See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Uzupełnienie zasobów ochrony ludności i obrony cywilnej.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup sprzętu: do zapewnienia ciągłości dostaw energii - 40 szt., do zapewnienia ciągłości dostaw wody - 370 szt., do zapewnienia ciągłości dostaw żywności - 8500 szt., do zapewnienia miejsc tymczasowego pobytu - 254 szt., do likwidacji skutków katastrof naturalnych - 154 szt., do zabezpieczenia indywidualnego członków personelu podmiotów ochrony ludności i obrony cywilnej - 428 szt. w ramach zadania „Uzupełnienie zasobów ochrony ludności i obrony cywilnej” z Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej (OLiOC) na lata 2025–2026. Przedmiot zamówienia został podzielony na 6 części. Dla każdej części zamówienia określa się inny rodzaj asortymentu do zakupu: Część I - zakup agregatów prądotwórczych. Część II – zakup sprzętu przeciwpożarowego. Część III –zakup sprzętu i wyposażenia do przetrwania ludności w czasie kryzysu i w czasie wojny. Część IV – zakup automatycznej paczkowarki do wody pitnej oraz folii. Część V – zakup kuchni polowych na gaz LPG. Część VI – zakup kontenerów magazynowych.
Vorherige Bekanntmachung: 738763-2025
Interne Kennung: Spr. 112/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Potrzeba ochrony ludności w obecnej sytuacji geopolitycznej nabiera szczególnego znaczenia, a wysiłki administracji rządowej i samorządowej zmierzają w kierunku największego możliwego zapewnienia tej ochrony dla ludności, a co za tym idzie powiększenie zabezpieczenia materiałowo-technicznego niezbędnego do użycia w czasie reagowania po wystąpieniu zagrożenia. Polska graniczy bezpośrednio z Ukrainą, na terenie której toczą się aktywne działania wojenne oraz z Białorusią, która również generuje zagrożenia o charakterze niemilitarnym negatywnie oddziaływujące na ludność. Rodzi to potrzebę przygotowania się organów ochrony ludności do wzmożonego wysiłku przeciwdziałania takim zagrożeniom, w tym wzmocnienia zasobów służących tej ochronie. Niezbędne jest znaczne zwiększenie zasobów służących ochronie ludności, o których mowa w przedmiotowym zamówieniu. Realizacja przedmiotowego zamówienia w krótkim czasie podniesie znacznie zdolność Gminy Piaseczno na reagowanie w przypadku zaistnienia nadzwyczajnego zagrożenia dla ludności gminy.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 44482000 Brandschutzvorrichtungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31122000 Stromerzeugungsanlagen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 - zakup agregatów prądotwórczych.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa n/w agregatów prądotwórczych: a) 10 szt. o minimalnej mocy elektrycznej 4,1 kW, b) 2 szt. o minimalnej mocy elektrycznej 48 kW, c) 2 szt. o minimalnej mocy elektrycznej 120 kW.
