiązany jest do bieżącego informowania Zamawiającego o wykonanej mocy umownej. W przypadku braku możliwości umieszczenia tej informacji na fakturze dopuszcza się jej przedstawienie w postaci załącznika do faktury. 9) Zamawiający jest częściowo zwolniony z akcyzy na podstawie art. 31b ust. 2 ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym (Dz. U.2022. poz. 143) 10) Zamawiający oświadcza, że punkty poboru jednostek organizacyjnych wskazanych w zestawieniu załącznik nr 2a do SWZ podlegają ochronie taryfowej zawartej w ustawie z dnia 26 stycznia 2022 o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców paliw gazowych w związku z sytuacją na rynku gazu (Dz. U z 2022 poz. 202). 3. Wykluczenie Wykonawcy w związku z przeciwdziałaniem agresji na Ukrainę (wykluczenie obligatoryjne). Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę: 1) wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. 2023 r. poz. 1497) dalej ustawa o szczególnych rozwiązaniach 2) którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2022 r. poz. 593, 655 i 835) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o kto rym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy o szczególnych rozwiązaniach, 3) którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29września 1994 r. o rachunkowości ( tekst jedn. Dz. U. z 2023 r. poz. 120 z po z n. zm.) jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy o szczególnych rozwiązaniach - wykluczenie następuje na okres trwania okoliczności określonych w pkt 1) – 2) 4) na podstawie art. 5k rozporządzenia nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie -w tym podwykonawco w, dostawco w lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku, gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia.
Vorherige Bekanntmachung: 773702-2025
Interne Kennung: DMC-03/25
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Związku z tym, że w przedmiotowym postępowaniu składanie ofert odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, Zamawiający informuje, że stosował będzie przepis określony w art. 138 ust.4 ustawy, w zakresie skrócenia terminu składania ofert.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09123000 Erdgas
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09120000 Gasförmige Brennstoffe, 65200000 Gasversorgungsunternehmen und zugehörige Dienste
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1) Przedmiotem niniejszego zamówienia jest kompleksowa dostawa (sprzedaż i dystrybucja) gazu ziemnego wysokometanowego typu E dla potrzeb Uzdrowiska Rymanów S.A w Rymanowie-Zdroju w okresie 01.01.2026 do 31.12.2026. Szacunkowa planowana ilość gazu do zakupu wynosi 9 975 800,00 kWh. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ wraz załącznikami. W załączniku zestawiono dane dotyczące punktów poboru aktualnych grup taryfowych, mocy umownej oraz prognozowanego zużycia. 2) Wskazane w załączniku nr 1 do SWZ dane stanowią prognozę zużycia gazu i służą wyłącznie do porównania złożonych ofert, ale w żadnym wypadku nie stanowią ze strony Zamawiającego zobowiązania do zakupu gazu we wskazanych w załączniku ilościach. 3) Wykonawca będzie dostarczał w okresie obowiązywania umowy paliwo gazowe w ilości odpowiadającej rzeczywistemu zapotrzebowaniu Zamawiającego niezależnie od szacunkowej prognozy zużycia. Zamawiający w załączniku nr 1.1 do OPZ zestawił planowane, szacunkowe zużycie gazu w poszczególnych miesiącach 2026 roku, w rozbiciu na poszczególne punkty poboru gazu. 4) Wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia parametrów jakościowych paliwa gazowego, standardów jakościowych obsługi Zamawiającego oraz sposobu załatwiania reklamacji zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa energetycznego, w szczególności z Rozdziałem 8 Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 2 lipca 2010 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu gazowego (tj. Dz. U z 2018 r. poz.1158 z późn. zm.) 5) Dostarczanie paliwa gazowego odbywać się będzie na podstawie umowy zawierającej postanowienia umowy sprzedaży oraz umowy oświadczenie usług dystrybucji gazu, zgodnie z obowiązującym prawem, w szczególności zgodnie z ustawą z dnia 10 kwietnia 1997r. Prawo Energetyczne (Dz. U. z 2022 poz. 1385 z późn. zm.) 6) Wykonawca zobowiązany jest do dokonania wszelkich czynności i uzgodnień z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (OSD) niezbędnych do przeprowadzenia procedury zmiany sprzedawcy, przy czym Zamawiający informuje, że obecnie realizuje kompleksową dostawę paliwa gazowego na podstawie umowy zawartej na czas określony tj. do dnia 31.12.2025 r. 7) Obiekty Zamawiającego podlegają pod Oddział Zakład Gazowniczy w Tarnowie Polskiej Spółki Gazownictwa sp. z o.o. 8) Wykonawca zobowiązany jest do bieżącego informowania Zamawiającego o wykonanej mocy umownej. W przypadku braku możliwości umieszczenia tej informacji na fakturze dopuszcza się jej przedstawienie w postaci załącznika do faktury. 9) Zamawiający jest częściowo zwolniony z akcyzy na podstawie art. 31b ust. 2 ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym (Dz. U.2022. poz. 143) 10) Zamawiający oświadcza, że punkty poboru jednostek organizacyjnych wskazanych w zestawieniu załącznik nr 2a do SWZ podlegają ochronie taryfowej zawartej w ustawie z dnia 26 stycznia 2022 o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców paliw gazowych w związku z sytuacją na rynku gazu (Dz. U z 2022 poz. 202).
Menge: 9 975 800