See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych, nieruchomości niezamieszkałych oraz PSZOK z terenu Gminy Skołyszyn w 2025 roku
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz nieruchomości niezamieszkałych, wymienionych poniżej : 1) Urząd Gminy Skołyszyn i jednostki organizacyjne Gminy Skołyszyn działające w formie jednostek budżetowych oraz samorządowych zakładów budżetowych; 2) Instytucje kultury, których organizatorem jest Gmina Skołyszyn; 3) Obiekty ochotniczych straży pożarnej; 4) Boiska sportowe oraz place zabaw i miejsca rekreacyjne na terenie miejscowości Gminy Skołyszyn (wykaz nieruchomości w pkt 3); 5) Nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno wypoczynkowe (wykaz nieruchomości zostanie przekazany Wykonawcy w przypadku złożenia deklaracji o wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi przez właścicieli tych nieruchomości); 6) Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Skołyszynie (zwanym dalej: PSZOK) 7) Z miejsc dodatkowo wyznaczanych przez Zamawiającego w trakcie trwania umowy. oraz transport, odzysk lub unieszkodliwienie, na uprawnionych instalacjach przetwarzających odpady komunalne w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu, oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania i nie przekraczanie określonych poziomów składowania odpadów komunalnych, o których mowa w ustawie z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U. z 2024 r., poz. 399), zwanej dalej ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Zagospodarowanie odpadów tj. odzysk lub unieszkodliwienie powinno być zgodne z obowiązującymi przepisami, w szczególności z ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 1587 z późn.zm.), ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz Planem Gospodarki Odpadami dla Województwa Podkarpackiego na lata 2020 – 2026 z perspektywą do 2032 r. 2. Szacowana ilość odpadów komunalnych przewidzianych do odbioru i zagospodarowania w okresie od 01.01.2025 r. do 31.12.2025 r. wyniesie łącznie ok. 1783,2000 Mg (ton) + 100 Mg (ton), z czego: 1) Odpady odbierane z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych (zgodnie z wykazem pkt 3) u źródła – 1577 Mg, na które składa się: • 830 Mg (ton) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne i pozostałości po segregacji odpadów komunalnych (kod 200301); • 660 Mg (ton) – to selektywnie zebrane odpady komunalne typu: papier i tektura (150101, 200101); szkło (150107, 200102); tworzywa sztuczne (150102, 200139) metale (150104, 200140); opakowania wielomateriałowe (150105); • 1 Mg (tona) – inne odpady nie ulegające biodegradacji (200203); 60 Mg (ton) – odpady wielkogabarytowe i meble (200307); • 8 Mg (ton) – bioodpady (200201,200108); • 3 Mg (ton) – zimny popiół paleniskowy z gospodarstw domowych (ex 200199); • 15 Mg (ton) – odpady budowlane i rozbiórkowe z gospodarstw domowych (170107 i inne z grupy 17). 2) Odpady odbierane z PSZOK w Skołyszynie 206,2000 Mg, na które składa się: • 6,5 Mg (tony) – selektywnie zebrane odpady komunalne, w tym: papier i tektura (150101, 200101) – 2 Mg; szkło (150107, 200102) – 2 Mg; tworzywa sztuczne (150102, 200139) – 1 Mg; metale (150104, 200140) – 0,5 Mg; opakowania wielomateriałowe (150105) – 1 Mg; • 3 Mg (tony) – zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (200123*, 200135*, 200136); • 95 Mg (ton) – odpady budowlane i rozbiórkowe z gospodarstw domowych (17 01 01, 17 01 02, 17 01 03, 17 08 02, 17 01 07, 17 09 04,17 01 80, 17 01 82, 17 02 01, 17 02 02, 17 02 03, 17 04 05, 17 04 07, 17 06 04); • 1 Mg (tona) –bioodpady (kod 200201, 200108); • 80 Mg (ton) – odpady wielkogabarytowe i meble (200307); • 15 Mg (ton) zużyte opony z gospodarstw domowych (zużyte opony pochodzące z rowerów, wózków, motorowerów, motocykli oraz pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t) 160103; • 1 Mg (tona) – zimny popiół paleniskowy z gospodarstw domowych (ex 200199); • 2 Mg (tony) – tekstylia i odzież (200111, 200110); • 1 Mg (tona) odpady niebezpieczne (nie wymienione w innych frakcjach) według katalogu odpadów wymienionych w Rozporządzeniu Ministra Klimatu z dnia 2 stycznia 2020 r. w sprawie katalogu odpadów (Dz.U. z 2020 r. poz. 10); • 0,1 Mg (100 kg) – przeterminowane leki (200131*, 200132); • 0,5 Mg (500 kg) – zużyte baterie i akumulatory, baterie alkaiczne (200133*, 200134); • 0,1 Mg (100 kg) – igły i strzykawki powstałe jako odpad w gospodarstwie domowym (ex 200199); • 1 Mg (tona) – odpady komunalne nie wymienione w innych podgrupach (200399). 3) Odpady popowodziowe – do 100 Mg (168201*, 168202). Zamawiający przewiduje w ramach opcji możliwość wywozu i zagospodarowania odpadów powstałych w wyniku powodzi, podtopień budynków mieszkalnych, niezamieszkałych oraz publicznych do ilości 100 Mg w okresie 01.01.2025 r. 31.12.2025 r. Wykonawca w ofercie wycenia cenę jednostkową oraz łączną odbioru i zagospodarowania odpadów popowodziowych w ramach opcji zamówienia (wartość w/w odpadów nie jest uwzględniona w kwocie, jaką Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia). 3. Podane ilości odpadów komunalnych przewidzianych do odebrania z terenu Gminy Skołyszyn w okresie trwania zamówienia są ilością szacunkową, przy czym Zamawiający nie zapewnia realizacji zamówienia w tej ilości. W ramach niniejszego postępowania Zamawiający dopuszcza możliwość zwiększenia planowanej ilości odbieranych odpadów komunalnych do 50% łącznej ilości odebranych odpadów od mieszkańców i z PSZOK (do 891 Mg) niezależnie od rodzaju odpadów uwzględnionych w postępowaniu. Pozostałe szczegóły dotyczące zamówienia zawiera OPZ (zał.Nr 8 do SWZ) i projekt umowy (zał. nr 7 do SWZ)
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001