Interne Kennung: Część 1
Los: LOT-0002
Titel: Część II – zakup sprzętu przeciwpożarowego.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa n/w wyposażenia i sprzętu; a) Zestaw akumulatorowych narzędzi hydraulicznych : • Nożyce hydrauliczne – 1 szt. • Rozpieracz ramieniowy - 1 szt. • Rozpieracz kolumnowy – 1 szt. • Akumulator Li lon 5Ah – 2 szt. • Akumulator Li lon 9Ah – 2 szt. • Ładowarka sieciowa – 2 szt. • Zasilacz sieciowy 230V – 1 szt. • Zestaw trzech przedłużek do rozpieracza kolumnowego – 1 szt. • Zestaw dwóch podpór aluminiowych do stabilizacji pojazdów – 1 szt. • Wspornik progowy – 1 szt. • Zestaw łańcuchów do rozpieracza ramieniowego 1 szt. • Mata narzędziowa 1 szt. b) 10 szt. agregatów prądotwórczych trójfazowych przenośnych c) 10 szt. agregatów prądotwórczych jednofazowych przenośnych d) 10 szt. pił spalinowych ratowniczych e) 20 szt. pomp zanurzeniowych f) 4 szt. klimatyzatorów przenośnych g) 10 szt. nagrzewnic elektrycznych h) 10 szt. osuszaczy powietrza i) 10 szt. masztów oświetleniowych j) 5 szt. zestawów ratownictwa medycznego k) 3 szt. AED l) 4 szt. namiotów pneumatycznych m) 30 szt. zbiorników na wodę brezentowych 5m3 n) 20 szt. zapór wodnych o) 10 szt. bosaków składanych dielektrycznych p) 20 szt. parawanów ochronnych q) 2 szt. środków pianotwórczych 1000 kg r) 20 szt. zbiorników IBC 1000 l s) 30 szt. odcinków tłocznych W110 t) 10 szt. megafonów u) 50 szt. plandek 10 x 12 v) 50 szt. odzieży ochronnej w) 20 szt. przedłużaczy na zwijadle x) 100 szt. kanistrów z kranikiem do kontaktu z żywnością 20 l y) 100 szt. wiader z deklem do kontaktu z żywnością 20 l
Interne Kennung: Część 2
Los: LOT-0003
Titel: Część III –zakup sprzętu i wyposażenia do przetrwania ludności w czasie kryzysu i w czasie wojny.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa n/w wyposażenia i sprzętu; a) 100 szt. indywidualnych, przenośnych filtrów do wody b) 500 szt. kuchenek turystycznych, gazowych na kartusze c) 5000 szt. kartuszy gazowych d) 10 piecyków naftowych knotowych e) 20 szt. pojemników z paliwem naftowym o objętości 20 l każdy f) 2000 szt. racji żywnościowych g) 1000 szt. racji żywnościowych bezglutenowych h) 100 szt. narzędzi wielofunkcyjnych zintegrowanych i) 100 szt. latarek j) 20 szt. plecaków ewakuacyjnych z wyposażeniem do celów szkoleniowych k) 100 szt. płaszcz/peleryna przeciwdeszczowe l) 50 szt. wodery m) 200 szt. kocy n) 100 szt. łóżek polowych o) 50 szt. lekkich hełmów p) 50 szt. kamizelek kuloodpornych
Interne Kennung: Część 3
Los: LOT-0004
Titel: Część IV – zakup automatycznej paczkowarki do wody pitnej oraz folii.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa automatycznej paczkowarki do wody pitnej oraz folii. 2. Zamawiający wskazuje, iż dostarczany sprzęt w ramach zamówienia musi być fabrycznie nowy, wolny od wad, wykonany w bezpiecznych technologiach. 3. Zamówienie obejmuje: dostawę, uruchomienie, przeprowadzenie szkolenia dla pracowników Zamawiającego w zakresie obsługi oraz zapewnienie w okresie udzielonej gwarancji bezpłatnego usuwania wad i usterek w siedzibie Zamawiającego.
Interne Kennung: Część 4
Los: LOT-0005
Titel: Część V – zakup kuchni polowych na gaz LPG.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa dwóch kuchni polowych na gaz lpg. 2. Zamawiający wskazuje, iż dostarczany sprzęt w ramach zamówienia musi być fabrycznie nowy, wolny od wad, wykonany w bezpiecznych technologiach. 3. Zamówienie obejmuje: dostawę, uruchomienie, przeprowadzenie szkolenia dla pracowników Zamawiającego w zakresie obsługi oraz zapewnienie w okresie udzielonej gwarancji bezpłatnego usuwania wad i usterek w siedzibie Zamawiającego.
Interne Kennung: Część 5
Los: LOT-0006
Titel: Część VI – zakup kontenerów magazynowych.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa dwóch kontenerów magazynowych. 2. Zamawiający wskazuje, iż dostarczany sprzęt w ramach zamówienia musi być wolny od wad, wykonany w bezpiecznych technologiach. 3. Zamówienie obejmuje: dostawę, przeprowadzenie szkolenia dla pracowników Zamawiającego w zakresie obsługi oraz zapewnienie w okresie udzielonej gwarancji bezpłatnego usuwania wad i usterek w siedzibie Zamawiającego.
Interne Kennung: Część 6