856905-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen von Ingenieurbüros – Wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę oraz nadzorem autorskim w ramach Projektu MRN3 na terenie Nadleśnictwa Strzelce - Postępowanie II
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę oraz nadzorem autorskim w ramach Projektu MRN3 na terenie Nadleśnictwa Strzelce - Postępowanie II
BeschreibungWstępny opis zadania: Budowla ziemnego urządzenia piętrzącego wraz z urządzeniem upustowym zlokalizowanym na cieku wodnym. Budowla spiętrzająca ziemna o długości 435 m, wysokość spiętrzenia 0,50 m. Budowla służąca zatrzymywaniu wód powierzchniowych i gruntowych na obszarach bagiennych. Teren budowy znajduje się w administracji Nadleśnictwa Strzelce i zagospodarowany jest dla potrzeb gospodarki leśnej. Oddziaływanie lokalne na tereny przyległe leśne powstałe z zalesień słabych gleb. Powierzchnia pod budowlę ma nikłe walory produkcyjne i przyrodnicze. W odległości kilku kilometrów rów przepływa przez tereny Natura2000. Zlewnia: Rów należy do lewobrzeżnych dopływów rzeki granicznej Bug, wpływa on do starorzecza w okolicach miejscowości Uchańka. Zlewnia około 10 km2. Powierzchnia obszaru retencji 6 ha, planowana pojemność obiektów/ objętość retencjonowanej wody 18000 m3.
Interne KennungS.270.18.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71310000 Technische Beratung und Konstruktionsberatung, 71318000 Beratungsdienste von Ingenieurbüros, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 90714000 Umweltaudit, 90711000 Umweltfolgenabschätzung in anderen Bereichen als dem Bausektor, 90712400 Planung einer Strategie für das Management oder den Schutz natürlicher Ressourcen
5. Los
LosLOT-0001
Titel"Wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę oraz nadzór autorski w ramach Kompleksowego Projektu Adaptacji Lasów i Leśnictwa Do Zmian Klimatu – Mała Retencja oraz Przeciwdziałanie Erozji Wodnej Na Terenach Nizinnych Kontynuacja (MRN3) na terenie Nadleśnictwa Strzelce - Postępowanie II”- leśnictwo Janostrów
BeschreibungOpracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wymaganych decyzji administracyjnych w tym pozwolenia na budowę i nadzorem autorskim "Budowli piętrzącej, jako elementu ochrony ekosystemów bagiennych w leśnictwie Janostrów". Wstępny opis zadania: Budowla ziemnego urządzenia piętrzącego wraz z urządzeniem upustowym zlokalizowanym na cieku wodnym. Budowla spiętrzająca ziemna o długości 435 m, wysokość spiętrzenia 0,50 m. Teren budowy znajduje się w administracji Nadleśnictwa Strzelce i zagospodarowany jest dla potrzeb gospodarki leśnej. Oddziaływanie lokalne na tereny przyległe leśne powstałe z zalesień słabych gleb. Powierzchnia pod budowlę ma nikłe walory produkcyjne i przyrodnicze. W odległości kilku kilometrów rów przepływa przez tereny Natura2000. Zlewnia: Rów należy do lewobrzeżnych dopływów rzeki granicznej Bug, wpływa on do starorzecza w okolicach miejscowości Uchańka. Zlewnia około 10 km2. Powierzchnia obszaru retencji 6 ha, planowana pojemność obiektów/ objętość retencjonowanej wody 18000 m3. Zakres prac: 1) Wykonanie Inwentaryzacji przyrodniczej zgodnie z wytycznymi zawartymi w Podręczniku Wdrażania Projektu Wytyczne do realizacji zadań i obiektów małej retencji i przeciwdziałania erozji wodnej (Część I Zakres rzeczowy). W inwentaryzacji należy określić potencjalny zasięg oddziaływania i skutki spiętrzenia wody, które pozwolą ocenić bieżący stan ochrony cennych siedlisk i gatunków oraz potencjalny wpływ na nie budowy urządzeń małej retencji; 2) Sporządzenie koncepcji wstępnej inwestycji (1 egz.) poprzez przedstawienie zadań, polegających na: a) alternatywnych propozycjach rozwiązań technicznych (rysunki techniczne) zaproponowanych obiektów z ich przybliżonymi wymiarami i kubaturą, opis niezbędnych materiałów do wykonania poszczególnych obiektów z uwzględnieniem bytowania gatunków zwierząt kopiących nory i powodujących uszkodzenia gruntu; b) naniesieniu poszczególnych obiektów na mapie opracowanej na podkładzie mapy ewidencyjnej, obszaru zasięgu oddziaływania piętrzeń, w tym obszaru powstałych okresowych i stałych rozlewisk, rozpoznanie warunków gruntowo – wodnych w formie tradycyjnej i warstw wektorowych GIS; c) określeniu rodzaju i parametrów technicznych obiektów, z jednoczesnym określeniem lokalizacji, z uwzględnieniem ukształtowania terenu; d) ustaleniu kolejności wykonywania poszczególnych obiektów w inwestycji.
Interne KennungS.270.18.2025 - leśnictwo Janostrów
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71310000 Technische Beratung und Konstruktionsberatung, 71318000 Beratungsdienste von Ingenieurbüros, 90714000 Umweltaudit, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 90711000 Umweltfolgenabschätzung in anderen Bereichen als dem Bausektor, 90711000 Umweltfolgenabschätzung in anderen Bereichen als dem Bausektor