See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sukcesywne dostawy oleju opałowego lekkiego, gatunku L-1, do celów grzewczych w roku 2026
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia podstawowego są sukcesywne dostawy oleju opałowego lekkiego (oleju napędowego przeznaczonego do celów opałowych) do zbiorników olejowych wymienionych w „Wykazie Nabywców i Odbiorców oleju opałowego”, stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ. 2. Maksymalna szacunkowa ilość oleju opałowego wynosi łącznie 530 500 litrów. W czasie realizacji zamówienia podstawowego olej opałowy będzie odbierany sukcesywnie, w miarę potrzeb poszczególnych Zamawiających. 3. W „Wykazie Nabywców i Odbiorców oleju opalowego” zostały podane maksymalne szacunkowe zapotrzebowania na olej opałowy dla każdego z wymienionych tam Odbiorców, w zakresie zamówienia podstawowego. 4. Zarówno łączna ilość oleju opałowego wskazana w pkt 2, jak też ilości zgłoszone przez poszczególnych Zamawiających, są maksymalnymi ilościami szacunkowymi, a składane zamówienia nie muszą ich pokrywać. Zamawiający zobowiązują się do realizacji zamówienia podstawowego na poziomie 50% szacowanej ilości oleju opałowego dla każdego Odbiorcy. 5. Zakres zamówienia obejmuje: - sprzedaż oleju opałowego Zamawiającemu, - załadunek, - transport oleju na miejsce przeznaczenia, - rozładunek oleju. 6. Olej opałowy musi spełniać wymagania normy PN-C-96024:2020-12 lub równoważnej dla gatunku L-1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Rozdziale 2 SWZ.
Interne Kennung: BZP.271.61.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zgodnie z art. 138 ust. 4 Pzp Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert wynoszący 30 dni, w sytuacji gdy składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1 Pzp. Taki wymóg jest spełniony w niniejszym postępowaniu.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09135100 Heizöl
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. W ramach przedmiotowego zamówienia, Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji przez poszczególnych Odbiorców, wskazanych w załączniku do OPZ, poprzez zwiększenie o łącznie maksymalnie 20% kwoty wynagrodzenia brutto zamówienia podstawowego, podanego w formularzu ofertowym, przy czym każdy Odbiorca może zwiększyć swoją wartość oleju o maksymalnie 20% przypisanego mu zobowiązania brutto. 2. Uprawnienie do skorzystania z prawa opcji przez poszczególnych Odbiorców zależeć będzie od ich faktycznych potrzeb oraz wykonania zamówienia podstawowego w 100% dla danego Odbiorcy. 3. Upust Wykonawcy w ramach prawa opcji będzie tożsamy jak dla zamówienia podstawowego. 4. Dostawy objęte prawem opcji będą realizowane na warunkach i zasadach obowiązujących dla zamówienia podstawowego, określonych w umowie. 5. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji, skorzystać z niego w mniejszym zakresie aniżeli określony w pkt. 1. Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia, co niniejszym akceptuje poprzez podpisanie umowy. 6. Uprawnienie do skorzystania z prawa opcji zależeć będzie od faktycznych potrzeb i możliwości finansowych Zamawiającego oraz wykonania zamówienia podstawowego w 100% przez poszczególnych Odbiorców. 7. Odbiorca powiadomi Wykonawcę o skorzystaniu z prawa opcji w zależności od swoich potrzeb, w trakcie realizacji Umowy, na podstawie pisemnego oświadczenia, przy czym oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji (ewentualnie ostatnie z takich oświadczeń) może zostać złożone najpóźniej do dnia zakończenia obowiązywania umowy. Po upływie tego terminu zastrzeżone prawo opcji wygasa. 8. Zasady realizacji przedmiotu umowy objętego prawem opcji dotyczące: sposobu jego realizacji, jego odbioru, sposobu zapłaty, sposobu naliczania kar umownych oraz współpracy Stron będą takie same jak te, które obowiązują w stosunku do podstawowego przedmiotu umowy. 9. Skorzystanie z prawa opcji może być jednorazowe, Zamawiający (każdy z Odbiorców) złoży Wykonawcy stosowne oświadczenie nie później niż w terminie 7 dni przed uruchomieniem prawa opcji.